Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tramvajska pruga do Josipovca, tri kružna toka u Višnjevcu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2011. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
mali R je napisao/la (Pogledaj post): › Francika kad si toliko pametan i upućen u stvari, kako ti je promakla činjenica da Višnjevac je dio grada Osijeka i to već dugo vremena. Ako netko plaća gradske poreze i prireze gradu Osijeku onda je valjda dio grada. ili?

Nažalost, moram te razočarati i reči ti da Višnjevac nije gradska četvrt, i nije dio grada. Isto tako nemaš pojma o prostornom planiranju, ali svejedno želiš ostaviti dojam da si pametan.

Nisu samo gradske četvrti dio grada.
Pojedini mjesni odbori su također dio grada,
a Višnjevac je jedan od tih mjesnih odbora pod patronatom grada Osijeka.

Mjesni odbori i gradske četvrti Osijeka

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
mali R je napisao/la (Pogledaj post): › Francika kad si toliko pametan i upućen u stvari, kako ti je promakla činjenica da Višnjevac je dio grada Osijeka i to već dugo vremena. Ako netko plaća gradske poreze i prireze gradu Osijeku onda je valjda dio grada. ili?

Nažalost, moram te razočarati i reči ti da Višnjevac nije gradska četvrt, i nije dio grada. Isto tako nemaš pojma o prostornom planiranju, ali svejedno želiš ostaviti dojam da si pametan.

Nisu samo gradske četvrti dio grada.
Pojedini mjesni odbori su također dio grada,
a Višnjevac je jedan od tih mjesnih odbora pod patronatom grada Osijeka.

Mjesni odbori i gradske četvrti Osijeka

Simo031, pa tebi sam već pojasnio ovo isto, ali i dalje si * jer nisi shvatio.
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Gradske četvrti i mjesni odbori = Osijek.

Nisi pročitao moj prvi post jer bi tamo vidio da piše razlog zašto nisu mjesni odbori uvršteni u ovoj temi, ali ista takva tema će biti otvorena posebno za mjesne odbore ako bude postojao interes. Kao što je navedeno, razlog je bolja preglednost teme a to nikako ne znači da mjesni odbori ne pripadaju u grad Osijek jer su oni pod ingerencijom grada Osijeka kao i gradske četvrti.
Možda te zbunilo što sam napisao "isključivo za grad Osijek", ali pritom sam mislio da Višnjevac, Sarvaš i ostala prigradska naselja nisu grad Osijek već mjesta koja su pod ingerencijom grada Osijeka, jer da su Osijek zvala bi se gradske četvrti a ne mjesni odbori.

Samo gradska četvrt je dio grada. Da je Višnjevac dio grada onda bi se zvao gradska četvrt, a ne bi bio mjesni odbor. Dakle mjesni odbori koji plaćaju porez gradu Osijeku nisu dio grada, dok gradske četvrti jesu i zato se i zovu gradske četvrti.
Znam da ti đabe objašnjavam jer * se stvari mogu objašnjavati ali oni nikad to neće shvatiti.
Iako Višnjevčani plaćaju porez to ne znači da je pruga kroz Višnjevac prioritet nad izgradnjom pruge kroz gradske četvrti.

Evo u ovoj temi Simo031 sam ti to već objasnio: "Gradske četvrti Osijeka - pohvale, kritike, prijedlozi i rješenja"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2011. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Evo u ovoj temi Simo031 sam ti to već objasnio:


Iz tvog tkz. objašnjenja se dalo zaključiti samo da si bahat, arogantan i sklon vrijeđanju sugovornika kad nisi u stanju argumentirati svoju tvrdnju. Tako da smo pročitali da sam ja glupi šizofrenik, ali nigdje nismo pročitali zašto mjesni odbori nisu dio grada, a imaju sva prava i obveze prema gradu kao i gradske četvrti.



Zadnja promjena: simo031; 07.11.2011. 14:52; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2011. 17:43 
Naslov:  Re: Tramvajska pruga do Josipovca, tri kružna toka u Višnjevcu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Traži se odgovor na pitanje...
Ako MO Višnjevac nije dio grada(kako netko tvrdi), zašto grad ulaže svoj novac u izgradnju pruge? Zašto izgradnju pruge u Višnjevcu ne financiraju oni kojima MO Višnjevac pripada?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castbreeder
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao prvo gdje su i sta rade admini i moderatori na ovom forumu?

Druga stvar, koju niko nije uocio, cemu treci jebeni kruzni u Visnjevcu, kod skretanja za skolu?
Tamo nikad nema nekih velikih guzvi, a semafor je sada tamo radi klinaca koji idu u skolu.

A ovo dali je Visnjevac dio grada je tema razgovora za malo ogranicene.

Dali je nesta predizborni trik ili ne, je apsurdno komentirat, sve sto se radi je predizborna stvar, o tramvaju kroz Visnjevac se govori 30godina a oni se sada odlucuju to iskoristit za svoje igre, dali ima potrebnijih stvari prije pruge, sigurno ima ali uvijek ce bit tako i kada se vec radi nebi bilo lose da se posteno odradi, a ne da se kasnije mora krpat kurtone

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 18:35 
Naslov:  Re: Tramvajska pruga do Josipovca, tri kružna toka u Višnjevcu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Traži se odgovor na pitanje...
Ako MO Višnjevac nije dio grada(kako netko tvrdi), zašto grad ulaže svoj novac u izgradnju pruge? Zašto izgradnju pruge u Višnjevcu ne financiraju oni kojima MO Višnjevac pripada?

Pa zato što Višnjevac jednako puni gradski proračun kao i gradske četvrti što on nije.
No problem je što pruge nisu izgrađene ni u samom gradu, a gradi se u Višnjevcu.
Nemam ništa protiv da se gradi i u Višnjevcu, ali se u tom slučaju trebalo istovremeno graditi i u dijelovima grada u kojima nedostaje pruga, ako već ne prije Višnjevca.
Točno se vidi da grad ne radi po nikakvim prostornim planovima nego da radi u korist privatnih interesa pojedinaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.11.2011. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam pratio i ima previše stranica da bi sad sve čitao. Jel to stvarno netko rekao da Višnjevac nije dio Grada?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam pratio i ima previše stranica da bi sad sve čitao. Jel to stvarno netko rekao da Višnjevac nije dio Grada?

Ja sam rekao da nije dio grada jer nije. Da je bio bi gradska četvrt, a ovako je mjesni odbor jer je prigradsko mjesto. U čemu je problem? Jel i ti misliš da je Višnjevac dio grada?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castbreeder
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije da mi previse znaci ta pruga kroz visnjevac,
Ali zar nije najlogicnije prvo maksimalno produziti prugu na ruti koja je naseljena kontinuirano?

Svi ostali pravci su poprilicno isprekidani i ima puno vise prepreka nego za produzetak kroz visnjevac, kroz koji postoji ideja, plan sta god puno duze nego za bilo koju drugu dionicu. A i puno je kraca dionica, nego bi bila potrebna bilo gdje drugdje.

I da, zaboravio sam ove nebuloze o kruznim tokovima, zar je problem u kruznom kao kruznom ako ljudi ne postuju pravila kretanja kruznim, bez obzira dali je to zbog neznanja, bahatosti ili cega vec?
Isto tako na opcu radost strucnjaka za voznju kruznim tokom, najavljeno je nekoliko velikih kruznih po gradu, pa tako i jedan umjesto nadvoznjaka, na krizanju cepinske i obilaznice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castbreeder je napisao/la (Pogledaj post): › Nije da mi previse znaci ta pruga kroz visnjevac,
Ali zar nije najlogicnije prvo maksimalno produziti prugu na ruti koja je naseljena kontinuirano?

Svi ostali pravci su poprilicno isprekidani i ima puno vise prepreka nego za produzetak kroz visnjevac, kroz koji postoji ideja, plan sta god puno duze nego za bilo koju drugu dionicu. A i puno je kraca dionica, nego bi bila potrebna bilo gdje drugdje.

I da, zaboravio sam ove nebuloze o kruznim tokovima, zar je problem u kruznom kao kruznom ako ljudi ne postuju pravila kretanja kruznim, bez obzira dali je to zbog neznanja, bahatosti ili cega vec?
Isto tako na opcu radost strucnjaka za voznju kruznim tokom, najavljeno je nekoliko velikih kruznih po gradu, pa tako i jedan umjesto nadvoznjaka, na krizanju cepinske i obilaznice

Kružni tokovi su poslovi na kojima se najlakše može opljačkati grad.
Inače obilaznica više nije obilaznica kad se na njoj nalazi kružni tok koji ometa normalnu vožnju i sve se radi samo kako bi se pokrao proračun.

Tako su privatne firme na prošlim izborima izvarali HDSSB pljačkajući grad obećavajući im financiranje kampanje pa je Glavaš popizdio jer nisu zadovoljili njegov ego, a sada će izgleda opet isto biti, ili su možda ipak odlučili da se oduže Glavašu što im je omogučio pljačkanje grada a Bubalo i Šiljo samo moraju klimati glavom pa će ipak financirati kampanju HDSSB-a koji im je to omogučio.


Zadnja promjena: francika; 07.11.2011. 19:13; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castbreeder
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti si to, ovako neutralno kako ing. prometa, strucno procjenio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castbreeder je napisao/la (Pogledaj post): › Ti si to, ovako neutralno kako ing. prometa, strucno procjenio?

Moje stručno mišljenje se temelji na poznavanju materije i zdravom razumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castbreeder
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mjesas kruske i jabuke, to sto neko kruzni tok ili bilo kakve radove eventualno koristi za pljacku, nema veze sa prometnimrjesenjima poput kruznih tokova, koji dokazano ubrzavaju promet.
Isto tako si nam dao tocnu definiciju pojma obilaznica i zasto to ona vise nije kada bi na njoj postojao kruzni tok...
da zaboravio sam, kod nas su pausalne gluposti i neargumentirano laprdanje cinjenice, pa ces nam jos kojim nebulozom dokazati kako si u pravu Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castbreeder je napisao/la (Pogledaj post): › Mjesas kruske i jabuke, to sto neko kruzni tok ili bilo kakve radove eventualno koristi za pljacku, nema veze sa prometnimrjesenjima poput kruznih tokova, koji dokazano ubrzavaju promet.
Isto tako si nam dao tocnu definiciju pojma obilaznica i zasto to ona vise nije kada bi na njoj postojao kruzni tok...
da zaboravio sam, kod nas su pausalne gluposti i neargumentirano laprdanje cinjenice, pa ces nam jos kojim nebulozom dokazati kako si u pravu Very Happy

Sad na obilaznici već imaš jedan kružni tok koji te prisili da se zaustaviš na brzoj cesti kao što je obilaznica.
Kad izgrade taj još jedan kružni tok tada će biti još jedno bespotrebno zaustavljanje i usporavanje prometa na brzoj cesti kao što je obilaznica i kojoj je to osnovna namjena.
Nakon izgrađenog drugog možda će se opet ići i u izgradnju trećeg i to više neće biti brza cesta kakva bi obilaznica trebala biti.
Takve stvari se rješavaju petljama a ne kružnim tokovima, ali tada se ne bi mogao pljačkati proračun jer su to skupi projekti na kojima se ne bi moglo puno zaraditi kao na jadnim kružnim tokovima.
Političari se jako malo razumiju u struku, pa onda projedini privatni interesi prave od političara budale pljačkajući gradski proračun.

Pa i sam znaš da vlasnici kafića najveću zaradu imaju na kavi, ali to ujedno i ne znači da je kava najzdravija i da vrijedi toliko, ako bi se mogla popiti i za petinu cijene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castbreeder
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rijetko dobri argumenti Smile ako sam dobro shvatio po tvom je obilaznica sama sebi svrha, a ne brzi izlazak/ulazak u grad, koji je nemoguc, ako se na petljama stvaraju cepovi kao sto se sada stvaraju na cepinskoj na kojoj se planira kruzni, jer ipak je neoprostivo da se malo uspori promet obilaznicom, a znano smanje cepovi. Stvarno fascinanta teza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: