Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog šokantnih računa za plin crkve se više neće grijati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2012. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo mi je to da pojedinci svrstavaju sve u isti koš. Ispada da su svi svećenici političari, zvjerke s najboljim pilama, pedofili... Rolling Eyes


tocno ... ali zbog cega to radimo ?

mozda zbog toga sto crkva kao institucija desetljecima okrece glavu na ovakve pojave, ne sankcionira gramzive lopove, pedofile i ostale 'pojedince' kako ih ti nazivas ... a expressno kaznjava najvecim kaznama neke poput don grubisica ?

dokle god se vatikan bude tako ponasao, ja cu ih sve trpati u isti kos


Crkva se nije dovoljno ogradila i osudila neke stvari i u tome se slažem. No ne teba zaboraviti ni drugu stranu medalje -> http://www.glas-slavonije.hr/kolumnist.asp?rid=3236&page=1&id=21

Don Grubišić i nije takav anđelčić kakvm se predstavlja. On je jako dobro upoznat s pravilima Crkve tako da je znao što mu slijedi. Odigrao je vrlo lukavo (možda i podlo) kako bi ispao nekakva žrtva strogih otaca. Prije nego mu ja zabranjeno sudjelovati u politici bio je dvaputa upozoren.
Biskup ga je prvo trebao još jednom (treći put) upozoriti, ali javno - na takav način Grubišić ne bi mogao dobiti status tkz. žrtve. No pitanje je koliko bi se o tome pisalo, budući da su mediji skloniji Grubišiću koji im često podilazi.
Licimjernost medija i Grubišića -> ukratko, prije su razapinjali bilo kakav ulazak Crkve u politiku, a sad odjenom nije u redu što se Crkva ne želi miješati u politiku.
Malo off, ali nema veze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.01.2012. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Besmrtnik_Turms je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo mi je to da pojedinci svrstavaju sve u isti koš. Ispada da su svi svećenici političari, zvjerke s najboljim pilama, pedofili... Rolling Eyes


tocno ... ali zbog cega to radimo ?

mozda zbog toga sto crkva kao institucija desetljecima okrece glavu na ovakve pojave, ne sankcionira gramzive lopove, pedofile i ostale 'pojedince' kako ih ti nazivas ... a expressno kaznjava najvecim kaznama neke poput don grubisica ?

dokle god se vatikan bude tako ponasao, ja cu ih sve trpati u isti kos


Crkva se nije dovoljno ogradila i osudila neke stvari i u tome se slažem. No ne teba zaboraviti ni drugu stranu medalje -> http://www.glas-slavonije.hr/kolumnist.asp?rid=3236&page=1&id=21

Don Grubišić i nije takav anđelčić kakvm se predstavlja. On je jako dobro upoznat s pravilima Crkve tako da je znao što mu slijedi. Odigrao je vrlo lukavo (možda i podlo) kako bi ispao nekakva žrtva strogih otaca. Prije nego mu ja zabranjeno sudjelovati u politici bio je dvaputa upozoren.
Biskup ga je prvo trebao još jednom (treći put) upozoriti, ali javno - na takav način Grubišić ne bi mogao dobiti status tkz. žrtve. No pitanje je koliko bi se o tome pisalo, budući da su mediji skloniji Grubišiću koji im često podilazi.
Licimjernost medija i Grubišića -> ukratko, prije su razapinjali bilo kakav ulazak Crkve u politiku, a sad odjenom nije u redu što se Crkva ne želi miješati u politiku.
Malo off, ali nema veze.


kolumnist glasa slavonije ? jos malo pa ces mi reci da i Chupacabra postoji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2012. 21:32 
Naslov:  Re: Zbog šokantnih računa za plin crkve se više neće grijati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znao sam da će biti takav odgovor. Rolling Eyes

Tvoje mišljenje o Šoli me ne zanima, ovdje nije rasprava o njemu ili Glavaševom glasu. Jedino ako ćeš argumentirano prokomentira sadržaj - onda ok, inače ćemo skrenuti s teme zbog koje sam i stavio link - Grubišić, Crkva, pedofili, mediji itd

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.01.2012. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije li malo sumnjivo zabranjivati jednom svećeniku bavljenje politikom - iako on to naziva građanskom inicijativom - a sa druge strane Hrvatska biskupska ne-znam-što-li-već svako toliko daje svoje političke ocijene stanja u društvu.da negovorimo o svećenicima koji na propovjedi veličaju ratne zločince i ne bivaju kažnjeni.
glede teme,ovo samo pokazuje koliko je svećenstvo daleko od ideje bilo kakvog odricanja i življenja u skladu onog što im je osnivač propovijedao.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2012. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Licimjernost medija i Grubišića -> ukratko, prije su razapinjali bilo kakav ulazak Crkve u politiku, a sad odjenom nije u redu što se Crkva ne želi miješati u politiku.


Mediji i javnost su licemjerni u slucaju Grubisica. Stite ga jer im je on kao simpatican, a s druge strane potpuno ignoriraju cinjenicu da se Crkva mijesa u svjetovna pitanja.

S obzirom da je Republika Hrvatska ustavno definirana kao sekularna tvorevina, drzava je nakon prvog uplitanja u svjetovna pitanja trebala od Crkve traziti da se registrira kao udruga ili politicka organizacija. O fiskalnom uredjenju i provodjenju zakona da i ne govorimo. Mi i dan danas imamo drzavu u drzavi. Ono sto nije uspjelo cetnicima, uspjelo je papinskim vazalima.

Crkva nema obvezu bilo kome odgovarati za svoje financije. I ne samo da nema obvezu, nego parazitira na proracunu.

Crkva ima svoja pradrzavna pravna tijela koja gnjusne zlocine (poput seksualnog zlostavljanja maloljetnika) skriva od svjetovnih vlasti i time postaje suucesnik u zlocinu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2012. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad sam ja bila dijete i išla na misu u crkvi je bila ledara - uvijek! i to mi je tako normalno! ne kužim kako se uopće dođe na ideju grijanja crkve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: