Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zapamtite Vukovar! [Galerija 031]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I dalje stojim da treba obrisati onaj post jer ce ga luda glava (a puno ih je) pogresno izcitati i donijeti pogresne zakljucke.

Glede velicanja obljetnica, nisam jos nikada bio u Vukovaru na taj dan, nemam snage, a mozda i ne zelim velicati one koji su indirektno rusili grad i ubijali ljude (Josipovic, Racan, Mesic, te mnogo slicnih isfilriranih u HDZ(to mnogi lako zaboravljaju)).

A da se rat mogao izbjeci, to ne znam, i da ce se moci npr. izbjeci treci svjetski rat(pogledajte krize prije drugoga), nisam siguran, nazalost ratovi su sastavni dio ljudske povijesti Sad

Ali zato...bravo na rijecima...

"Blago čistima u srcu: oni će Boga gledati!
Blago mirotvorcima: oni će se sinovima Božjim zvati!
Blago progonjenima zbog pravednosti:
njihovo je kraljevstvo nebesko!

Slava im!"

Potpisujem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 11:31 
Naslov:  Re: Zapamtite Vukovar! [Galerija 031]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"U toj priči postoji jedan veliki problem, a to su političari. Ljudi koji se jako vole pokazati u Vukovaru svake godine oko godišnjice, govoriti velike riječi, biti plemeniti i suosjećajni za medije i svoje biračko tijelo, a nakon toga potpuno zaboraviti na Vukovar. Dogodine.

Političari već 20 godina Vukovar i Vukovarce etiketiraju kao žrtve. Govore o Vukovaru jedino kao o problemu. Nema greške, Vukovar i Vukovarci jesu žrtve - ali prije 20 godina. To je skoro četvrtina stoljeća, ljudi moji. Ne mislite li da bi se nakon toliko vremena trebalo početi čuti neke lijepe vijesti? Reći neke pozitivne stvari?

Bit ću iskren: budućnost Vukovara ne može se graditi na mimohodima i paljenjima svijeća, nego na novim radnim mjestima, funkcionalnoj javnoj upravi i kvalitetnom, za sve jednakom obrazovanju. Vukovar treba prestati etiketirati kao žrtvu, i početi razmišljati kako da rješavamo probleme koje ljudi imaju u svakodnevnom životu. Kada se Vukovarci maknu iz pozicije žrtve i počnu razmišljati kako da poprave situaciju u sredini u kojoj žive, dogodit će se pomaci."

Bojan Glavašević, 2011. g.

http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/160155/Vukovar-20-godina-poslije.html


"Mi Hrvati ne želimo promjene, mi smo promjenu izborili 1991."

Željko Kerum, 2011.g.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2011. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›
Meni se plače od ovakvih naricanja "lampaša" svake godine i izgradnje svjetlećih nacionalni simbola i mitova o kolektivnom stradanju. Kad bi se u ovom društvu tako zdušno veličao život kao što se veličaju tragedije danas bi u Vukovaru bilo moguće normalno živjeti, umjesto životarenja u bijedi koja baš u Vukovaru posebno vidljiva.


Što tako nešto ne napišeš kad se održavaju komemoracije u Jasenovcu ili npr. Aušvicu?

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›


"Mi Hrvati ne želimo promjene, mi smo promjenu izborili 1991."

Željko Kerum, 2011.g.


Zao mi je Keruma i svih koji tako misle jer malo toga se promijenilo, sve je ostalo isto kao u staroj drzavi. Promijenilo se samo to sto su mnogi Hrvati postali ono sto su Srbi bili u staroj drzavi.
Znaci oni koji bi imali, a da ne rade. Koji bi vladali, a ne znaju sluziti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GrgaZlatoper je napisao/la: ›
Gradjanin je napisao/la: ›
Meni se plače od ovakvih naricanja "lampaša" svake godine i izgradnje svjetlećih nacionalni simbola i mitova o kolektivnom stradanju. Kad bi se u ovom društvu tako zdušno veličao život kao što se veličaju tragedije danas bi u Vukovaru bilo moguće normalno živjeti, umjesto životarenja u bijedi koja baš u Vukovaru posebno vidljiva.


Što tako nešto ne napišeš kad se održavaju komemoracije u Jasenovcu ili npr. Aušvicu?


Good point, you just earned yourself KIKIRIKI!

I ne spominji takve stvari jer u EU se za takvu izjavu ide u zatvor, stoga 2013 ocekuj EU policiju na vratima.
Evo vidim cak i u Bosni imaju nesto slicno.
http://en.wikipedia.org/wiki/Laws_against_Holocaust_denial

EU je bas demokracija.


Hm.....bas se pokusavam sjetiti drzave u kojoj sam zivio kada se zbog izjava ili pjesmi islo u zatvor.

Mi "Hrvati" ocigledno volimo birati takve zdruzene asocijacije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chimpika je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ne nego ti nisi izgleda shvatio da Bentenina prica nije prica nego svakodnevica!!!

Uostalom, da zivim u Sarajevu i radim u Sarajevskom shopping centru siguran sam da bih znao kada se obiljezava pad Srebrenice (da li je ovdje bitno sto je pala Srebrenica ili sto je "palo" vise od 8.000 ljudskih zivota).
Drugo, udaljenost Sarajeva do Srebrenice je 135km, a od Osijeka do Vukovara mozes prepjesaciti za 5-6 sati dobrog hoda. Stoga bi bilo bolje da pitas neku prodavacicu u shoping centru u Vlasenici da li zna kada je obiljezavanje pokolja u Srebrenici.



I naravno da ne znaš datum, i naravno da si napisao hrpu floskula i naravno da opet nisi razumio što sam htio reći. Čak ni toj prodavačici nije trebalo objašnjavati što znači pad Vukovara, kao što ni tebi nije trebalo objašnjavati što znači pad Srebrenice, ali si prodavačicu osudio mada ju niti ne poznaš niti ne znaš odakle dolazi niti ništa o njoj, a ti si upravo isti takav, ali da radiš negdje u nekom šoping centru u Sarajevu siguran si da bi znao kada se obilježava?!?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sigurno bi znao datum genocida u Srebrenici da sam Bosnjak, a osobno me zanima moja povijest (obitelji, naroda, pripadnosti).
NE osudjujem prodavačicu (jer svatko od nas ima svoje probleme, brige), nego državu koja NE njeguje (edukacija mladih i STARIH, istinski drzavni blagdani) svoju postenu povijest, dok npr povijest Amerike, Engleske, kao uostalom i ex Yu (krvlju i kradjom okaljanom, jos se vode ratovi) se izdize/alo u nebesa.

Za tvoju informaciju, Engleska i Americka povijest su savrsene, a mrznja npr Engleza prema Francuzima, ili pak toboze Nijemcima je i nama nezamisliva (nakon svega sto su se Nijemci pokajali i trazili oprost, sto Srbi nikada nece, i Englezi vise mrze Nijemce nego mi Srbe ili Srbi nas).
Zato neka nam oni, EU i Hag pisu zakone i povijest, kada sami ne znamo.

Treba nekada izmedju redaka citati.

A datum genocida u Srebrenici znam otprilike da je bila oko mjesec dana prije Oluje, ne vjeruje da ni ti znas tocan datum?

I ako vec citiras, citiraj cijeli citat, a ne vaditi stvari iz konteksta jer to bi netko citajuci mogao i napraviti.


Zadnja promjena: chimpika; 18.11.2011. 13:04; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GrgaZlatoper je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la: ›
Meni se plače od ovakvih naricanja "lampaša" svake godine i izgradnje svjetlećih nacionalni simbola i mitova o kolektivnom stradanju. Kad bi se u ovom društvu tako zdušno veličao život kao što se veličaju tragedije danas bi u Vukovaru bilo moguće normalno živjeti, umjesto životarenja u bijedi koja baš u Vukovaru posebno vidljiva.


Što tako nešto ne napišeš kad se održavaju komemoracije u Jasenovcu ili npr. Aušvicu?


Samo sam čekao kad će se netko i na to osvrnuti. Ovom rečenicom je sve rečeno: Kad bi se u ovom društvu tako zdušno veličao život kao što se veličaju tragedije danas bi u Vukovaru bilo moguće normalno živjeti, umjesto životarenja u bijedi koja baš u Vukovaru posebno vidljiva.
Ali kako kad se još živi sa mentalitetom srednjeg vijeka...
A još bih dodao da ovu tregediju najviše koriste političari koji nemaju ni obraza ni morala, važno im je samo pojaviti se tamo da budu viđeni, a niti ih je briga za te ljude koji žive tamo, niti za one koji su poginuli...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chimpika je napisao/la (Pogledaj post): › Sigurno bi znao datum genocida u Srebrenici da sam Bosnjak, a osobno me zanima moja povijest (obitelji, naroda, pripadnosti).
.
.
.
I ako vec citiras, citiraj cijeli citat, a ne vaditi stvari iz konteksta jer to bi netko citajuci mogao i napraviti.


Ma ne znaš ni svoj književni jezik, a kamoli da bi znao svoju povijest Very Happy e sad, ti niti znaš odakle je, niti tko je ta prodavačica, zašto misliš da je Hrvatica i da je iz Hrvatske?!? Nego ti je bitno samo nekoga osuditi i onda prodavati floskule o Americi, Engleskoj, EU, Haagu i ostalome?!? Strahu koji je meni nejasan, a koji se može čuti od takvih kao ti. Da će Hrvati nestati, svi su protiv nas, drugi nam pišu povijest, zaboravit će se Vukovar, jer je obrazovanje takvo da se to nigdje ne spominje-što naravno nije istina, ali dobro ti valjda znaš bolje itd. itd.
I ne da mi se citirati cijeli citat, jer dosadan si i kad malo bolje razmislim neću te više uopće citirati, jer nema smisla...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
GrgaZlatoper je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la: ›
Meni se plače od ovakvih naricanja "lampaša" svake godine i izgradnje svjetlećih nacionalni simbola i mitova o kolektivnom stradanju. Kad bi se u ovom društvu tako zdušno veličao život kao što se veličaju tragedije danas bi u Vukovaru bilo moguće normalno živjeti, umjesto životarenja u bijedi koja baš u Vukovaru posebno vidljiva.


Što tako nešto ne napišeš kad se održavaju komemoracije u Jasenovcu ili npr. Aušvicu?


Samo sam čekao kad će se netko i na to osvrnuti. Ovom rečenicom je sve rečeno: Kad bi se u ovom društvu tako zdušno veličao život kao što se veličaju tragedije danas bi u Vukovaru bilo moguće normalno živjeti, umjesto životarenja u bijedi koja baš u Vukovaru posebno vidljiva.
Ali kako kad se još živi sa mentalitetom srednjeg vijeka...
A još bih dodao da ovu tregediju najviše koriste političari koji nemaju ni obraza ni morala, važno im je samo pojaviti se tamo da budu viđeni, a niti ih je briga za te ljude koji žive tamo, niti za one koji su poginuli...


Sada sam sebi proturjecis.
GrgaZlatoper je napisao da bi se tako nesto trebalo napisati kada se spominje npr. Jasenovac, a ti se prebacujes na Vukovar.

Znaci trebao si napisati na datum obiljezavanja Jasenovca i to posebno u vrijeme ex Yu (kada si jedino smio i mogao shutiti kao mish inache ode glava) ovo:
"Samo sam čekao kad će se netko i na to osvrnuti. Ovom rečenicom je sve rečeno: Kad bi se u ovom društvu tako zdušno veličao život kao što se veličaju tragedije danas bi u Jasenovcu (ex Yu) bilo moguće normalno živjeti, umjesto životarenja u bijedi koja baš u Jugoslaviji posebno vidljiva.
Ali kako kad se još živi sa mentalitetom srednjeg vijeka...
A još bih dodao da ovu tregediju najviše koriste političari koji nemaju ni obraza ni morala, važno im je samo pojaviti se tamo da budu viđeni, a niti ih je briga za te ljude koji žive tamo, niti za one koji su poginuli..."


Sada ce neki reci da se u ex Yu bolje zivjelo, to je dijelom i istina, nekako su svi bili zadovoljniji, no ne zaboravite redovite nestasice svega, a da ne spominjemo kako su ljudi bili zeljni svega (npr. shopping centara sto sada imaju), a tek ne zaboravite kako su mnogi dosli do drzavnih stanova ili pak kredita za kuce koje je pojela inflacija, znaci za kikiriki su dobili puno.
O slobodi govora da ne govorimo.
A sada to sve lijepo dolazi nama i nasoj djeci na naplatu.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
chimpika je napisao/la (Pogledaj post): › Sigurno bi znao datum genocida u Srebrenici da sam Bosnjak, a osobno me zanima moja povijest (obitelji, naroda, pripadnosti).
.
.
.
I ako vec citiras, citiraj cijeli citat, a ne vaditi stvari iz konteksta jer to bi netko citajuci mogao i napraviti.


Ma ne znaš ni svoj književni jezik, a kamoli da bi znao svoju povijest Very Happy e sad, ti niti znaš odakle je, niti tko je ta prodavačica, zašto misliš da je Hrvatica i da je iz Hrvatske?!? Nego ti je bitno samo nekoga osuditi i onda prodavati floskule o Americi, Engleskoj, EU, Haagu i ostalome?!? Strahu koji je meni nejasan, a koji se može čuti od takvih kao ti. Da će Hrvati nestati, svi su protiv nas, drugi nam pišu povijest, zaboravit će se Vukovar, jer je obrazovanje takvo da se to nigdje ne spominje-što naravno nije istina, ali dobro ti valjda znaš bolje itd. itd.
I ne da mi se citirati cijeli citat, jer dosadan si i kad malo bolje razmislim neću te više uopće citirati, jer nema smisla...


Znam jako dobro svoj knjizevni jezik, nego je nekada brza misao vaznija od editiranja nekoga posta na forumu...

Prodavacica u toj prici nije toliko bitna, nego njena opca kultura, a drzavu sam vec spomenuo.

A floskule ne prodajem jer je cinjenica da npr SAD i UK svoju povijest drze svetom, dok naprotiv nije sveta nego puna pljacke i krvi.

A izgleda da ti zivis u strahu, jer samo istinga oslobadja i pobjedjuje. Ne plasi se istine, zar ces sada reci da nisam u pravu glede SADa i UK?
I onda to nazivas mojim floskulama?

Istina je tesko prihvatljiva, to da.

Posebno tesko prihvatljiva onima koji na lazi izgradjuju svoju povijest.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2011. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definicija šovinizma na relaciji Zagreb - Beograd:

Šovinizam je kad pojedinac ili skupina građana mrzi Srbe više nego je to normalno.

U Srbiji vrijedi obrnuto ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GrgaZlatoper je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la: ›
Meni se plače od ovakvih naricanja "lampaša" svake godine i izgradnje svjetlećih nacionalni simbola i mitova o kolektivnom stradanju. Kad bi se u ovom društvu tako zdušno veličao život kao što se veličaju tragedije danas bi u Vukovaru bilo moguće normalno živjeti, umjesto životarenja u bijedi koja baš u Vukovaru posebno vidljiva.


Što tako nešto ne napišeš kad se održavaju komemoracije u Jasenovcu ili npr. Aušvicu?


Nisam baš primijetio silne svijeće, sućut i tugu šire javnost oko tih komemoracija, a posebno prema tragedijama tog tipa novijeg datuma. Da je bilo malo obzira i prema tim žrtvama, mitovima i simbolima, vjerojatno se vukovarska ne bi ni dogodila.

Ne smetaju meni počasti, smeta mi što su svedene na nacionalističku dekoraciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2011. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chimpika je napisao/la: ›
Istina je tesko prihvatljiva, to da.

Posebno tesko prihvatljiva onima koji na lazi izgradjuju svoju povijest.


 Cijela povijest (društveno - politički dio) je jedna velika laž.
Povijest kakvu danas podučavaju, i o kakvoj možemo čitati, je politički silovana
bajka od strane dominantnijih aktera događaja.

Ukratko , povijest u pravilu pišu pobjednici, jer svijet nažalost respektira silu…

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chimpika je napisao/la: ›


Sada sam sebi proturjecis.
GrgaZlatoper je napisao da bi se tako nesto trebalo napisati kada se spominje npr. Jasenovac, a ti se prebacujes na Vukovar.



Evo ipak je ovo zadnji put da te citiram, ali pošto ne shvaćaš što želim reći kako da shvatiš da ono nisu moje riječi, nego sam ponovio ono što je napisao Gradjanin?!?!
Nemoj biti toliko opsjednut prošlošću, udbom, kosom, Jugoslavijom i nemoj živjeti sa mentalitetom srednjeg vijeka, samo toliko Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: