Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek nikada neće biti ... Mostar

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2006. 18:32 
Naslov: Bad ! Osijek nikada neće biti ... Mostar
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlukom Vlade RH, ove godine će se doznačiti hipotekarni kredit iz proračuna (za osiguranje kredita dignuta je hipoteka na nekretnine Sveučilišta), u iznosu od 360 milijuna kuna za gradnju i obnovu kampusa Sveučilišta u Mostaru. Rok je otplate je osam godina, uz poček od tri godine, pa će prva rata na naplatu doći u lipnju 2009. godine.

Ministar znanosti Dragan Primorac i članovi Rektorskog zbora odlučivat će nakon prve faze kredita od 183,7 milijuna kuna, prema rezultatima - o drugoj fazi. Kredit će isplatiti preko HBOR-a uz maksimalnu kamatu od pet posto. Kako doznajemo, Vlada će za otplatu glavnice u razdoblju od 2009. do 2016. godišnje isplaćivati oko 22 milijuna kuna.

Opravdanost ovog ulaganja, naša Vlada i ministar Primorac vide u tome, da Sveučilište u Mostaru danas ima oko 13.000 studenata, među kojima je najviše Hrvata, a na Sveučilištu predaje 865 nastavnika, od kojih njih 250 putuje iz Hrvatske pa im se stoga treba pomoći.

Eto, dok su žiro računi naših škola blokirani, sveučilišta nam u dugovima i loše opremljena, 360 milijuna kuna za Mostar je dva puta više novca nego što je dobilo Sveučilište u Osijeku, Sveučilište u Splitu i nešto malo manje nego je dobilo Sveučilište u Zagrebu.

Tragom ove vijesti, dospjeli smo do www.losos.hr kako bismo pogledali mišljenje osječkih studenata i naiđosmo na uobičajeni slavonski sarkazam. Šalu na stranu, podržavamo revoltirane osječke studente i pridružujemo se negodovanju na ovu odluku Vlade RH.

Thumbs down!

Gemi031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Grandmother
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Enklava
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2006. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanima me samo dokle će se novcem iz naših džepova kupovati nečija vlast preko hercegovačkih glasova!

_________________
You can't do this on the stage anymore!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2006. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuo sam da Sveučilište u Bostonu ima oko 3000 studenata iz Hrvatske...možda bi trebalo pokrenuti akciju da im vlada RH uplati jedno milijardu kuna pomoći, koje bi obezbijedila dajući grad Osijek i cijelu Slavoniju JP MORGAN Chase Banci kao zalog za kredit....

Svaki put kad pomislim da su političari došli do gornje granice gluposti(maštovitosti), uvijek me iznenade...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 7:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja se pridružujem da pogledate fotomontaže na www.losos.hr , kao i komentare...

Neki tvrde da bi te novce trebalo dati za izgradnju kampusa u Mostaru, da bi se Hrvati u BiH i RH trebali držati zajedno, ali ako Osijek nema svoj kampus i neće ga nikad imati s ovakvim sredstvima iz proračuna, kako možemo rasipati novce u Mostar, izvan granica RH? Osijek je, podsjetit ću, još uvijek unutar granica RH!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
Svaki put kad pomislim da su političari došli do gornje granice gluposti(maštovitosti), uvijek me iznenade...


Glupost je bezgranična.......a kad su političari u pitanju......
Osim toga, naši dragi političari uglavnom potječu iz krajeva koje pomažu. I što je jednako važno, treba računati na glasove dijaspore koji obično budu najvažniji i presudni na izborima.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A i kakvo je opće raspoloženje prema Slavoniji, radije bi bacili taj novac kroz prozor nego ga dali nama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
A i kakvo je opće raspoloženje prema Slavoniji, radije bi bacili taj novac kroz prozor nego ga dali nama...


Istok je istočno.......
(inače je to naziv odličnog filma koji nema veze s temom, ali mi tako nekako prigodno došlo)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2006. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo jedan zanimljiv komentar na tu vijest na Lososu:

Citat: › Sramota!
Poslao Gost dana 2006-06-15 23:10:05
Evo, ja kao Hrvat iz BiH sam JAKO ljut sto je ovaj novac dodijeljen Sveucilistu u Mostaru. Iz nekoliko razloga:
1. zato sto korupciji i nepotizmu na tom Sveucilistu nema kraja
2. zato sto ce novac zavrsiti u dzepovima bratskih firmi koje ce radove obavljati po troduplo vecim cijenama
3. zato sto ce se ovim novcem (kao i sa zadnjih 2mil kuna koje ste donirali prije 2 godine) najvjerojatnije platiti jos 5-6 najnovijih Audija. Sjetite se samo poziva za ponude nakon prosle donacije: Sveuciliste u Mostaru prikuplja ponude za Audija A8 sa sljedecim specifikacijama: metalik siva boja, alu-felge, aluminijski okviri na prozorima, naslonjac za ruku za vozaca, CD player sa radio prijemnikom, CD CHANGER za 8 CD-ova, itd. Pa vi gledajte gdje se trosi novac hrvatskih poreznih obveznika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2006. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sramota. ne i neočekivana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.06.2006. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mater im jebem, pa do kada ce pare nasih poreznih obveznika financirati druge drzave. Jebi ga, financiramo i njihovu vojsku. Sebi od usta otimamo da bi drugom bilo bolje. E pa serem im se na posao.
A kada cemo mi neki kurac za sebe napravit?



(ispricavam se zbog vulgarnosti, al ovo mi je jebeno diglo zivac)

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.06.2006. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obicna stoka, svinje, kreteni, majmuni misle samo kako da ukradu, pokradu, opljackaju nek se nose u ........
Jeli lijepa nasa ikad nesto dobila od f... hercegovine i hercegovaca?????? naravno osim racuna... nek si sami klesaju u kamenu skole i nek muzu malo svoje koze, kao hrvati...
ma previse sam ljut da bilo sto komentiram, zivio primitizam i mi kreteni sto se ne bunimo!

_________________
Ti si jednostavno... predobra za mene.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ups, eldiablo, da ovo pročita neki ultra Hercegovac......
najbolje bi bilo da odeš na neku od njihovih zavičajnih večeri u Osijeku, pa da održiš govor na temu........ Rolling Eyes

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2006. 23:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki Hercegovac je ultra Hercegovac...al neki se bolje prikrivaju... ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2006. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): › obicna stoka, svinje, kreteni, majmuni misle samo kako da ukradu, pokradu, opljackaju nek se nose u ........
Jeli lijepa nasa ikad nesto dobila od f... hercegovine i hercegovaca?????? naravno osim racuna... nek si sami klesaju u kamenu skole i nek muzu malo svoje koze, kao hrvati...
ma previse sam ljut da bilo sto komentiram, zivio primitizam i mi kreteni sto se ne bunimo!


jesi bio kad u hercegovini?
jesi li vidio bilo što osim kamena tamo?
što drugo narod u takvom ambijentu može razmišljati nego...prevara, greba, tuđi račun itd... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2006. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a opet, ima Hercegovaca koje izuzetno cijenim.......... i obratno.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: