Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žele studirati, ali za njih nema mjesta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ja02
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

touch_of_sun je napisao/la: ›

zašto onda uopće postoje dekanski rokovi? ne znam što bih rekla na sve skupa.. mogli su pri upisnu na prvi rok obavijestiti studente da se ove godine pridržavaju kvota.



i jesu. ni na prvom roku se nisu svi mogli upisati na financije jer su bili istod crte i morali su promijeniti smjer.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kec_10
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prije svega ovo je velika pogreška EFOS-a
tako smo saznali za te kvote pet minuta prije prvog roka dok nas je do tada studentski zbor uvjeravao da ćemo se svi redovno upisati

ja02 je napisao/la: › Meni se čini da se bune studenti koji studiraju duže od propisanog, pa više nemaju pravo na parcijalu, ni apsolventsku ni ništa i sad pod svaku cijenu žele zadržati studentska prava.


potpuno netočno
postoje i kolege koje su upisivale apsolventsku godinu sa dva-tri ispita, i gle čuda, dali su ih do prvog upisnog roka i naravno upisali redovno prvu godinu
dok s druge strane postoje kolege koji su se kidali tri godine da daju sve u roku, i eto, imali tu nesreću da zadnji ispit polažu preko dekanskog roka i sad im visi nastavak redovnog studiranja

da je većina kolega znala da će se tako situacija odvit ne bi ni išli na dekanski rok već bi nabacili grbu i ladno upisali apsolventsku godinu i zadržali sva studentska prava

i dalje, po meni, najbitnija stavka za upis trebala bi biti prosjek
na prvom roku su se mogli maltene svi upisat pa makar im prosjek bio 2.0, dok se sad na drugom roku morate znojit iako imate prosjek znatno bolji od polovine studenata sa prvog roka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2011. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikolina_n je napisao/la: ›
nije problem u tome, ali upisat diplomski bez razlikovne godine u tome je problem...nemam ništa protiv da se upiše ko god želi al neka položi prvo razliku pa onda upisuje...

Ne znam jesi li upoznata s novim pravilima, ali oni koji su završili trogodišnji stručni studij, upisuju diplomski studij bez razlikovne godine, s tim da prije polaganja kolegija s diplomskog, moraju najprije položiti 3 razlikovna ispita (Mikro, Makro i Kvante). To je ok jer ne vidim potrebu za gubljenjem jedne cijele godine na polaganje 11-12 ispita na razlikovnoj godini.

I stručni studij ima kolegije koje preddiplomci nemaju, tako mi ne lapimo 3 godine. Jedino nema smisla što trebamo polagati Mikro kao razlikovni ispit, jer je naša Ekonomika poduzeća skoro pa isti kolegij.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
touch_of_sun
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 16:05 
Naslov:  Re: Žele studirati, ali za njih nema mjesta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kvote su bile objavljene svih prošlih godina ali se nitko toga nije držao. zašto je sada to problem?

studenti koji su upisali prediplomski studij redovno očekuju da će dobiti priliku upisati i diplomski redovno pa makar uz plaćanje školarine.

ja samo tvrdim da su trebali pri upisu na 1.rok napomenuti da će se ove godine držati kvota. tako da studenti znaju što ih čeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
touch_of_sun
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 16:08 
Naslov:  Re: Žele studirati, ali za njih nema mjesta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo kako bilo.. rang lista je upravo objavljena.. i nema više smisla razglabati o ovome. )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 16:14 
Naslov:  Re: Žele studirati, ali za njih nema mjesta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi bi nešto besplatno.

Besplatno se rodit, besplatno hraniti, besplatno školovati i onda plaću i mirovinu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2011. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je.. I prva cura na popisu 5,0 prosjek..

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gladiator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Gornji grad, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2011. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba zatvoriti Ekonomski fakultet na nekoliko godina. Ionako je previše studenata s ovim fakultetom na burzi rada. Problem riješen.

_________________
Remember yesterday... and think about tomorrow... cause you have to live today...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gladiator je napisao/la (Pogledaj post): › Treba zatvoriti Ekonomski fakultet na nekoliko godina. Ionako je previše studenata s ovim fakultetom na burzi rada. Problem riješen.

Da, a onda nek sposobne profesore zaposle povjerljivi gospodarstvenici ili nek idu na biro.


Zadnja promjena: francika; 11.11.2011. 17:50; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bree
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 17:46 
Naslov:  Re: Žele studirati, ali za njih nema mjesta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na ovom fakultetu ima dosta... nimalo logičnih stvari, da se što pristojnije izrazim. Inače kad se ova generacija upisivala na 1. godinu preddiplomskog, upisali su oko 700 ljudi. Naravno većina s plaćanjem. No gle sad čuda, za redovne je besplatna prva godina, pa dio druge, pa diplomski... i puffff... kvote, i ajmo na izvanredni. Također mi nema niti malo logike što su puštali ove sa stručnog studija na diplomski, čist zato što se hrpa ljudi na preddiplomskom muči s kvantama i makro, i zbog tog ne mogu upisati diplomski, a oni su bez polaganja toga mogli upisati. S tim da je totalni kaos ispao zbog tih svih naknadnih upisa, znam ljude koji su krenuli slušati predavanja, a sad ne znaju hoće li se moći upisati, pa bez upisa nisu mogli na kolokvije i slično. Al to je tipično za ovaj faks, bilo bi čudo da je drugačije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bobo91
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2011. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gladiator je napisao/la: ›
Treba zatvoriti Ekonomski fakultet na nekoliko godina. Ionako je previše studenata s ovim fakultetom na burzi rada. Problem riješen.

sigurno, ili barem smanjiti upisnu kvotu i to puno. toliko diplomiranih ekonomista, a hrvatska svejedno tone u dugove Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2011. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bree je napisao/la: ›
Na ovom fakultetu ima dosta... nimalo logičnih stvari, da se što pristojnije izrazim. Inače kad se ova generacija upisivala na 1. godinu preddiplomskog, upisali su oko 700 ljudi. Naravno većina s plaćanjem. No gle sad čuda, za redovne je besplatna prva godina, pa dio druge, pa diplomski... i puffff... kvote, i ajmo na izvanredni. Također mi nema niti malo logike što su puštali ove sa stručnog studija na diplomski, čist zato što se hrpa ljudi na preddiplomskom muči s kvantama i makro, i zbog tog ne mogu upisati diplomski, a oni su bez polaganja toga mogli upisati.

Nisi pročitala moj post ili što? Stručni studij MORA polagati Mikro, Makro i Kvante prije polaganja kolegija s diplomskog studija, tako da ni nama nije sjajno i bajno, ništa mi nećemo zaobići.

Pročitaj opet...

Stella1989 je napisao/la: ›
Ne znam jesi li upoznata s novim pravilima, ali oni koji su završili trogodišnji stručni studij, upisuju diplomski studij bez razlikovne godine, s tim da prije polaganja kolegija s diplomskog, moraju najprije položiti 3 razlikovna ispita (Mikro, Makro i Kvante). To je ok jer ne vidim potrebu za gubljenjem jedne cijele godine na polaganje 11-12 ispita na razlikovnoj godini.

I stručni studij ima kolegije koje preddiplomci nemaju, tako mi ne lapimo 3 godine. Jedino nema smisla što trebamo polagati Mikro kao razlikovni ispit, jer je naša Ekonomika poduzeća skoro pa isti kolegij.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2011. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisi pročitala moj post ili što?
Pročitaj opet...



ja imam dojam da večina naših ekonomista nezna čitati, a ako nešto i pročitaju onda to nisu skužili pa otafrlje posao kak im dođe, zato nam i je ekonomija tako sjajna

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bree
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2011. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisi pročitala moj post ili što? Stručni studij MORA polagati Mikro, Makro i Kvante prije polaganja kolegija s diplomskog studija, tako da ni nama nije sjajno i bajno, ništa mi nećemo zaobići.

Pročitaj opet...



Pa pročitala sam ja post, i znam tko šta mora polagati. Govorimo o 2 različite stvari, ti kako se mora polagati, a ja kako nešto mora biti položeno. Hoću reći da se stručni studij bez položenih tih predmeta mogao prijaviti za diplomski. To su sve dosta složeni predmeti i tko garantira da ih položiti. A istovremeno su možda zauzeli mjesto nekome tko se npr. do dekanskog borio s makro. Ne kažem ja da vi lapite, il da je vama sa stručnoga lako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nikolina_n
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2011. 3:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Bree je napisao/la: ›
Na ovom fakultetu ima dosta... nimalo logičnih stvari, da se što pristojnije izrazim. Inače kad se ova generacija upisivala na 1. godinu preddiplomskog, upisali su oko 700 ljudi. Naravno većina s plaćanjem. No gle sad čuda, za redovne je besplatna prva godina, pa dio druge, pa diplomski... i puffff... kvote, i ajmo na izvanredni. Također mi nema niti malo logike što su puštali ove sa stručnog studija na diplomski, čist zato što se hrpa ljudi na preddiplomskom muči s kvantama i makro, i zbog tog ne mogu upisati diplomski, a oni su bez polaganja toga mogli upisati.

Nisi pročitala moj post ili što? Stručni studij MORA polagati Mikro, Makro i Kvante prije polaganja kolegija s diplomskog studija, tako da ni nama nije sjajno i bajno, ništa mi nećemo zaobići.

Pročitaj opet...

Stella1989 je napisao/la: ›
Ne znam jesi li upoznata s novim pravilima, ali oni koji su završili trogodišnji stručni studij, upisuju diplomski studij bez razlikovne godine, s tim da prije polaganja kolegija s diplomskog, moraju najprije položiti 3 razlikovna ispita (Mikro, Makro i Kvante). To je ok jer ne vidim potrebu za gubljenjem jedne cijele godine na polaganje 11-12 ispita na razlikovnoj godini.

I stručni studij ima kolegije koje preddiplomci nemaju, tako mi ne lapimo 3 godine. Jedino nema smisla što trebamo polagati Mikro kao razlikovni ispit, jer je naša Ekonomika poduzeća skoro pa isti kolegij.




jep jep kad položiš makro onda možeš se buniti...makro nije lagan predmet i tko ga ne kolokvira gubi godinu dana studiranja ak ne i više...tako da mi pričamo da nije u redu da upišete diplomski prije nego ste položili makro...ako budeš išla na ispit vidjet ćeš o čemu pričamo....pola prediplomskog studija su apsolventi baš zbog makro..zaš bi oni gubili godinu a vi ne? zaš ne bi oni prenjeli makro na diplomski?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: