Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rechner: Trg slobode bit će zeleniji nego ikad!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71284
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2011. 11:47 
Naslov:  Rechner: Trg slobode bit će zeleniji nego ikad!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opsežna obnova Trga slobode ide dobro, a dinamikom je zadovoljan i gradonačelnik Krešimir Bubalo koji je jučer, u pratnji suradnika, obišao možda i najvažnije gradilište u Osijeku u ovom trenutku.

Želimo uz uređenje trga i izmjene u kompletnoj infrastrukturi. Investicija je vrijedna nešto manje od 24 milijuna kuna, a projekt obnove 9.500 “kvadrata” podijeljen je u dvije faze. Zakupcima poslovnih prostora smanjili smo cijenu zakupa za 50 posto, a želimo da u prosincu komunikacija preko trga bude što bolja kako bi trgovci mogli bolje raditi”, kaže Bubalo.

Rok za gradnju je 400 radnih dana, a završetak radova može se očekivati krajem iduće godine, prigodan datum za otvorenje bio bi Dan grada 2012. godine.
Projektant trga Predrag Rechner rekao je da se pri radovima naglasak stavlja na kvalitetu, a trg će imati i nove sadržaje poput podzemnog kontejnera.

Trg je podijeljen u pet zona pa će tako biti zona zelenila, zona sa spomenikom, prostor ispred Supera s dva paviljona, dječjim igralištem i vodenim zidom, prostor s velikom natkrivenom pozornicom i zona parka kod spomenika braniteljima. Znači, dosta novih sadržaja, fontana, interaktivne igre i mnogo visokog zelenila i hortikulture. Posebno zanimljiva bit će i rasvjeta jer želimo da trg živi i noću”, rekao je Rechner, komentiravši i kritike građana zbog uklanjanja stabala rekavši kako će obnovljeni trg imati više zelenila i to kvalitetno uređenog.

Tekst: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Domagoj Sajter/Foto-arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2011. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li nešto u gradu što Rechner nije projektirao?

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2011. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dodatni sadržaj podzemni kontejner.

osijek031.com smile

Zar ne bi bilo bolje da kad je već raskopan cijeli trg da je dodatni sadržaj podzemna garaža ili barem tucam kamen Glavaš grobnica.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2011. 15:00 
Naslov:  Re: Rechner: Trg slobode bit će zeleniji nego ikad!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I nadam se samo da neće staviti na Trg drveće Gleditsia triacanthos sa bodljama jer kako će se onda djeca penjati po drveću. U natječajnoj dokumentaciji je predviđena baš takva vrsta drveća.




A možda misle uskoro nekog kralja razapeti na križ pa im trebaju bodlje za krunu. Sve se radi planski. Wink

Nadam se da ih ima i bez bodlji, pa da će takve posaditi.

A lijepo bi mogli i kaktuse posadit, pa ionako smo na divljem zapadu pa nek sve bude transparentno, a uskoro bi mogli biti i gladni i žedni pa bi dobro došlo za okrijepu.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 266
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2011. 15:36 
Naslov:  Re: Rechner: Trg slobode bit će zeleniji nego ikad!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledajući "modus operandi" svih tih osječkih arhitekata, građevinaca, urbanista & Co kroz posljednja dva desetljeća, dolazi do izražaja jedna stvar.

Štogod gradili, dograđivali, obnavljali, općenito radili u prostoru, prva stvar koju učine je - srušiti drveće.
To je valjda neka dogma koja im je usađena - prije nego što počneš bilo što raditi, prvo posijeci i počupaj sve zeleno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
keka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 183
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2011. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nakon tenka i fiće rijetko što me može iznenaditi u ovom gradu po pitanju "uređenja"....u što se ovaj grad pretvorio.... :\ osijek031.com smile

_________________
“There is no harm in doubt and skepticism, for it is through these that new discoveries are made.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilj
Offline
Ukupno postova: 178
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2011. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

drug rehner je , pardon, her rechner, je dao posjeći božikovinu u krežminom prolazu, zaštićeno drvo u hrvata, a raslo je uz zid kapucinskog samostana, pored malih vrata za ulaz u samostan, iza onog nekadašnjeg štandeka sa maramama i kapama. božikovina, zelenog bodljikavog lista sa crvenim bobicama, bila je visoka oko 2 metra. drugarica danči lovoković arhi-eko-horti stručnjakinja iz gradskog poglavarstva i dogradonačelničica, nije vidjela božikovinu,kaže... valjda zbog visine... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: