Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Očajan sam, platit ću petsto eura za radno mjesto

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65908
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.12.2011. 20:00 
Naslov:  Očajan sam, platit ću petsto eura za radno mjesto
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dugotrajna nezaposlenost mnoge tjera u očaj, a kako bi taj problem riješili, pojedinci su spremni i ponuditi novac posredniku ili poslodavcu koji omogući zapošljavanje. Tako se u jednom od popularnijih on-line oglasnika može pronaći više oglasa u kojima evidentno očajni sugrađani nude novac za radno mjesto. Konkretno, na Internet oglasniku nudi se 200 eura onome tko zaposli autora oglasa, a gotovo je nevjerojatno da se o potezima koji su se nekad odvijali "ispod pulta" danas piše javno i bez straha. Ipak, nakon što su nekoliko dana privlačili poglede, oglasi ovog sadržaja uklonjeni su s web stranice.

Sigurno je kako motiviranje potencijalnog poslodavca ili posrednika novcem u drugi plan stavlja konkretne kvalitete kandidata te se stvara nelojalna konkurencija. No, nekima je to jednostavno uobičajen način poslovanja i rada, a to su prihvatili i nezaposleni u potrazi za poslom.

Tako 28-godišnji diplomirani pravnik iz Osijeka u čarapi čuva 500 eura zarađenih povremenim radom "na crno" kako bi, uleti li prilika, "motivirao" potencijalnog poslodavca da zaposli baš njega.

- Ogorčen sam što godinama tražim posao bez pravih rezultata. Imam ženu s kojom živim kod njenih roditelja i želim se pomaknuti s mjesta, početi zarađivati, kupiti svoj stan, razmišljati o potomstvu. Nažalost, situacija je takva da ja kao mlada, sposobna i visokoobrazovana osoba nalazim tek povremene poslove koje moram raditi na crno i stalno se "zabijam u zid". Tako sam, povremenim radom, i zaradio ovih 500 eura koje, nadam se, neću morati potrošiti, No, pokaže li se da se uz taj iznos može doći do posla, bez mnogo razmišljanja ću platiti. Ne učinim li to ja, netko drugi hoće - objašnjava sugovornik.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.12.2011. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam čula da se može zaposliti za 500 eura ,ali za 5000 € to sam čula,i znam u kojoj ustanovi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2011. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s 500 eura mozes samo dupe obrisat...a s 5000 eura mozes vec sutra dobit posao

_________________
Don't wait for the perfect moment...Take the moment and make it perfect...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2011. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam čula da se može zaposliti za 500 eura ,ali za 5000 € to sam čula,i znam u kojoj ustanovi.

Problem je samo što banka nezaposlenima neće dati kredit od 5.000 Eura da bi se mogli zaposliti. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.12.2011. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam čula da se može zaposliti za 500 eura ,ali za 5000 € to sam čula,i znam u kojoj ustanovi.
KBC Osijek? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.12.2011. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam čula da se može zaposliti za 500 eura ,ali za 5000 € to sam čula,i znam u kojoj ustanovi.


baš ti nije pametno o tome pisati. sutra ti može doći uskok na vrata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2011. 11:55 
Naslov:  Re: Očajan sam, platit ću petsto eura za radno mjesto
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja opet znam za firmu gdje primaju plaću redovno..3500-4000 kuna, božićnicu, imaju godišnje odmore...ali im se ne radi..samo gledaju gdje će čmaljit cigaretline i olajavat druge sa prijateljicama....i cijelo vrijeme neke zakulisne igre...olajavanje šefova...koji traže samo rad tijekom radnog vremena!! čudan smo mi narod....jako čudan...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.12.2011. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa takvih firmica ima koliko hoćeš. Ja znam firmu gdje su plaće 6000kn, a svi vise na fejsu i netu. Dočekaju pol 4 i nestanu. Naravni ide sve iz drž proračuna Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2011. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luka_os je napisao/la (Pogledaj post): › pa takvih firmica ima koliko hoćeš. Ja znam firmu gdje su plaće 6000kn, a svi vise na fejsu i netu. Dočekaju pol 4 i nestanu. Naravni ide sve iz drž proračuna Very Happy


Aaa naprotiv baš...ovo je privatna velika firma....neću spominjat koja..ali ima i takvih privatnih firmi koje dobro plaćaju, imaš božićnicu, regres...godišnji ali kad treba 15 minuta ostat duže balkanuša se buni..a tijekom radnog vremena ide čikarit pola kutije..što iznosi maltene sat vremena čikarenja....
A nedavno čitam članak kako su potkradali u DM-u...pa to je da ih postreljaš ispred trgovine...imaju navodno plaće preko 6000 kuna..i još se nađe onih koji tu istu firmu potkradaju!!!
Ma mi Hrvati smo stvoreni samo za bič i čizmu....dok nas gaze najbolji smo... Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: