Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Čak 50% Slavonaca jedva "spaja kraj s krajem"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2012. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): › Tko su ti "mi" ? Obespravljeni i prevareni radnici ? Ili naša mila vladajuća kasta(političko-gospodarska) ? Biće nama bolje jedino kada dislociramo malo dalje od Brisela, recimo u Benin, sve te političke i ekonomske konformiste.


Svi oni koji su primali subvencije iz državnog proračuna, a nisu bili produktivni. Npr. brodogradnja, poljoprivreda, (nastavi niz). Kao u dobrom starom socijalizmu. Svi su radili, a nisu baš puno proizvodili. I zbog tog mentaliteta shvaćam strah od kapitalizma i konkurencije. Nije lako glasati za promjene u zemlji od 4,5 miliona stanovnika, od kojih 1,2 milijuna radi. Od tih 1,2 milijuna 400 000 je u većoj ili manjoj vezi sa državnim proračunom. I ostaje onih 800 000 u realnom sektoru, od kojih 100 000 radi, a ne prima plaću. Znači, "core" punjenja proračuna pada na leđa 700 000 ljudi u realnom sektoru. Sad odbij još one koji imaju plaću na minimalcu, pa budeš vidio koliko nam EU ne treba i koliko možemo ovako "sakrivati" se od istine.
Nadalje, imamo negdje 14% radno sposobnih građana sa VSS/VŠS i raznim varijacijama na tu temu (dr, mr). Od 14 %, samo 2-3% su u tehničkim strukama. Oko 20 % radno sposobnog stanovništva je funkcionalno nepismeno (sa nezavršenom ili samo završenom osnovnom školom). Negdje oko 30% otpada na osobe sa završenom trogodišnjom srednjom školom. Razlika do 100% otpada na osobe koje imaju završeno srednju školu. Na kraju krajeva, bio je popis stanovništva, rezultati se mogu naći na DZS-ovim stranicama.

Nije baš slika i prilika društva za 21 stoljeće. Zar ne? Osim ako se ne mislimo vratiti u doba Alije Sirotanovića i Hamdije Pozderca.

Ali, Nikola Tesla je izjavio legendarnu rečenicu: "Maštati se može i bez novca u džepu". Tako da je svakome dozvoljeno maštati o opciji "biti samostalan, svoj na svome, (nadopuni niz)".

Možda je ipak vrhunski "fail", ako se budemo kao mala djeca kad ne operu ruke prije večere, inatili te izabrali ne na rferendumu. Posljedice će snositi sami građani. Isti oni koji su obuhvaćeni gore navedenim popisom stanovništva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.01.2012. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti zaista misliš da politika nije odgovorna za ovo gospodarsko stanje? Nenamjensko trošenje poticaja, korpupcija, nesposobnost, podobnost. Sve je to povezano. Sve su to prešutno odobravale naše političke elite jer vlast ima mehanizme kojima se mogu onemogućiti takve pojave.

Naravno, podaci ti stoje. Nitko iole normalan nema ništa protiv gospodarski naprednog i obrazovanog društvu. Mi trenutno živimo u krupiranom i gospodarski neefikasnom društvu. Ljudi se opravdano boje jer kako da vjeruju istim onim političarima koji su nas doveli u ovo stanje. Neće se taj socijalistički metalitet promijeniti još dugi niz godina.

A čuj građani(većina njih) već snose posljedice loše politike. Ja sam za to da se ovoj vlasti dopusti da napravi ono što je obećala pa da onda idemo na referendum. o EU.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2012. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): › Ti zaista misliš da politika nije odgovorna za ovo gospodarsko stanje? Nenamjensko trošenje poticaja, korpupcija, nesposobnost, podobnost. Sve je to povezano. Sve su to prešutno odobravale naše političke elite jer vlast ima mehanizme kojima se mogu onemogućiti takve pojave.

Naravno, podaci ti stoje. Nitko iole normalan nema ništa protiv gospodarski naprednog i obrazovanog društvu. Mi trenutno živimo u krupiranom i gospodarski neefikasnom društvu. Ljudi se opravdano boje jer kako da vjeruju istim onim političarima koji su nas doveli u ovo stanje. Neće se taj socijalistički metalitet promijeniti još dugi niz godina.

A čuj građani(većina njih) već snose posljedice loše politike. Ja sam za to da se ovoj vlasti dopusti da napravi ono što je obećala pa da onda idemo na referendum. o EU.


Politika i političari su odraz naših želja. Ono što mi želimo, projiciramo na našu odluku u predizbornoj kampanji, te tako odlučujemo za koga ćemo glasati.
Politika je kupovala glasače subvencijama, naknadama za rodilje, brodograditelje, poljoprivrednike. Ako nemaš produktivnost, nemaš punjenje proračuna. Ako nemaš punjenja proračuna, imaš 2 opcije: zaduživanje ili prodaja imovine.
I sad svi krivimo političare, a oni su ispunjavali samo naše želje.

I tu smo, gdje jesmo. I zbog toga je svačija odluka važna. Jer iza odluke "neću", i iza svih posljedica koja ta odluka povlači za sobom, moraju stajati građani. A Europska Komisija ima stav: ako vam je dobro ovako kao je sada, onda ništa. Vidimo se 2020, ali pod strožim uvjetima pregovaranja.

I jedna ispravka: mi nemamo političke elite. Svi naši političari su do jučer bili "iz naroda". Jer smo živjeli u socijalizmu. Političke elite postoje u državama sa već dugo razvijenom parlamentarnom demokracijom. Političari u RH su malo bolje obučeni plebs.

U zadnjih par dana svi kopiraju onog drkafuzera Kapovića. Kenja o krupnom kapitalu (kojeg nema u RH, niti ga je ikad bilo - hint: vidi dobit BP-a, Texaco-a, Boeing-a), o političkim elitama (vidi prijašnji pasus mog posta) i radnicima ( tih 700 000 u realnom sektoru). Taj isti Kapović ovisi o proračunu RH i o strukturnim fondovima. Jer da nema sufinanciranja infrastrukturnih projekata od EU, bilo bi manje novaca za obrazovanje. A onda bi bile i manje upisne quote. A onda bi drkafuzer Kapović moj qratz imao topli radijator u kancelariji za dž i svaki mjesec plaću za k.

Tako da mi nije jasno u čemu je problem? Para nemamo, pametnih i novih ljudi nemamo. O čemu mi tu pričamo? O sjajnoj budućnosti RH izvan EU? Dajte, ljudi - budimo realni. Naš high end tehnološki proizvod kojeg masovno proizvodimo (serijski) je ABC i Buco sir. Pa nije RH Južna Koreja, da se možemo ponašati bahato i odjebati EU.

Nismo zanimljivi niti kinezima. Kinezi se samoubiju kad polude od posla i produktivnosti na poslu. A u RH? Posao nam dođe kao Kinezu hoby. Neozbiljni smo, nedorasli i puni sebe (pametni, obrazovani, radišni, uspješni) u odnosu na Rumunje ili Bugare.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.01.2012. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="crveni";p="390951"]
mariox je napisao/la (Pogledaj post): ›

Politika je kupovala glasače subvencijama, naknadama za rodilje, brodograditelje, poljoprivrednike.



 Tko im je branio da nas "kupuju" novim radnim mjestima, modernizacijom i informatizacijom postojeće proizvodnje (90-te), isticanjem prirodnih bogatstava i zaradom od turizma na istima, itd. Nitko im nije branio ... Lakše je bilo dizati kredite, pljačkati državu raznoraznim malverzacijama, nego zapeti i razmišljati dugoročno o svojoj državi i svom narodu. No takvi političari su ionako računali da će dići sidro kad prigusti, a narod prepustiti na milost i nemilost banaka.
Zato je Hrvatska danas to što je. Ekonomski protektorat.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2012. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujući prevelikom egu većine političara državu je mogo krasti tko je htio, a bilo je i političara koji nisu samo bili zadovoljni povlasticama nego su bili i pohlepni.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2012. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
silence je napisao/la (Pogledaj post): ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
... ima li što konkretnije?


nema penzija ako se ne uđe, pa sad nek penzioneri dobro razmisle šta će zaokružiti u nedjelju Mr. Green

kaže ministrica

nemoj kriviti Vesnicu, ona se već vidjela u ugodnoj briselskoj fotelji sa simboličnom plaćicom od 15000 nečega jačeg od naše kune pa se malo zaletila...

Ovih dana kroz medije se proteže teza da smo "mi" opljačkali svoju držvau ? Tko su ti "mi" ? Obespravljeni i prevareni radnici ? Ili naša mila vladajuća kasta(političko-gospodarska) ? Biće nama bolje jedino kada dislociramo malo dalje od Brisela, recimo u Benin, sve te političke i ekonomske konformiste.


Panika i histerija, nespojivo sa ministricom.
Iznenadila me je s obzirom da onaj mladi čovjek nije ništa posebno izrekao da bi izazvao takvu reakciju.
Ljudi koji su odvajali od svojih plaća 20,30,40 godina, njima reći kako neće dobiti penziju je krajnje neodgovorno i zbog toga se u kulturnom svijetu ( europi) podnosi ostavka.
"vi" "mi" "oni"
svatko ima ime i prezime tako da ne priznajem kolektivnu odgovornost ni u čemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: