Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Opasni “divlji” pružni prijelazi [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2012. 15:45 
Naslov:  Opasni “divlji” pružni prijelazi [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osječko-baranjskoj županiji godišnje strada jedna do dvije osobe u naletu vlaka na neobilježenom pružnom prijelazu. Jedan od najfrekventnijih, takozvanih divljih prijelaza, je onaj u osječkom naselju Sjenjak, svega nekoliko desetaka metara od podvožnjaka u Trpimirovoj ulici. Vijeće gradske četvrti Novi grad prije nekoliko godina predložilo je idejno rješenje za ovaj nezaštićeni pružni prijelaz, međutim, mjerodavni u ovom slučaju Hrvatske željeznice ne odgovaraju na upite. Unatoč nesrećama, pa i jučerašnjoj u kojoj je Osječanka Marija Šeks teško ozlijeđena prelazeći prugu upravo na ovom mjestu, stanovnici okolnih zgrada rijetko uopće koriste neki drugi prijelaz.


U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- Trogir pomaže Vukovar
- Majstorske diplome
- Hrvati u lovu na Europsko zlato


Osječka televizija - Vijesti, 13.01.2012.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gadafi
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2012. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Divlji pružni prijelazi su već dugo problem, pogotovo taj na Sjenjaku, ali opet mi nije jasno kako netko može biti toliko blesav da ga udari vlak. Grad Osijek, umjesto da najavljuje nove mostove i spomenike krivoustom čudovištu trebao bi barem postaviti ogradu uz prugu ili osigurati nekoliko dodatnih prijelaza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2012. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba sagraditi nadhodnik između drvljanika i sjenjaka. dakle, ne na onom divljem pružnom prijelazu kod trpimirove na početku drvljanika (kojeg stvarno treba ograditit jer postoji podvožnjak u neposrednoj blizini), nego na onom koji se nalazi na srediti drvljanika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2012. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je u pravu, doista treba neki prijelaz na sredini Drvljanika..
ovaj blize podvoznjaku treba neke ograde, pod tim mislim na neke pune ograde, a ne precke, jer se precke mogu preskociti..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2012. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Visoka ograda kroz cijeli Sjenjak obvezno, a prijelaz i nije toliko bitan ako se nema love.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2012. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Visoka ograda kroz cijeli Sjenjak obvezno, a prijelaz i nije toliko bitan ako se nema love.



tako nekako...
svi znaju kako bi tu trebalo staviti ovo ili ono...
a nitko od tih ne bi sam sebi rekao...jbg...tu se ne smije prelaziti..jer bi me mogao vlak zgaziti.....
lakše je tražiti podvožnjak nego promjeniti naviku prelaska pruge na nedozvoljenom mjestu....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.01.2012. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kuzim ... da je prelazila cestu na neobiljezenom prijelazu i da ju je udario kamion, dali bi i onda na tom mjestu podizali ograde, radili pothodnike ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2012. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvijek se pitam: "Kako ne primijete vlak koji ide prema njima? Nije baš da je nevidljiv, da ide brzinom svjetlosti i sl."

Ne gledaju lijevo i desno tijekom prelaska pruge, nisu pažljivi, vide ga, ali misle da su brži od njega..? Ili nešto treće?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.01.2012. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Uvijek se pitam: "Kako ne primijete vlak koji ide prema njima? Nije baš da je nevidljiv, da ide brzinom svjetlosti i sl."

Ne gledaju lijevo i desno tijekom prelaska pruge, nisu pažljivi, vide ga, ali misle da su brži od njega..? Ili nešto treće?


to sam i ja mislio dok mi se nije slicno nesto dogodilo. isto sam tako prelazio na divljem prijelazu i naravno pogledao sam i lijevo i desno, i krenem prelaziti kad odjednom skuzim da se vlak priblizava... bescujno... (vlak??!?!?) to se i danas cudim kako ga nisam cuo ni skuzio... i onda se uspanicis jer nevidis tocno u kojem je kolosijeku i ne znas di ces... jos ako se spotaknes ili ensto eto ti vraga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2012. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Uvijek se pitam: "Kako ne primijete vlak koji ide prema njima? Nije baš da je nevidljiv, da ide brzinom svjetlosti i sl."

Ne gledaju lijevo i desno tijekom prelaska pruge, nisu pažljivi, vide ga, ali misle da su brži od njega..? Ili nešto treće?


ljudi vrte neke svoje filmove u glavi- nisu uvijek svjesni opasnosti koja im prijeti

mnogi pogotovo stariji ljudi imaju problema sa sluhom, vidom, refleksima...i tko zna još sa čime

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: