Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto sestre KBC zaposlio zubnu tehničarku bez licence?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65801
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2012. 11:26 
Naslov:  Umjesto sestre KBC zaposlio zubnu tehničarku bez licence?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako su točne tvrdnje koje se učestalo pojavljuju ovih dana, novo Upravno vijeće Kliničkog bolničkog centra Osijek, kao i novo ravnateljstvo, koje će nova državna vlast imenovati ubrzo, morat će rješavati još jedan veliki problem - dio osoba koje su navodno zaposlene, uglavnom na određeno vrijeme - bez potrebnih kvalifikacija!

Odmah početkom godine pojavila se pouzdana informacija kako je u osječkoj bolnici nagomilano više od 360 milijuna kuna duga te naglo stvoren "debeli višak" stalno zaposlenih u administrativnom i tehničkom dijelu u odnosu na medicinsko osoblje. Naime, neslužbeno se doznalo kako je u zadnja dva mjeseca ugovore na neodređeno vrijeme u KBC-u Osijek dobilo više od 200 osoba, a ukupan broj zaposlenih narastao je na gotovo 3.500. Sada se pak pojavljuju informacije o tome da je dio djelatnika uhljebljen na radnim mjestima za koja nemaju potrebno obrazovanje. Jedan primjer iznosi ogorčeni otac nezaposlene medicinske sestre.

- Neugodno sam se iznenadio kada sam vidio da na maksilofacijalnoj kirurgiji KBC-a Osijek na radnom mjestu medicinske sestre u ambulanti radi – zubna tehničarka. To su dva različita zanimanja i upitno su njezino znanje i stručne sposobnosti za to radno mjesto. Naravno, nema licencu, odnosno dozvolu za rad kao medicinska sestra - tvrdi otac.

Dodaje kako je saznao da na istom odjelu rade dva zubna tehničara koji nemaju posla, posebice prestankom rada ortodonta.

- Zar nitko ne misli da bi na tom radnom mjestu trebala raditi osoba koja je to dobila po sistematizaciji, a ne nečijoj protekciji? Može li se konačno uvesti reda u naše zdravstvo i uopće u društvo? - pita taj Osječanin.

Dvoje dobro upućenih osječkih liječnika kažu kako se i ranije pričalo da ima takvih zapošljavanja u bolnici, ali tek posljednjih tjedana, uoči najavljene smjene uprave, takve tvrdnje postaju sve glasnije.

- S obzirom na situaciju posljednje dvije-tri godine u bolnici, niti ne čude tvrdnje da se događaju ovakve stvari, a to se znalo i ranije. Novo Upravno vijeće i ravnatelja očito čeka mnogo posla oko uvođenja reda - zaključuje osječki liječnik.

Mišević: Nitko u KBC-u nije zaposlen bez kvalifikacija

Zamjenik ravnatelja KBC-a Osijek, dr. Tonči Mišević, jučer je, na naš upit, provjerio o čemu je riječ.

- Točno je da nam je s toga odjela otišao jedini ortodont. No, tamo i dalje, kada je posrijedi zubna medicina, rade tri stomatologa kojima pomažu dva zubna tehničara. Nije točno da nemaju što raditi, dapače. Razumijem frustraciju ovoga čovjeka zbog nezaposlene kćerke, ali nije točno ni da se na bilo kojem radnom mjestu u KBC-u Osijek, ne samo ovome, nalazi osoba ili osobe bez potrebnih stručnih kvalifikacija. Da to slučajno napravimo, ubrzo bi nas posjetila inspekcija rada, a sigurno bi reagiralo i niz strukovnih sindikata - zaključuje Mišević.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Ministar poništava natječaj za zapošljavanje u KBC-u

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D.E.A.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2012. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mišević: Nitko u KBC-u nije zaposlen bez kvalifikacija


Ovo je laz! Znam par osoba koje nisu ni blizu medicinskog zanimanja, a rade u bolnici!

_________________
Jebe mi se za sve vas! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dorian Sivi
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2012. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja znam da i za doktora treba šteletina. Specijalizacije su namještene i to više od 50%, a o nemedicinskom osoblju ne treba niti pričati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.01.2012. 13:00 
Naslov: Bad ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2012. 18:37 
Naslov:  Re: Umjesto sestre KBC zaposlio zubnu tehničarku bez licence?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da Osijek nema bolnicu, mislim da bi Glas propao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2012. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

D.E.A. je napisao/la: ›
Mišević: Nitko u KBC-u nije zaposlen bez kvalifikacija


Ovo je laz! Znam par osoba koje nisu ni blizu medicinskog zanimanja, a rade u bolnici!


jel i portir treba imat medicinsku:P

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: