Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ruši se Šibicara!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2006. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
@Sanja,

imaš brzo i polako rušenje/propadanje.
Vukovar je nešto kao stvar politike. Dubrovnik+Vukovar = što brže priznanje RH.
Osijek je izumiranje.........


Vukovar mi ne diraj. Smile U jednom Vukovaru danas, a trend je pozitivan pa će biti i ubuduće, međunacionalni i međuvjerski žive, a incidenta je sve manje. I ljudi uočavaju drugoga i njegove posebnosti.

U Osijeku je važnije biti isti i ostaviti dojam, a uočiti tuđi baš i nismo spremni.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2006. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pretpostavljam da se radi o lijenosti i konformizmu, ali toga se može riješiti tek ako otkrijemo uzrok lijenosti i konformizmu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2006. 23:22 
Naslov:  Re: Ruši se Šibicara!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je samo još jedan Bedeov pokušaj da ono što je jeftino privatizirao...skupo proda bilo kome, ništa više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2006. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar se dotični vlasnik koji na mjestu šibiare nije dosjetio da bi mu vrijednost stanova mogla itekako porasti da je od šibicare ostavio zidove i fasadu a unutar toga izgradio exkluzivne stanove?!

jebo*e pa što se vani radi od tih starih industrijskih hala koje nisu bezlične ko ove današnje instant hale... zamislite kako bi bilo zanimljivo imati ogroman stan u takvom objektu kao što je tvornica šibica! ...da se grade takvi stanovi ja bi se već sad pribilježio za jedan!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2006. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe....stvarno dobra ideja...
I ja biiiii!!!

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2006. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s pogledom na groblje......
Puki, opet novi avatar.

najisplativije za ovaj grad bi bilo da je šibicara nastavila raditi i da ljudi nisu završili na birou za zapošljavanje.....
a šibice koje sada kupujemo su žnj kvalitete.
neću valja plin paliti onim plastičnim spravicama?
nema do šibice.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2006. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma šibice su davno izgurane od strane upaljača i sličnih izazivača vatre, a i jeftinije se, dakako, uvijek proizvode negdje u Kini. Tako da razumijem ekonomsku računicu zašto je Šibicara prestala raditi.
Međutim, ovo sa stanovima u bivšoj tvornici zvuči super, ljudi bi actually plaćali da imaju kat u zgradi tako visokog stropa gdje mogu pregrađivati kako god žele i raditi što god žele, pa čak i za diskoklub bi to bilo super mjesto jer: a) kao što kažeš, okolo definitivno nema živih ljudi kojima bi smetala buka.. Smile - sori, crnjak, al nisam mogla odoljeti Smile b) ti su zidovi debeli i dobra su izolacija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2006. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šibice se, jeftinije, ne proizvode samo u Kini, nego i u europskim zemljama (sjevernim i istočnim - samo zavisi koje ćemo uvesti).

većina ljudi koje znam izbjegava groblje........ osobno mi ne smeta, ali nekako ne vole stanovati uz groblje.

RAČUNICA je vrlo simpatičan pojam. svašta se može izračunati i prikazati ljudima, javnosti.......
gotovo sve tvornice u Osijeku i okolnim krajevima su otišle k vragu jer je negjne jeftinije, a strojeve su pokupovali bivši direktorčići i sl. i sasvi solidno žive.....
pravna struka bi o tome trebala.......

(generalno imam loše iskustvo s pravnicima jer bi se ogradili od sebe samih da mogu. kad ti netko u facu kaže da nešto nikada nije izjavio....a imaš svjedoke? molim te, preklinjem te, Alana....... nemoj biti takva...)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2006. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Riječi, riječi, riječi, parole, parole, parole - nitko to ne koristi bolje od pravnika - nitko ne zna toliko dobro sva skrivena značenja riječi i nitko se ne zna toliko dobro izvući, da. Sad govorimo o pravim pravnicima, ljudima od struke, a ne balavcima koji kao ja gule zadnje godine fakulteta (takvim ljudima vjerujem, jer najbolji u svojoj struci ili jako dobro poznaju zanat ili su jako moralni, u svakom slučaju, zbog nečega im se moraš diviti).
Vjerujem da i sama razumno dobro baratam riječima, no u neke druge svrhe - kad bih mogla, radije bih se definirala piscem nego pravnikom... Riječi meni u jednoj mjeri nisu oruđe, već mi se sviđa već i kako zvuče, zvone, pljuskaju...

Hm, pa jesi li dobila dojam da sam takva? Rekla sam da RAZUMIJEM ekonomsku računicu, ne i da se slažem s njom- jel ovo sad izvrtanje smisla? (emotivno sam vezana uz šibicaru zbog bliskog pretka, i voljela bih da se nikad nije zatvorila, ali sad kad već je, trebalo bi je eksploatirati na neki prikladan način: ili je ponovno otvoriti, ili je otvoriti kao muzej, kao nešto što će koristiti gradu, a što neće uništiti zgradu šibicare koja stoji na svom mjestu više od pola stoljeća...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2006. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Hm, pa jesi li dobila dojam da sam takva?


Što ti pada na pamet.........? Razz

moj tetak je radio u šibicari i stanovao u šibicarskom naselju, a tamo sam kao dijete provela dosta vremena.
bile su mi super one kutije za šibice od tankog drveta i sa sličicama flore, faune..... mi to skupljali kao djeca.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2006. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
snip!

I samo malo - koji je vrag "ekskluzivno groblje"? Šta je to - klasifikacija umiranja?


Dobih sjajnu ideju! Kada već grade 'stambeno poslovni centar' (uf, kako mrzim taj naziv) mogli bi na krovu napraviti 'ekskluzivno groblje', tako da MBP (Mrtve Bogate Pizde) budu bliže bogu. Tj. nebu, na kojemu je (kako se to vjeruje) bog. A moze odmah i pogon za kremiranje sa viiisokim dimnjakom (ipak je to centar grada).

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.08.2006. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laughing
Bravo Bazooka, dobra ideja...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2006. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Hm, pa jesi li dobila dojam da sam takva?


Što ti pada na pamet.........? Razz

moj tetak je radio u šibicari i stanovao u šibicarskom naselju, a tamo sam kao dijete provela dosta vremena.
bile su mi super one kutije za šibice od tankog drveta i sa sličicama flore, faune..... mi to skupljali kao djeca.


Moj deda je skupljao te sličice, čak se u ono vrijeme mijenjao u drugim socijalističkim republikama, tako da vjerujem da sad ima zbirku za koju bi se otimao i neki bjelosvjetski muzej...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2006. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › Riječi, riječi, riječi, parole, parole, parole - Sad govorimo o pravim pravnicima, ljudima od struke, a ne balavcima koji kao ja gule zadnje godine fakulteta (takvim ljudima vjerujem, jer najbolji u svojoj struci ili jako dobro poznaju zanat ili su jako moralni, u svakom slučaju, zbog nečega im se moraš diviti).


hmmm... ljudi od struke... svaka čast iznimkama ali većina ih je pokvarena do srži! evo mene (nas nekoliko) studenata prije nekoliko tjededana opljačkali "ljudi od struke" tj naše ideje... da imam love za obnovu šibicare ne bih niti ovdje s vama dijelio svoje ideje za cool stanove već bi vas samo jednog dana sve ugodno iznenadio. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2006. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, eto, a onda bih se ja prištelila u jedan od tih stanova Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: