Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad zabranio bahatost, nema više vožnje taksijem po trgu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2011. 11:45 
Naslov:  Grad zabranio bahatost, nema više vožnje taksijem po trgu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog činjenice da su brojni taksisti uhvaćeni u vožnji Trgom Ante Starčevića isključivo radi vlastite komocije ili skraćivanja puta, gradska uprava im je ukinula tu povlasticu.

Pješačka zona Trga tako ostaje dostupna samo policiji, hitnoj pomoći i vatrogascima, javnom gradskom prijevozu te evenutalno dostavljačima, dok će taksisti ubuduće morati istim, obilaznim putem kao i svi ostali vozači. Grad im je zabranio sve prelaske preko Trga!

"Ukinuli smo mogućnost prelaska autotaksija preko Trga zbog činjenice da su zlorabili ovu dozvolu. Često su se vozili sami, bez putnika, samo da skrate put ili da brže stignu do korisnika usluge. Ne kažem da su se svi ponašali nedolično, no zbog dobrog dijela taksista - nije u pitanju samo jedan ili dva, viđeno je mnogo vozila raznih registracijskih dozvola - donesena je odluka da im se zabrani prijelaz preko Trga" - kaže pročelnik za komunalno gospodarstvo i promet Milan Kamenko.

Neutemeljenima smatra prigovore kako je time onemogućen prijevoz putnika kojima je otežano kretanje. S obzirom na to, kaže da je taksi služba u Osijeku počela ozbiljnije djelovati tek s pojavom Cammea, pita se kako se do sada išlo u bolnicu, k liječniku, u škole...

Ističe i osobni stav da sve aktivnosti koje idu u smjeru nelojalne konkurencije i nedozvoljenog ponašanja treba zaustaviti.

Ovdje je u pitanju kretanje kroz pješačku zonu. Bude li potrebno, zaštitit ćemo i javni gradski prijevoz ako nekim aktivnostima taksiji budu narušavali te odnose”, kaže Kamenko te podsjeća kako im je Odlukom o komunalnom redu već zabranjeno korištenje stajališta GPP-a, kao i organizirani prijevoz većeg broja putnika “s točke A na točku B”. “Ako ocijenimo da postoje ponašanja koja su nekorektna, a još više nezakonita, znat ćemo odgovoriti i riješiti taj problem”, zaključuje.

“Ako nas zaustave - lažite!”

U to koliko taksisti poštuju ovu odluku uvjerili smo se i sami - prije dva dana promatrali smo taksista kako je, sam u vozilu, projurio iz smjera Strossmayerove prema Kapucinskoj. Nažalost, fotoaparat nije bio pri ruci. Kolegi je, pak, prije ukidanja povlastice jedan od njih sugerirao da, ako ih netko zaustavi, kaže kako ga je “pokupio” na Trgu. Sankcije su, inače, u domeni policije.

Tekst: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.11.2011. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja vidjam puno vise dostavnih vozila i onih blindiranih sokola koji prevoze valjda novac. Oni su stalno na korzu ispred banke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2011. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni uopće nije jasno zašto su uopće i smjeli voziti po trgu???? ionako kada voze putnike idu okolo da naplate više, jedino se prazni po trgu i voze...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Daystrom
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2011. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti taksisti su najgori i najbahatiji vozači koje sam vidio po našim ulicama (pri tome mislim na Cammeo taksiste)!

Nekoliko sam se puta čudio kad je prazan taksi prošao kroz crveno i odjurio dalje, a da ne pričam da nikada ne daju žmigavce kada skreću niti propisno obilaze, uvijek jure po cestama i često izlijeću ispred drugih vozila...

Drago mi je da su ih barem malo "ukorili", ali mislim da vožnja tih taksija postaje ozbiljan problem na osječkim cestama i samo je pitanje vremena dok ne dođe do kakve nesreće...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.11.2011. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U svim 'civiliziranim' gradovima ... taxi se tretira kao javni prijevoz .... pa tako smiju voziti trakama rezerviranim za bus ili tramvaje i prometovati ulicama kojima prometuje javni gradski prijevoz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
buda_dgo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: donji grad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2011. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba i tramvajima zabranit, i oni prevoze ljude koji nemaju auto. i pješacima bi trebalo zabranit prelaženje preko trga jer neki od njih imaju prljave patike

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Forger
Offline
Ukupno postova: 145
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2011. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

buda_dgo je napisao/la: ›
treba i tramvajima zabranit, i oni prevoze ljude koji nemaju auto. i pješacima bi trebalo zabranit prelaženje preko trga jer neki od njih imaju prljave patike


taksiji imaju alternativu a tramvaji ne.

Mislim da je veći problem to što osječki taksiji glume javni prijevoz, razvoze ljude iz jednog auta na više lokacija po gradu i svima naplate punu kilometražu (najviše se to radi vikendom). Trebalo bi uvesti nekakav sustav kontrole iako znam da je to dosta teško kontolirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2011. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daystrom je napisao/la: ›
Ti taksisti su najgori i najbahatiji vozači koje sam vidio po našim ulicama (pri tome mislim na Cammeo taksiste)!

Nekoliko sam se puta čudio kad je prazan taksi prošao kroz crveno i odjurio dalje, a da ne pričam da nikada ne daju žmigavce kada skreću niti propisno obilaze, uvijek jure po cestama i često izlijeću ispred drugih vozila...


Potvrđujem, jednom sam kod dvorca pejačevič stajao na semaforu, i taxi cameo ispred mene je normalno krenuo naprijed prema Retfali.
I naravno ja refleksno krenuo za njim, misleći da se upalilo zeleno, a lega mi je u trenutnu kada sam prošao križanje rekao da je crveno.

Toliko o kulturi

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dominik.osijek
Offline
Ukupno postova: 31
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2011. 17:16 
Naslov:  Re: Grad zabranio bahatost, nema više vožnje taksijem po trgu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala Bogu pa su im zabranili da se vozikaju po trgu iako bi to svima trebalo zabranitzi samo policiji i hitnoj, iako sam i njih vidio da prolaze trgom tako beveze zato sto im je to kraci put ne moraju ici okolo, jednostavno bi trebali zabraniti potpuni promet trgom za sve cak i za dostavna vozial neka se prosetaju malo .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2011. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A viđe ti nama naslova ... Tresla se gora, rodia se miš.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.11.2011. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ro3y je napisao/la (Pogledaj post): ›
Daystrom je napisao/la: ›
Ti taksisti su najgori i najbahatiji vozači koje sam vidio po našim ulicama (pri tome mislim na Cammeo taksiste)!

Nekoliko sam se puta čudio kad je prazan taksi prošao kroz crveno i odjurio dalje, a da ne pričam da nikada ne daju žmigavce kada skreću niti propisno obilaze, uvijek jure po cestama i često izlijeću ispred drugih vozila...


Potvrđujem, jednom sam kod dvorca pejačevič stajao na semaforu, i taxi cameo ispred mene je normalno krenuo naprijed prema Retfali.
I naravno ja refleksno krenuo za njim, misleći da se upalilo zeleno, a lega mi je u trenutnu kada sam prošao križanje rekao da je crveno.

Toliko o kulturi


i ja sam tako isto ... ali radilo se o belomanastirskim registracijama, a i nasicani i djakovcani ne voze nista puno bolje.

predlazem da se mi prihvatimo baklji i vila i krenemo protiv tih strasnih, zlih taxista

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2011. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mala primjedba na naslov: zanima me kako se bahatost može - zabraniti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chimpika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2011. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grad je malo spor u zabranjivanju bahatosti......

mislim na bahatost u srcu i dusi.

ako takvi uopce imaju srece i dusu.

pa zato su i bahati, zar ne?

najvise mislim tu na politicare i njihove poltrone, mafiju i slicne burajze

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: