Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječani napadnuti pri povratku s utakmice u Novom Sadu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2012. 23:50 
Naslov:  Osječani napadnuti pri povratku s utakmice u Novom Sadu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako javlja Jutarnji list, nakon pobjede Hrvatske protiv Francuske u Novom Sadu je došlo do huliganskog napada na kolonu automobila s hrvatskim navijačima. Incident se dogodio na izlazu iz Novog Sada, prije Veternika, a u njemu su razbijena tri automobila iz Osijeka, dva iz Zagreba i jedan iz Županje, a jedno vozilo napadnuto je i sjekirom.

Napadači, s kapuljačama na glavama i medicinskim maskama preko usta i nosa, zasuli su kolonu s kamenjem, a nakon napada novosadska policija je obavila očevid.

- Prvo su nas zasuli kamenjem s udaljenosti od 3-4 metra, a onda je jedan prišao do samog automobila i raspalio sjekirom po vjetrobranskom staklu. uspio sam naglo smotati udesno i udariti ga tako da sam ga odbacio od automobila i potom ubrzao što dalje od mjesta napada - rekao je napadnuti Osječanin.

Kako javljaju srbijanski mediji, napada na hrvatske navijače je bilo i ranije tijekom dana, kad su sporadično po ulicama napadani navijači, demolirani automobili, a u Rumi je zapaljen i kombi hrvatskih registarskih oznaka. Srbijanska policija je uhitila četvoricu Beograđana koji su osumnjičeni za kamenovanje hrvatskih navijača, a u tijeku su i obrade i uhićenja ostalih osumnjićenih.

Korisnici na srbijanskim portalima, posebno novosadskim, izražavaju žaljenje zbog napada i sramotu zbog nasilnika, dok oni drugi kao mogući motiv napada spominju obično navijačko rivalstvo i huliganstvo (fizički obračuni i otimanje navijačkih rekvizita kao dokaz "snage" pojedine skupine), skandiranje manjeg dijela hrvatskih navijača (" 'ko ne skače, taj je pravoslavac", "za dom - spremni", pjevanje "Jasenovac i Gradiška stara" ispred dvorane SPENS), ali i osveta za napade na srbijanske navijače te demoliranje automobila srbijanskih registarskih oznaka za ljetovanja na hrvatskoj obali.










Foto: Nikola Patković/Jutarnji.hr


Zadnja promjena: Redakcija 031; 25.01.2012. 7:41; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.01.2012. 1:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

normalni ljudi znaju da srbi još nisu zreli za naše dolaske i onda tamo ni ne idu, a ovi, jbg, sad i oni znaju

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2012. 1:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frendovi koji su išli su se dogovorili sa dečkima iz novog sada da dođu po njih na granicu...auto su ostavili sa naše strane i onda ih ovi pokupili... nemo'š budalama vjerovati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2012. 5:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica21 je napisao/la: ›
frendovi koji su išli su se dogovorili sa dečkima iz novog sada da dođu po njih na granicu...auto su ostavili sa naše strane i onda ih ovi pokupili... nemo'š budalama vjerovati...


rvati mahali zastavom, pjevali budnice i onog kretena tomsona. Što bi bilo da su srpi tako postupili u Osijeku. Ili Zadru... sjećate se Zadra?

http://www.vecernji.hr/sport/kosarka/u-zadru-kamenovali-autobus-igracima-partizana-clanak-227695

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2012. 7:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro awatto kaže....

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2012. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao i uvijek kad su u pitanju navijači i huligani, zbog šačice jadnika se normalnima zagorča život.



Umjesto da su namlatili ovakve provokatore (kukavica se skrivao u mnoštvu ispred dvorane), podjednaki primitivci su napali obične, normalne navijače.

I sad će to prerasti u veliki međunacionalni problem. Treba huligane s jedne i druge strane okupiti na livadi i neka se mlate do besvijesti i kraja utakmica.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zvone.de
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2012. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KO SE TUČE TAJ SE VOLI Smile

_________________
BOLJE RIBAU RUCI NEGO RAK NA PLUĆIMA Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.01.2012. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

navijacke skupine i navijacko huliganstvo ne poznaje naciju, vjeru, sexualnu orjentaciju ... oni svi spadaju skupinu idiota !

i @carobnice ... odavno se tu ne radi o sacici jadnika koji rade nerede, nego o organiziranim nasilnickim i fasistickim skupinama koja djeluju uz potporu drzavnih institucija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2012. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vi koji opravdavate te budale sto okolo idu tuci zene i djecu kojekakvim provokacijama i pjesmama nasih navijaca... kao da je taj olos reagirao na provokacije, nisu doticni ni gledali utakmicu vec su ovo tjednima smisljali...
da bi svrsavali na svoju huligansku spiku jos sad pomjesanu sa ultranacionalizmom poticanim od vrha drzave i crkve im (podsjecam na samo jednu stvar cetnici su u srbiji izjednaceni sa antifasistima i primaju mirovine)

a sto reci o tome da je policija na licu mjesta pustala maskirane napadace sa palicama da se mirno odsecu ? pa gdje to jos ima ?


nedavno sam pricao sa covjekom koji u beogradu zivi cjeli zivot i kaze da je stanje sto se tice tog u srbiji uvijek prisutnog "velika srbija" kompleksa isto kao i devedesetih , cetnicke parade, skupovi, stranke, drzavna povjerenstva za utvrdjivanje mjesta pogubljenja cetnickog vojvode Draze Mihajlovica (WTF)...

Govorite sto hocete ali Srbija tj njezin drzavni vrh i dobar dio stanovnistva je jos uvijek isti onaj koji svako malo masta a svakih 40-50 godina i realizira kakav mali genocid , okupaciju i ratni zlocin na podrucijima drugih drzava...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2012. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sramotan napad srpskih huligana! Bilo je lijepo vidjeti naše navijače u dvorani i siguran sam da je 99.9% išlo u Novi Sad kako bi podržali našu reprezentaciju kao što sam i siguran da ih je većina ljudi u Srbiji ok dočekala, ali nažalost uvijek moraju divljaci pokvariti dojam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2012. 10:39 
Naslov:  Re: Osječani napadnuti pri povratku s utakmice u Novom Sadu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za ovo je kriva isključivo policija! Naše navijače treba dočekati na granici, u kolonu i pod policijskom zaštitom prepratiti do tekme. Ovo je nebuloza. Kao policija ne zna koliko huligana imaju? Ali nisam ni očekivao da će biti na nivou.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2012. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Divljaci! I u sport moraju umiješati mržnju... Rolling Eyes

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2012. 11:19 
Naslov:  Re: Osječani napadnuti pri povratku s utakmice u Novom Sadu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la (Pogledaj post): › za ovo je kriva isključivo policija! Naše navijače treba dočekati na granici, u kolonu i pod policijskom zaštitom prepratiti do tekme. Ovo je nebuloza. Kao policija ne zna koliko huligana imaju? Ali nisam ni očekivao da će biti na nivou.


slazem se... isto tako i kad su se vracali...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gocija
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2012. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
Kao i uvijek kad su u pitanju navijači i huligani, zbog šačice jadnika se normalnima zagorča život.



Umjesto da su namlatili ovakve provokatore (kukavica se skrivao u mnoštvu ispred dvorane), podjednaki primitivci su napali obične, normalne navijače.

I sad će to prerasti u veliki međunacionalni problem. Treba huligane s jedne i druge strane okupiti na livadi i neka se mlate do besvijesti i kraja utakmica.


u potpunosti se slažem s ovim
baš sam čitao komentare ovdje o prijetnjama malo da se nasmijem na račun ovih naših krajeva
http://www.24sata.hr/komentari/trece-poluvrijeme-hrvatski-navijaci-napadnuti-kamenjem-251123

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2012. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....ja sam bio u nedjelju u novom sadu..i jedan sam od onih prvih petoro koje su napali...napali su nas svega 100-tinjak metara od dvorane na glavnoj ulici..... i nisu nas napala dvojica...nego grupa od njih 6-7....napali su nas sa teleskopskim palicama iako nismo imali nikakvih navijačkih obilježja, osim kape karlovačkog,koju sam prekrio kapuljačom., vikali su "OVO JE SRBIJA, TU STE DOŠLI DA NAVIJATE P.ZDA VAM MAT...NA..."....a od nas 5, trojica su 60-godišnjaci, ljudi u odijelima išli na utakmicu.......na kraju je došla policija ,ali dok smo im mi objasnili tko je tko....četvoricu su pustili onak da odu,..iako su bili tamo....a ova dvojica ipak nisu uspjeli slagati..iako su tvrdili da smo mi njih napali...al ok.....glavni među njima je neki vođa novosadskih delija, a ne grobara kako je pisalo u novinama....a u pripremi su im bile i pivske boce...
..u kanti za smeće na mjestu gdje su nas napali već je bilo nekoliko hrvatskih šalova....koje sma ja na kraju pokupio,jer hrvatski šal ne zaslužuje biti u smeću....a sigurno ga nije bacio netko naš....
u svemu bih ipak istaknuo profesionalnost glavnih ljudi u policiji, ljubaznost i sve ostalo, a i naši policajci su ubrzo stigli
..........................
uglavnom......ako se sa srbima susretnemo,a vjerojatno hoćemo....bit će gadno...
...............................
i još bih napomenuo slučaj iz dvorane gdje je neki nadobudni seljančić srbin namjerno sjeo između nas nekoliko hrvatskih navijača i namjerno pravocirao tokom sijele utakmice vikajući "ustaše,ustaše"..kad je svirala naša himna tulio je ko idiot...i opet mu nitko od naših nije ništa napravio, a on se još i žalio da ne vidi jer smo mi navijali stojeći,a on je sjedio..pa je zvao zastitare da ne vidi...i normalno oni su rekli da moramo sjesti ili ćemo morati napustiti dvoranu zbog namjernog ometanja.....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: