Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Plan za Gornji grad: Temeljita obnova Strossmayerove i pročelja HNK prioriteti u 2012.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66012
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 12:32 
Naslov:  Plan za Gornji grad: Temeljita obnova Strossmayerove i pročelja HNK prioriteti u 2012.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradska četvrt Gornji grad izradila je prvu verziju plana kapitalnih investicija u koje bi Grad trebao uložiti sredstva iz proračuna u 2012. godini.

Plan sadrži ukupno 21 investiciju te predviđa njihovu potpunu ili djelomičnu realizaciju do 2013. godine. Na prvom mjestu liste nalazi se rekonstrukcija Strossmayerove ulice od Trga A. Starčevića do Retfale, potom rekonstrukcija kolnika i kanalizacije u Naselju Ljube Babića te uređenje pročelja zgrade Gradske četvrti Gornji grad u Waldingerovoj ulici.

Među kapitalnim je investicijama i uređenje pročelja zgrade HNK u suradnji s Ministarstvom kulture, uređenje parkirališta i sanacija divljih garaža u Naselju Stanka Vraza, sanacija ceste u Našičkom naselju, izmještanje autobusnog stajališta s lokacije Gajev trg te rušenje južnog zida bivše vojarne Gaj.

Plan realizacije kapitalnih investicija za 2012. godinu obuhvaća i obnovu nogostupa Ilirske ulice s obje strane od raskrižja s Rokovom do raskrižja s Kanižlićevom ulicom, rekonstrukciju ceste i nova parkirna mjesta na Vij. Josipa Kozarca, rekonstrukciju nogostupa i kolnika na Šeperovom šetalištu od broja 1 do 8, obnovu Klanca te rekonstrukciju kolnika u Ružinoj, Zadarskoj i Rokovoj ulici. Grad bi u GČ Gornji grad trebao investirati u gradnju novog dječjeg igrališta, nogostupa i spoja s promenadom na Gornjodravskoj obali, kao i u spoj Solarskog trga i Gornjodravske obale u formi postavljanja rukohvata na postojeće stubište. Planira se rekonstrukcija kapilarne vodovodno-kanalizacijske mreže u Ružinoj ulici te nastavak radova na vodovodnoj mreži u Hebrangovoj ulici i Našičkom naselju. Nastavak rekonstrukcije kanalizacijske mreže očekuje se i u Splavarskoj ulici, a poboljšanje postojećeg infrastrukturalnog stanja na južnoj strani Reisnerove ulice od kružnog toka do Zrinjevca te na sjevernoj strani Gundulićeve od Sunčane do Županijske. Iz GČ Gornji grad ističu i kako će u 2012. godini tri investicije sigurno biti realizirane. Riječ je o rekonstrukciji Trga slobode, koja je već počela, rekonstrukciji Parka Zrinjevac te projekt novog mosta na rijeci Dravi.

Prioriteti iz proračuna četvrti

Kada je u pitanju proračun četvrti, lista "želja" za 2012. godinu također je gotova. Sredstva dobivena iz proračuna Grada utrošit će se na održavanje javne rasvjete u Ružinoj i Adamovićevoj ulici; održavanje i gradnju nogostupa u Rokovoj, Dubrovačkoj, Zadarskoj, Hebrangovoj, Pejačevićevoj, Školskoj, Gundulićevoj, Paradžikovoj i Andrićevoj ulici, te na području Sakuntala parka; na održavanje postojećih i gradnju novih dječjih igrališta na Gornjodravskoj obali, Vij. Gorana Zobundžije, bajeru uz Našičkog naselje, te na raskrižju Dubrovačke i Kranjčevićeve ulice; na uređenje zelene površine na Vij. Ljube Babića.

Autorica: Ivana Kukić-Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: cacan/arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka mi netko pojasni koji dio Strossmayerove treba obnavljati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2011. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad će na red za obnovu doći Lošinjska ulica na Jugu 2 koja ne samo da je u katastrofalnom stanju, nego je i preuska za normalan promet vozila?

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2011. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biciklistička staza do retfale, obnova štrosike do retfale... sve do retfale, ništa u retfali. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 15:21 
Naslov:  Re: Plan za Gornji grad: Temeljita obnova Strossmayerove i pročelja HNK prioriteti u 2012.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volio bih vidjet neku studiju o izgradnji novog mosta preko Drave na tom mjestu gdje ga je Glavaš zacrtao.

Most bi vjerojatno nešto značio stanovnicima Tvrđavice, ali nekako sumnjam da je to dovoljan razlog. Iako su to sigurni glasovi, čini mi se da projekt guraju neki drugi interesni lobiji. Vlasnici zemljišta uz lijevu obalu Drave možda?!

Osim što ćemo svi mi platiti taj most, morat će se uređivati i kompletna infrastruktura za urbanizaciju tog područja, a to znači da će se manje uređivati i rekonstruirati postojeća na desnoj obali koja je katastrofalna.

I gadi mi se ovo asfaltiranje nogostupa. Gradski nogostupi se više nigdje u zapadnoj Europi ne uređuju na taj jeftin i nehuman način.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › neka mi netko pojasni koji dio Strossmayerove treba obnavljati


Onaj na kojem se može proširiti naplata parkinga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2011. 15:28 
Naslov:  Re: Plan za Gornji grad: Temeljita obnova Strossmayerove i pročelja HNK prioriteti u 2012.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
I gadi mi se ovo asfaltiranje nogostupa. Gradski nogostupi se više nigdje u zapadnoj Europi ne uređuju na taj jeftin i nehuman način.

Shocked Question

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 16:13 
Naslov:  Re: Plan za Gornji grad: Temeljita obnova Strossmayerove i pročelja HNK prioriteti u 2012.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la (Pogledaj post): › Volio bih vidjet neku studiju o izgradnji novog mosta preko Drave na tom mjestu gdje ga je Glavaš zacrtao.

Most bi vjerojatno nešto značio stanovnicima Tvrđavice, ali nekako sumnjam da je to dovoljan razlog. Iako su to sigurni glasovi, čini mi se da projekt guraju neki drugi interesni lobiji. Vlasnici zemljišta uz lijevu obalu Drave možda?!

Osim što ćemo svi mi platiti taj most, morat će se uređivati i kompletna infrastruktura za urbanizaciju tog područja, a to znači da će se manje uređivati i rekonstruirati postojeća na desnoj obali koja je katastrofalna.

I gadi mi se ovo asfaltiranje nogostupa. Gradski nogostupi se više nigdje u zapadnoj Europi ne uređuju na taj jeftin i nehuman način.

Lokacija za most uopće nije loša, ali bolje bi bilo da se poveže Donji grad i Podravlje mostom, te Retfala i Tvrđavica, a centar i Tvrđavica tek zadnje.
Urbanizacija lijeve obale ne mora značiti da će se manje uređivati desna obala. Može baš biti suprotno, jer ako se proširi građevinska zona cijene nekretnina padaju zbog veće ponude, pa će se više kupovati i samim tim i uređivati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 17:01 
Naslov:  Re: Plan za Gornji grad: Temeljita obnova Strossmayerove i pročelja HNK prioriteti u 2012.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
I gadi mi se ovo asfaltiranje nogostupa. Gradski nogostupi se više nigdje u zapadnoj Europi ne uređuju na taj jeftin i nehuman način.

Shocked Question


Stavljaju kockice...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 17:16 
Naslov:  Re: Plan za Gornji grad: Temeljita obnova Strossmayerove i pročelja HNK prioriteti u 2012.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la (Pogledaj post): › Volio bih vidjet neku studiju o izgradnji novog mosta preko Drave na tom mjestu gdje ga je Glavaš zacrtao.

Most bi vjerojatno nešto značio stanovnicima Tvrđavice, ali nekako sumnjam da je to dovoljan razlog. Iako su to sigurni glasovi, čini mi se da projekt guraju neki drugi interesni lobiji. Vlasnici zemljišta uz lijevu obalu Drave možda?!

Osim što ćemo svi mi platiti taj most, morat će se uređivati i kompletna infrastruktura za urbanizaciju tog područja, a to znači da će se manje uređivati i rekonstruirati postojeća na desnoj obali koja je katastrofalna.

I gadi mi se ovo asfaltiranje nogostupa. Gradski nogostupi se više nigdje u zapadnoj Europi ne uređuju na taj jeftin i nehuman način.

Lokacija za most uopće nije loša, ali bolje bi bilo da se poveže Donji grad i Podravlje mostom, te Retfala i Tvrđavica, a centar i Tvrđavica tek zadnje.
Urbanizacija lijeve obale ne mora značiti da će se manje uređivati desna obala. Može baš biti suprotno, jer ako se proširi građevinska zona cijene nekretnina padaju zbog veće ponude, pa će se više kupovati i samim tim i uređivati.


Može biti svašta, ali neće biti. Nego će grad investirati u nasipe, vodovod, odvodnju, ulice, rasvjetu, hortikulturu, razne prometne elemente, a profitirati će vlasnici zemljišta uz Dravu. Za urbanizaciju lijeve obale ima jako zanimljivih argumenata, most je vjerojatno jedan od najvažnijih preduvjeta, ali kao što sam napisao.

Volio bih vidjeti neke šire elaboracije, stručne, filozofske, ekonomske, financijske, političke, ekološke, kulturološke i ostale.

Samo glavaševsko-hdssbeovska vizija mi nije dovoljan razlog.

To će imati veliki utjecaj na cijeli grad i sve građane.

Nije to spomenik Anti Starčeviću i rukometna dvorana pa da prođe tek tako.

P.S.
Sve neuređene nekretnine na desnoj obali su u vlasništvu grada ili države.
Privatni objekti su uglavnom uredni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stamen
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2011. 11:46 
Naslov:  Re: Plan za Gornji grad: Temeljita obnova Strossmayerove i pročelja HNK prioriteti u 2012.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda su u šumi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
okvardz
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2011. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biti će razvoja samo ako ante dođe na vlast,ovi samo obećavaju ništa konkretno ne rade,samo dovršavaju antine projekte. ovi su nekorisni trutovi.hdssb je nazadna stranka koja mora otići s vlasti ako osijek misli da se razvija, takođe i cijela slavonija i baranja. isti su kao i hdz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2011. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

okvardz je napisao/la (Pogledaj post): › biti će razvoja samo ako ante dođe na vlast,ovi samo obećavaju ništa konkretno ne rade,samo dovršavaju antine projekte. ovi su nekorisni trutovi.hdssb je nazadna stranka koja mora otići s vlasti ako osijek misli da se razvija, takođe i cijela slavonija i baranja. isti su kao i hdz.

O jebemti sunce... Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2011. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › neka mi netko pojasni koji dio Strossmayerove treba obnavljati


i meni bas nije jasno koji dio je u tako katastrofalnom stanju da zudi za obnovom, a i procelje HNK mi ne izgleda oronulo ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2011. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moroni (prepoznajte se sami) kriva četvrt ovdje je riječ o projektima Gradske četvrti Gornji grad a ne grada niti Glavaša. Znači da svatko tko sjedi u nekom vjeću četvrti je glavaševac i nesposoban?!

Ante?????
Tko je uopće taj lik? HSP minorna stranka u Hrvata osim pokušaja da marne veliku lovu od dvorane ništa za grad ne napravi pardon osim što je saksije na bandere uz Dravu stavio.

Baš mi je čudno što niste na listi neke partije kad ste toliko sposobno!

_________________
... uvijek na početku i uvijek na kraju ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: