Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bolesne učenike kući vodi i školska čistačica

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65767
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 7:33 
Naslov:  Bolesne učenike kući vodi i školska čistačica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U nekoliko osječkih osnovnih škola nepisano je pravilo da će učenik nižih razreda, ukoliko ga nešto boli i ne može sjediti na nastavi, može dobiti dopuštenje da sam ode kući, dok istovremeno u istoj školi po učenika višeg razreda moraju doći roditelji. Upravo je to doživjela majka Vesna T.

- U mjesec dana obje su mi kćeri imale problema s probavom. No, ova iz drugog razreda sama je došla kući, a za kćer koja je u sedmom razredu, bila sam pozvana doći po nju i odvesti je kući. Naknadno sam doznala da je razlog taj što učenici u višim razredima češće lažu da ih nešto boli i umjesto kući odu u kafić - ispričala je majka.

I doista, ne samo da će učenika u višim razredima kući dopratiti roditelj, nego, primjerice u OŠ Dobriše Cesarića, angažiraju drugog učenika, pa čak i spremačicu! Ravnatelj Andrija Vučković kaže kako je isto pravilo i u nižim razredima, jer je zloporaba i ranije bilo. Ako su u pitanju štićenici Doma za odgoj djece i mladeži, kaže Vučković, po njih dolazi odgojitelj. Da bi smanjili broj neopravdanih sati i u OŠ Tenja pribjegli su pravilu da roditelj dolazi u školu po dijete. Ravnatelj Tihomir Jurčević kaže da je moguće simulirati bolest i uputiti se umjesto kući negdje drugdje, bez znanja roditelja, stoga su nakon uočenih propusta uveli pravilo pratnje.

- Mnogo toga ovisi o roditelju. Bio je slučaj da majka potvrdi kako je dijete bolesno, no istovremeno je razrednik posumnjao, jer su se tzv. bolesti događale baš uoči ispita. Mi dakako ne možemo provjeravati roditelje, no uvijek ih obavijestimo ako učenik kaže da ga nešto boli. Na taj način smanjuje se broj neopravdanih sati, a učitelj će uvijek pozvati roditelje kući i reći da nešto nije u redu - kaže Blaženka Jelaš, ravnateljica OŠ Retfala.

Tekst: M. Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.01.2012. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
i?


Samo da se ostavi komentar kao... "eto ja sam pročitao".... osijek031.com smile

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2012. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..eo, i ja pročitala

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: