Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Obljetnica razaranja HNK [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2011. 16:15 
Naslov:  Obljetnica razaranja HNK [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

16. studenog 1991., usprkos netom potpisanom primirju, granate su zasule naš grad i između ostalih zgrada pogodile i osječki hram kulture. Vatra je uništila zgradu, no usprkos iznimno teškim uvjetima samo nekoliko dana nakon razaranja u kazalištu je nastavljeno održavanje programa. Nepokolebljivo, tvrdoglavo nastavilo je djelovati tijekom čitavog Domovinskog rata, na prvim crtama bojišnice. Tri godine kasnije, zahvaljujući donatorima iz cijele zemlje kazalište je obnovljeno. Svečanim programom u HNK je danas obilježena 20. obljetnica stradanja.


U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- “Hrabri ljudi”
- "EU i osobe s invaliditetom”
- nova kooperantska farma Belja


Osječka televizija - Vijesti, 16.11.2011.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2011. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je bila osveta loših đaka zbog kazališnih predstava na kojima su se dosađivali kao polaznici osječkih škola koje nikad nisu završili... Kao i uvijek, primitivcima je bio kriv - grad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2011. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › Ovo je bila osveta loših đaka zbog kazališnih predstava na kojima su se dosađivali kao polaznici osječkih škola koje nikad nisu završili... Kao i uvijek, primitivcima je bio kriv - grad...
Nemojmo pretjerivati. Da je to barbarski cin - je, kao i kompletno granatiranje Osijeka i ubijanje civila. Ali tvrditi da je netko gadjao HNK, jer je kao los djak zelio osvetiti zbog dosadnih predstava?! C'mon... Jebote, to ne bi ni Hebrang i Aralica zajedno smislili.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2011. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: › Ovo je bila osveta loših đaka zbog kazališnih predstava na kojima su se dosađivali kao polaznici osječkih škola koje nikad nisu završili... Kao i uvijek, primitivcima je bio kriv - grad...
Nemojmo pretjerivati. Da je to barbarski cin - je, kao i kompletno granatiranje Osijeka i ubijanje civila. Ali tvrditi da je netko gadjao HNK, jer je kao los djak zelio osvetiti zbog dosadnih predstava?! C'mon... Jebote, to ne bi ni Hebrang i Aralica zajedno smislili.


Svakako, @mungose, oni koji su gađali kazalište doista zaslužuju da se nepristrano i s uvažavanjem analizira i njih i njihove motive. Upotreba metafora i stilskih figura u opisu tih časnih djela dugotrajnog i bolnog ubijanja gradova svakako nije poželjna, jer će nas odmah zašarafiti iz Brisela radi političke nekorektnosti u ozračju novih prijateljskih odnosa ZG/BG.
Osim toga, nije zgodno spominjati susjedima njihove nestašluke za svečanim ručkovima... Kvari atmosferu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2011. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sharon je napisao/la: › Ovo je bila osveta loših đaka zbog kazališnih predstava na kojima su se dosađivali kao polaznici osječkih škola koje nikad nisu završili... Kao i uvijek, primitivcima je bio kriv - grad...
Nemojmo pretjerivati. Da je to barbarski cin - je, kao i kompletno granatiranje Osijeka i ubijanje civila. Ali tvrditi da je netko gadjao HNK, jer je kao los djak zelio osvetiti zbog dosadnih predstava?! C'mon... Jebote, to ne bi ni Hebrang i Aralica zajedno smislili.

ti nekuzis bas sarkazam i crni humor ? ovo je definitivno jedna od najludjih stvari koje sam procitao na ovom forumu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2011. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: › ti nekuzis bas sarkazam i crni humor ? ovo je definitivno jedna od najludjih stvari koje sam procitao na ovom forumu
Ne kuzim bas taj Aralicin humor.

Ja sam mislio da je dio tih nepismenih, neobrazovanih i onih kojima je na predstavama bilo dosadno kasnije branilo grad. Ili mozda i nije. No, vazno je da je dio njih dobio mirovinu i da danas u svojim kasnim tridesetima i bez dana radnog staza imaju lijepe mirovine, iako su sasvim radno sposobni. Aralice, smij se sada!

Nego, zna netko kako to izgleda kad padaju rakete ispaljene iz VBR-a?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2011. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: › Ovo je bila osveta loših đaka zbog kazališnih predstava na kojima su se dosađivali kao polaznici osječkih škola koje nikad nisu završili... Kao i uvijek, primitivcima je bio kriv - grad...
Nemojmo pretjerivati. Da je to barbarski cin - je, kao i kompletno granatiranje Osijeka i ubijanje civila. Ali tvrditi da je netko gadjao HNK, jer je kao los djak zelio osvetiti zbog dosadnih predstava?! C'mon... Jebote, to ne bi ni Hebrang i Aralica zajedno smislili.


Svakako, @mungose, oni koji su gađali kazalište doista zaslužuju da se nepristrano i s uvažavanjem analizira i njih i njihove motive. Upotreba metafora i stilskih figura u opisu tih časnih djela dugotrajnog i bolnog ubijanja gradova svakako nije poželjna, jer će nas odmah zašarafiti iz Brisela radi političke nekorektnosti u ozračju novih prijateljskih odnosa ZG/BG.
Osim toga, nije zgodno spominjati susjedima njihove nestašluke za svečanim ručkovima... Kvari atmosferu...


Da istina, sigurno Josipovicu nije ugodno spominjati Tadicu takve stvari, pa zato i ne spominje nego kao gusak u magli pruza neko pomirenje i "oprasta" onima koji ne traze i ne znaju sto je oprost, uostalom zar njegov tata i mama nisu stvarali Jugoslaviju?

Sto je to? Zaboravio sam o tome... da je postojala i Jugoslavija i partizani koji su za neko kao bratstvo i jedinstvo i jednakost, pa KOS i UDBA koji su poubijali stotine tisuca hrvata......

Ajme....za koga mi glasasmo da nas vodi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2011. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam ja iz prve ruke kad mi je kvart više punjenja pogodilo.

Da nije možda Glavaš gađao kazališe ili HDSSB naredio?!

_________________
... uvijek na početku i uvijek na kraju ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2011. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
tranquilize je napisao/la: › ti nekuzis bas sarkazam i crni humor ? ovo je definitivno jedna od najludjih stvari koje sam procitao na ovom forumu
Ne kuzim bas taj Aralicin humor.

Ja sam mislio da je dio tih nepismenih, neobrazovanih i onih kojima je na predstavama bilo dosadno kasnije branilo grad. Ili mozda i nije. No, vazno je da je dio njih dobio mirovinu i da danas u svojim kasnim tridesetima i bez dana radnog staza imaju lijepe mirovine, iako su sasvim radno sposobni. Aralice, smij se sada!

Nego, zna netko kako to izgleda kad padaju rakete ispaljene iz VBR-a?!


@mungose...
Kad je u pitanju tragedija širih razmjera tad je najpristojnije pognuti glavu i odati poštovanje. Ako već ne zbog obične ljudske sućuti.
Žalosno od tebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2011. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HokusPokus je napisao/la: ›
Znam ja iz prve ruke kad mi je kvart više punjenja pogodilo.

Da nije možda Glavaš gađao kazališe ili HDSSB naredio?!


Mozda i jeste, ne bih se cudio.

No bilo mi je stravicno cuti da se je na ovoj obljetnici prije par dana kao glavna manipulacija citalo Glavasevo pismo iz Mostara svima nama....

Pa tko zeli ulagati u Slavoniju od Hrvatske do stranaca, u neki grad koji vodi covjek koji je ubijao srbe civile jer su imali puno novaca....

Nisam ga vidio nikada na bojisnici sa puskom, osim kada su bile kamere naravno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: