Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Elvir Tabaković u avanturi kroz Ameriku!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 14:30 
Naslov:  Elvir Tabaković u avanturi kroz Ameriku!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doma je lijepo, ali svugdje je najljepše!“ uzrečica je mog prijatelja Borisa Veličana koja bi ukratko mogla opisati stanje mog duha. Godina još nije gotova, a ja sam prešao 110 000 kilometara za nekih 10 – ak mjeseci i sada, na putu doma, razmišljam kamo bih mogao dalje."– rekao je Osječanin Elvir Tabaković za naš portal.

Zajedno s kolegom novinarom Zvonimirom Jurčićem , 09. listopada 2011. je krenuo avionom prema Kaliforniji gdje ih je dočekao Chevrolet Cruze s kojim su mjesec dana putovali kroz četiri vremenske zone i 13 saveznih država: California, Nevada, Colorado, Arizona, New Mexico, Texas, Oklahoma, Arkansas, Missuori, Illinois, Ohio, Pennsylvania i New York. Sve zanimljivosti, pejsaže, prirodne ljepote, običaje, ljude i kulturu življenja zabilježeno Zvonimirovim perom i Elvirovim fotoaparatom možete pogledati na Facebook stranici „Avantura kroz Ameriku – Route 66 uz Chevrolet Cruze".



Na staroj dionici Route 66 koja već 50 – ak godina nije u upotrebi osjećali smo se kao da vozimo po makadamu. Asfalt je bio poprilično grub i prekriven je debelim slojem prašine. Ipak, to je samo sitnica s obzirom na ostatak puta koji će mi ostat u dugom i lijepom sjećanju. Osjećam se kao da sam sanjao i probudio se nakon 30 dana!“ – pun entuzijazma rekao je Zvonimir Jurčić.

Novinaru Zvonimiru Jurčiću ovo nije prvi ovakav pothvat. Sa svojim kolegom, fotografom Ivanom Lackovićem, proputovao je Rusiju i Ukrajinu od Sjevernog do Crnog mora preko Poljske, Litve, Latvije i Estonije do St.Peterburga, pa preko Moskve i Kijeva do Odese s povratkom u Zagreb preko Transdniestrije, Moldove i Rumunjske. Sam put od 9000 kilometara trajao je nekoliko tjedana, a prevalili su ga također osobnim automobilom Peugeot 3008.









Tekst: Hrvoje Jurić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: