Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rasprodaja jeftinih kineskih spomenika sumnjive kvalitete

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2012. 12:04 
Naslov:  Rasprodaja jeftinih kineskih spomenika sumnjive kvalitete
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadgrobni spomenici izrađeni od potpuno crnoga granita, spremni za montažu i dostavu, transportiraju se na europaleti i to za samo dvije tisuće kuna. Oglas koji podsjeća na rasprodaju sitne robe otkriva kako je sumnjiva kvaliteta ušla na velika vrata i u klesarskom biznisu.

- Uvozim robu iz Kine i imam ovlaštenje postaviti spomenik na grobljima. Kasno sam shvatio da nije ljudima do spomenika, a istovremeno se mnogi time bave vjerojatno misleći da svakoga dana netko umre pa biznis cvjeta. Nije tako, a klesari dobro znaju odakle kamen stiže iako će, da ih pitate, reći da je talijanski. No, sve je to roba iz Južnoafričke Republike, Zimbabvea ili iz Kine - otkrio nam je osječki poduzetnik.

- Ovo je dobro, jer se sve riješava u roku od 48 sati - dodaje - montaža je brzo gotova i problem je riješen za vrlo nisku cijenu. Ljudi nemaju novca - naglašava naš sugovornik, dodajući da - i biznis sa spomenicima nije na cijeni, a što je uostalom i razlog njegove rasprodaje.

Da se možemo i našaliti pa reći da će uskoro umjesto latiničnog na spomenicima biti kinesko pismo, kaže i Mladen Šutalo, djelatnik Ort d.o.o., koji kaže da su im mailovi zatrpani ponudama iz Kine koji nude jeftinu robu, ali sumnjive kvalitete. Poznato mu je, kaže, da neki osječki obrtnici na širem osječkom području hoće proći što jeftinije pa naručuju upravo takve spomenike, no njihova cijena, s obzirom na kvalitetu, ne smije i ne može biti visoka.

- Pravi talijanski spomenik platit ćete oko 7.000 kuna, a ovaj ne košta više do 2.000 kuna. Mislim da je i Ukop naručivao takve spomenike i to prema principu viđeno-kupljeno, ali problem je u tome što ta crna boja nakon nekog vremena izblijedi i nije ni blizu kvalitetna kao kod talijanskih - upozorava Šutalo.

Lamza: Uvozimo talijansko

Davor Lamza, direktor Ukopa, kaže da je takav kamen ipak upitne kvalitete, što se pokaže nakon nekoliko godina. Tvrdi da kamen koji naručuje Ukop stiže iz Južne Afrike, gdje Talijani drže monopol. Dodaje kako je ipak 90 posto uvezenog kamena i kod konkurencije, ali i u njihovu poduzeću izravno iz Italije koji nakon određenog vremena neće pucati, a što je, s obzirom na cijenu spomenika, i te kako važno.

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Destinacije.com/Foto-arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa to je kod nas normalno roba odavde odanle trenerke su iz Bangladeša itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad ispada da su spomenici sumnjive kvalitete...zato što su iz kine....a 99, 99 % sve ostale robe koja je također iz kine...nije sumnjive kvalitete.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zoran1209
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijenjena novinarka me intervjuirala u vezi spomenika. Rekao sam joj pravu istinu. Želim osloboditi svoj novac i investirati ga u nesto drugo. Desetak godina uvozim robu iz Kine, koja je drugi svjetski izvoznik kamena. Najbrze rastuce gospodarstvo svijeta. Uvezao sam 25 tona crnog granita, najkvalitetnijeg crnog kineskog granita. ( shanxi black)To gospodja moze provjeriti na internetu. Ali nije htjela. Bilo je lakse objaviti potpuno neistinu. Klasično novinarstvo palanackog tipa. Sada mi se ne javlja na telefon.
Sa osobitim stovanjem, Zoran Runtic

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zoran1209 je napisao/la: ›
Cijenjena novinarka me intervjuirala u vezi spomenika. Rekao sam joj pravu istinu. Želim osloboditi svoj novac i investirati ga u nesto drugo. Desetak godina uvozim robu iz Kine, koja je drugi svjetski izvoznik kamena. Najbrze rastuce gospodarstvo svijeta. Uvezao sam 25 tona crnog granita, najkvalitetnijeg crnog kineskog granita. ( shanxi black)To gospodja moze provjeriti na internetu. Ali nije htjela. Bilo je lakse objaviti potpuno neistinu. Klasično novinarstvo palanackog tipa. Sada mi se ne javlja na telefon.
Sa osobitim stovanjem, Zoran Runtic


nije bitno što ti kažeš...vec je bitno ono što ljudi žele procitati i što ce prodati novine... Smile

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2012. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako spomenici i blijede razlika je prevelika... lihvarenje prilikom pokopa je abnormalno... za najobičniju raku i križ trebate oko 4000kn
mene uopće čudi odakle ljudima novaca za bilo koji pokop. kontam si uskoro će početi u zajedničke grobnice pokapati

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zoran1209
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Struktura i broj zaposlenika "Ukopa" ne može podnijeti 20%-tnu proviziju za obavljene radove. Imaju vise od 100 zaposlenika. Nekoliko pravnika, ekonomista... Mora to netko platiti. Privatno poduzece tog tipa ne bi postojalo ni tjedan dana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2012. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj i taj kamen, ja bih radije da mi na grobu bude neka fina engleska trava, lijepo posisana i jos neki jaglac kad bi izrastao to bi bilo lijepo..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2012. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad umrem želim da se moja obitelj što manje istroši te neka mi kupe najjeftiniju škrinju i ne želim spomenik već neku biljku,malo drvo ili grm koji će u proljeće cvjetati. Izričito ne želim grobnicu niti izbetonirani grob, već travni pokrov! Zabranjujem vijence,bukete i drangulije na svome sprovodu, dozvoljavam samo obične bijele svijeće.
Želim nešto ovako:



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zoran1209
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao što je @MissTake napisala...opcenito trošak ukopa je prevelik....plus kad još zbrojiš sva ostala davanja....stvarno ispadne da se ne isplati ni umrjeti...jer svojom smrcu možeš nekog osiromašiti....
no lihvari znaju da upravo u tim najtežim trenucima....mogu od nekoga izvuci najviše novaca....i to se oduvijek iskorištava....

al eto...dok nekome ne smrkne drugome ne osvane....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2012. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da se nadovežem na tamnoga
ako se gleda prosječi troškovi pokopa ... cca 30 000 - 35 000kn
grobno mjesto, mramorni okvir i nadgrobna ploča, lijes, križ, troškovi dovoza, odvoza pokojnika i pripremanja istoga za sahrana
(u ovo nije uračunata zidana grobnica, koja jako poskupljuje)

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nek me pokopaju na kraj bašće ispod stare šljive, tak mi svejedno gdje ću ležat. Eh, al' to tako ne ide, nažalost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2012. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja bih pod drvo, al to je ilegalno. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2012. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › I ja bih pod drvo, al to je ilegalno. Very Happy


a nek te uhapse Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: