Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklističkom kroz Strossmayerovu do Višnjevca - iduće godine!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2011. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wilko je napisao/la (Pogledaj post): › osim betona, treba voditi računa i o obaveznom postavljanju bankina na pješačkim prijelazima... onih od 20 cm minimum!

Da slažem se. Bankine se plaćaju 11.000 kn po 1 metru, što znači da 6 metara bankina košta jednako kao i novi Renault Clio.
Vidiš kako su ti auti jeftini, ko bi reko. Jeftiniji je novi auto nego 2x4 metra asfalta s rubnjacima, ispod auta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2011. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Grad plaća radove 5 puta skuplje od tržišne cijene i zato pljačka građane.

Računica ti je OK i potpuno se slažem s tim mada to ne bi nazvao pljačkom jer je posve uobičajena stvar na nivou cijele države, time naravno to ne podržavam. Znam da živimo u Osijeku i da si koncentriran samo prema gradu no tako je svugdje.
Sad kako funkcionira javna nabava ne znam no očigledno je da je jedna cijena za nas smrtnike a druga za njih kada troše naše pare. Sumnjam da bi bila toliko da ide iz njihova džepa no ni to ne može biti povod da se na svakom mjestu i u svakoj temi govori o sustavnoj pljački što ti stalno naglašavaš. Apsolutno ne vjerujem u to no da su cijene napuhane definitivno je istina. Ako znaš da ima elemenata za USKOK onda kao građanin si dužan to prijaviti ništa više i ništa mane. Žalosno ali istinito je da obični toaletni papir u gradskoj upravi košta minimum tri puta više. Da budem malo ironičan, biti će da je pojačan jer treba te guzice obrisati!

_________________
... uvijek na početku i uvijek na kraju ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2012. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Rade po cijeni od 14.000 kn kubik asfalta. Da su radili betonom izašlo bi 20 puta jeftinije tj. 700 kn po kubnom metru.

Ti imas ideje ko i oni majstori koji su pojacali krov na fici...
Samo nam jos fale betonske biciklisticke staze i komotno mozemo u rubriku "Vjerovali ili ne!".

HokusPokus je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
HokusPokus je napisao/la: › Možda planiraju okolo, kroz bašće!?
Nove zgrade na Strosiki to sprjecavaju, jer zadiru duboko "u basce".

Jedino ako ce cijelu trasu kod Kanizliceve preusmjeriti prema Konjickom, ali tada ta staza gubi smisao, prije svega jer se planira i biciklisticka na bentu.

Nego, ova dionica kosta cca. 1500kn po metar staze. Koliko se inace krecu cijene?

Rade po cijeni od 14.000 kn kubik asfalta. Da su radili betonom izašlo bi 20 puta jeftinije tj. 700 kn po kubnom metru.


Kao što sam ti već rekao to s betonom ti ne stoji, ne cijena već nije pogodno. Ustvari reci mi gdje si vidio da se još staze rade od betona (osim platoa ispred dvorane Gradski vrt, no vjerujem da se tamo štedjelo na kvalitetnijem riješenju). Asfalt habanje i vremenske uvjete bolje podnosi a beton kad puca postaje opasan po zdravlje. Da su koristili betonske kocke kao Divaltovoj e to bi bilo nešto drugo jer uvijek se može izvaditi kocke i popraviti. To bi bilo puno bolje riješenje no nije išla cijela rekonstrukcija ulice pa eto asfalt kao najpogodnije riješenje.

Slažem se da se ne radi sa betonom. To sam ironično rekao jer sam želio reći da asfalt ne može koštati 14.000 kn kubik.

Cijena asfalta je 3.000 kn kubik, a to znači da grad (HDSSB) pljačka gradski proračun tj. građane.

Evo cjenik asfalta.

Grad plaća radove 5 puta skuplje od tržišne cijene i zato pljačka građane.


Evo slike, nisam znao da je ova žuta boja tako skupa.




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: