Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stanari Drvljanika neće dopustiti rušenje drvoreda

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 10:50 
Naslov:  Stanari Drvljanika neće dopustiti rušenje drvoreda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čim su čuli za mogućnost da će se drvored ispred njihove zgrade star 56 godina rušiti za izgradnju parkirališta zbog otvorenja Eurodoma, stanari Vukovarske ulice od broja 62 do 86 odmah su reagirali.

Održali su niz sastanaka, a za samo nekoliko dana svih 13 ulaza skupilo je potrebne potpise za peticiju te će oko 500 prikupljenih potpisa predočiti čelnicima svoje gradske četvrti.

Čuli smo da se raspisuje natječaj za izgradnju parkirališta ispred naše zgrade i da će naš drvored od oko 50 stabala biti porušen. Navodno je to zbog Eurodoma, odnosno mogućnosti parkiranja u blizini, no doista nema smisla da se ruši drveće koje ima doslovce trostruku namjenu. Osim što nam pravi hladovinu, štiti od vjetra, ali i od buke”, upozorava Ivan Kremsner, predstavnik stanara Vukovarske 62.

Moguća izgradnja parkirališta, kaže, stavila bi pod upitnik i odvodnju oborinskih voda koje bi se u tom slučaju svele na samo jedan šaht. A ako bi se i ostavilo koje drvo, dodaje, ono bi se s vremenom sigurno osušilo pa su zbog tih činjenica svi stanari toga dijela grada izričito protiv rušenja drvoreda, a prema riječima predsjednika GČ Tvrđa Davora Slivke, na sastanak predviđen za ponedjeljak bit će pozvan i Milan Kamenko iz Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo Grada Osijeka. Slivka napominje da bi kao stručni savjetnik za javnu nabavu Grada morao biti upoznat s raspisivanjem natječaja, o čemu za sada ništa ne zna.

Prvi glas je to i za Juricu Vrdoljaka, direktora Eurodoma, koji kaže da će biti protiv rušenja i najmanjeg stabla!

Odbijam bilo što u svezi s tim jer je rušenje drveća suluda pomisao. Moguće je da će se napraviti parkirališta u blizini, no ne i na spomenutom mjestu”, naglasio je Vrdoljak.

Eurodom je, kaže Vrdoljak, predložio parkiralište u blizini Elektrotehničke i Strojarske škole, odnosno kod Studentskog centra. “Predložili smo da se prostor između ta dva objekta prenamijeni u pakiralište i da se omogući parkiranje s karticom. To smo financijski spremni podržati, no ne i rušenje drveća”, naglasio je Jurica Vrdoljak.

Tekst: M.Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Bili/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.11.2011. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

????

pa zar ispod mordora nije podzemna garaza ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2011. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ,ispod Mordora jest podzemna ali ne garaža već jezero.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.11.2011. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ljudi, pa šta se brinete, pa za 100 godina kad bude gotov Mordor i to drvece će se već osušit

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2011. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bože koja glupost... osijek je već toliko ispušio već zbog tog glupog eurodoma da je već i ludost razmišljat stvarno o tome da će se ta glupost i dovršit... a parking, pa molim lijepo zašto da sada sve ostalo pati jer su oni bili glupi i ne znali napravit podzemnu....

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.11.2011. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da su pitali studenta prve godine nizozemskog arhitektonskog fakulteta kako kopati a ne poplaviti temelje ... on bi im dao rjesenje.

ako su podzemne garaze potopljenje, onda neka naprave od prva 3 kata nadzemne garaze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
keka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 183
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2011. 16:36 
Naslov:  Re: Stanari Drvljanika neće dopustiti rušenje drvoreda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pastella
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konačno pametni ljudi koji vole drvo a ne beton ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
keka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 183
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2011. 19:15 
Naslov:  Re: Stanari Drvljanika neće dopustiti rušenje drvoreda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma najbolje posječi sva stabla u cijelome gradu i napraviti naaaaaaaaaajveče moguče parkiralište na cijelome svijetu,mislim onak šta će nam stabla. d`oh.samo smetaju i ničemu nesluže.
-.-
bože dragi kakvi su to idioti kojima tako šta padne napamet?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2011. 19:36 
Naslov:  Re: Stanari Drvljanika neće dopustiti rušenje drvoreda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

keka je napisao/la (Pogledaj post): › ma najbolje posječi sva stabla u cijelome gradu i napraviti naaaaaaaaaajveče moguče parkiralište na cijelome svijetu,mislim onak šta će nam stabla. d`oh.samo smetaju i ničemu nesluže.


Tako je! Predlažem da se zove Parkiralište dr. Franje Tuđmana Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:38 
Naslov:  Re: Stanari Drvljanika neće dopustiti rušenje drvoreda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la (Pogledaj post): ›
keka je napisao/la (Pogledaj post): › ma najbolje posječi sva stabla u cijelome gradu i napraviti naaaaaaaaaajveče moguče parkiralište na cijelome svijetu,mislim onak šta će nam stabla. d`oh.samo smetaju i ničemu nesluže.


Tako je! Predlažem da se zove Parkiralište dr. Franje Tuđmana Very Happy

Ja bi rađe da se zove Parkiralište akumulatorske kiseline.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
keka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 183
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2011. 19:38 
Naslov:  Re: Stanari Drvljanika neće dopustiti rušenje drvoreda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la (Pogledaj post): ›
keka je napisao/la (Pogledaj post): › ma najbolje posječi sva stabla u cijelome gradu i napraviti naaaaaaaaaajveče moguče parkiralište na cijelome svijetu,mislim onak šta će nam stabla. d`oh.samo smetaju i ničemu nesluže.


Tako je! Predlažem da se zove Parkiralište dr. Franje Tuđmana Very Happy


lol
ma franje mire jozefa iveka kako god Very Happy samo da je beeeeetooonaaaa da živimo bez drvećaaaaaa -.-
Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.11.2011. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la: ›
bože koja glupost... osijek je već toliko ispušio već zbog tog glupog eurodoma da je već i ludost razmišljat stvarno o tome da će se ta glupost i dovršit... a parking, pa molim lijepo zašto da sada sve ostalo pati jer su oni bili glupi i ne znali napravit podzemnu....
A što je to Osijek ispušio zbog Eurodoma?

Provokator i francika, svakom loncu poklopac. Gdje god se nešto može biti protiv oni tu. Nikada konstruktivni već protivni. Srećom nikada vaši neće vladati ovim gradom (moji su uvijek oni koji nisu vaši) a uskoro niti u državi. Bože moj, volio bi dočekati dan kada ćete vas dva lika biti za nešto. Da se razumijemo ja se za razliku od Vas aktivno borim za očuvanje životnog prostora oko nas. Vi ste samo laprdala sa tipkovnicom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2011. 7:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HokusPokus je napisao/la (Pogledaj post): ›
malecka je napisao/la: ›
bože koja glupost... osijek je već toliko ispušio već zbog tog glupog eurodoma da je već i ludost razmišljat stvarno o tome da će se ta glupost i dovršit... a parking, pa molim lijepo zašto da sada sve ostalo pati jer su oni bili glupi i ne znali napravit podzemnu....
A što je to Osijek ispušio zbog Eurodoma?

Provokator i francika, svakom loncu poklopac. Gdje god se nešto može biti protiv oni tu. Nikada konstruktivni već protivni. Srećom nikada vaši neće vladati ovim gradom (moji su uvijek oni koji nisu vaši) a uskoro niti u državi. Bože moj, volio bi dočekati dan kada ćete vas dva lika biti za nešto. Da se razumijemo ja se za razliku od Vas aktivno borim za očuvanje životnog prostora oko nas. Vi ste samo laprdala sa tipkovnicom!

Pa što ti ja sad smetam.

Tebi je normalno da netko ulazi u tuđe zemljište, uništava okoliš i sebi pravi parkiralište, a usput ometa promet na državnoj cesti D7.

Odlično, dobro da nije koridor 5C pored Eurodoma jer bi i na njemu napravili parkiralište.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam ZA da se sruši svo to drveće, i to ne samo na Drvljaniku, nego na cijelom tom području. Zar vi blasfemici niste primjetili da je lišće s navedenih stabala oskrnavilo umjetničku instalaciju Fiće i tenka (trenutno samo tenka)?!

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: