Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Povratak školske kute?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2011. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo je kako se odmah u ovu pricu uvlaci prošli sustav...ili kako bi neki rekli mracno doba....
e pa nabijem onoga tko je upalio svjetlo i ugasio to mracno doba.....

u tom prošlom sustavu se dobro znao status nastavnika/profesora....a znao se status ucenika....
a ne kao danas gdje svaki balavac doslovce sexa mater nastavniku.....i onda ako mu to nije dosta još pošalje roditelje...da nastavniku objasni kako se treba ponašati prema tom balavcu....

kute (iliti ucenicka odjeca) su itekako potrebne....
barem da se u jednom dijelu smanje tenzije između prepotentne balavurdije....koja smatra ako ima skupu odjecu....da su uhvatli boga za jaja....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2011. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekad su postojale kute. Skolske uniforme. Svejedno kako su se zvale - bile su plave, ruzne.

No, ako me sjecanje na price dobro sluzi, nisu ih ukinuli zato sto su bile ruzne. Jednako tako, godinama nakon ukidanja kute su koristene kao argument za tezu o neslobodama.

Dapace, dolazak u skolu u odjeci po zelji ucenika/roditelja se smatrao iskazom osobnih sloboda. Danas mnogi zagovaaju povratak uniformiranosti.

Ako smo spremni ukinuti ono sto se nakad zvalo "slobodom" (slobodnim izborom odjevnog predmeta) zbog razlike u osobnom bogatstvu (ekonomska diskriminacija), znaci li to da "sloboda" nije apsolutna vrijednost?

Ili se ovdje uopce nije ni radilo o "slobodi"?!

Zanimljivo je promatrati kako su pojedine slobode ili "slobode" relativne. Sto je to sto je kod vecine ljudi utjecalo da jednom traze ukidanje skolskih uniformi, a drugi put da zazivaju njihovo uvodjenje?!

Mozemo li locirati taj uzrok? Moze li se ova prica o unformi povezati i s pojmom "uravnilovke"?!

P.S. Nemam jasno definiran stav o obvezi nosenja skolskih uniformi. Pomalo bih volio da ih uvedu, jer mislim da time djeca stjecu spoznaje o postojanju autoriteta i vrijednosti.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2011. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bi baš rekao da je nedolazak bez kute u školu bilo iskazivanje neke svoje slobode...ili prava na slobodu....
vec jednostavno tu je vec škola pocela pokazivati svoje popuštanje u odnosu.....škola - ucenik...
jednostavno su smatrali...da to nije toliko bitna stavka...da se kažnjava ucenik ako je zaboravio ili se namjerno nije pojavio bez kute na nastavi....

u doba kad sam ja išao u školu od 1. do 4. razreda...kute su bile obavezne....istina da sam ja puno puta izgubio svoju kutu...ili mi je cak bila ukradena.....no kutu si morao imati.....
vec nakon 5. razreda....nije se više toliko gledalo da li imaš ili nemaš kutu....
znaci nastavnici su bili ti koji nisu više marili da li im ucenik dolazi sa kutom ili ne....

znaci po mom mišljenju roditelji nisu bili ti koji su iskazivali pravo na slobodu...vec nastavnici koji su smanjili kriterije......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2011. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemam nista protiv kuta ili uniformi, no nece se time nista promijeniti, onda ce se razlikovati djeca po tome kakve imaju zube, odnosno cipele ili ruksak ili sto ja znam po necem desetom..
Zadirkivanje je sastavni dio zivota..nekom se rugaju jer je premrsav, nekom jer je predebel, nekom jer je zut, nekom jer je dlakav, pa onda je netko pjegav..najbolje cemo djecu stavit pod stakleno zvono, da im netko ne bi slucajno nesto dobacio..
Sve to jaca covjeka..deal with it
Svakako ce im netko oteti ili prosuti cips jer taj nema za cips, ili ce im uzeti bicikl..mos misliti..
Zar danasnja djeca ne smiju imati probleme?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2011. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se bezazleno zadirkivanje i psihičko zlostavljanje uvelike razlikuju.

Sjećam se članka o djevojčici koja je prolazila pakao sa svojim vršnjacima. Riječi koje su joj izgovarane svakodnevno i na koji način su prestrašne.

Školske uniforme? Zašto ne!? Iako dižem obje ruke za pluskanje po potrebi. Pluskanje, klečanje na kukuruzima, povlačenje za zulufe...

Jebite se psiholozi, pedagozi, sociolozi i svi drugi olozi. Od djece ste napravili debile. Jasno je da se dijete treba zaštiti, ali u našem divnom društvu kako je običaj i ovo se krivo tumači pa je odgojna pljuska, karta za požegu, lepoglavu... Bravo!

Svakog roditelja, čiji klinac opravdano dobije pljusku treba prebit na mrtvo ime jer ima obraza pjeniti se zbog tako čega. Jebale vas slobode. 80% ljudi ne zna što sloboda znači i koja odgovornost istu prati. Wink

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2011. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaam išla u osnovnu u vrijeme "kuta"..pa su me zafrkavali jer sam nosila naočale, jer sam imala buce iz njemačke ( a tad ih nije bilo ovdje) i drugačiju torbu a ne "mirko i slavko"..
Klinci su se uvijek rugali drugačijima

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2011. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la: ›
Mislim da se bezazleno zadirkivanje i psihičko zlostavljanje uvelike razlikuju.

Sjećam se članka o djevojčici koja je prolazila pakao sa svojim vršnjacima. Riječi koje su joj izgovarane svakodnevno i na koji način su prestrašne.

Školske uniforme? Zašto ne!? Iako dižem obje ruke za pluskanje po potrebi. Pluskanje, klečanje na kukuruzima, povlačenje za zulufe...

Jebite se psiholozi, pedagozi, sociolozi i svi drugi olozi. Od djece ste napravili debile. Jasno je da se dijete treba zaštiti, ali u našem divnom društvu kako je običaj i ovo se krivo tumači pa je odgojna pljuska, karta za požegu, lepoglavu... Bravo!

Svakog roditelja, čiji klinac opravdano dobije pljusku treba prebit na mrtvo ime jer ima obraza pjeniti se zbog tako čega. Jebale vas slobode. 80% ljudi ne zna što sloboda znači i koja odgovornost istu prati. Wink
Bravo I agree osijek031.com smile

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2011. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strah me budućnosti koju će kreirati oni koji komentiraju ovdje a ne samo da nemaju znanja o prošlosti nego, jadni, nisu svjesni ni gdje su šuplji...

(iznimka je Tamna Strana s čijim mišljenjem se slažem).

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2011. 17:03 
Naslov:  Re: Povratak školske kute?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

djeca znaju bit zlobna stvorenja..jer bez imalo odgovornosti, srama i zadrške mogu ispoljavati drskost i bezobrazluk svojih pokvarenih roditelja...i govorit ono što se u kući priča!! hebo ih iphone i krpice koje im pokvareni roditelji kupuju... Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: