Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Milijun kuna za božićnice socijali i umirovljenicima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66225
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2011. 12:42 
Naslov:  Milijun kuna za božićnice socijali i umirovljenicima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz gradske uprave stiže dobra vijest za umirovljenike - zbog financijske stabilizacije proračuna, uoči ovogodišnjeg Božića, gradski su čelnici odlučili podići cenzus za isplatu božićnica umirovljenicima.

Tako će ove godine božićnica u iznosu od 200 kuna biti isplaćena svim osječkim umirovljenicima koji primaju mirovine do 1.600 kuna (granica je prošle godine bila postavljena na 1.500 kn). Također, blagdanska pomoć u iznosu od 300 kuna osigurana je i socijalno ugroženim obiteljima, korisnicima pomoći za stanovanje s aktivnim rješenjem o priznavanju prava nadležnog Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo.

Ukupno, za novčane pomoći uoči božićnih blagdana za siromašne obitelji i umirovljenike s malim mirovinama, Grad je u proračnu osigurao milijun kuna.

Romano Kristić, pročelnik Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo, podsjeća kako Grad od 2009. godine u proračunu osigurava sredstva za isplatu jednokratne novčane pomoći u povodu blagdana (Uskrs i Božić).

Prilikom utvrđivanja kriterija za isplatu jednokratne novčane pomoći vodilo se računa o tome da jednokratna novčana pomoć bude isplaćena onima kojima je taj oblik pomoći najpotrebniji”, kaže Kristić, te podsjeća kako je za Uskrs jednokratnu novčanu pomoć primilo 2.915 umirovljenika (200 kn), te 714 socijalno ugroženih obitelji (300 kn).

Isplata ovogodišnje božićnice, dodaje, obavit će se prema Popisu korisnika mirovine Upravnog odjela, a bit će poslana na kućnu adresu putem poštanske uputnice.

Božićnica od 300 kn bit će isplaćena socijalno ugroženim obiteljima, i to putem Poklon Maestro kartice PBZ-a, koju nositelj prava podiže u prostorijama Upravnog odjela. Dosadašnja suradnja s PBZ-om u ovakvim projektima pokazala se iznimno uspješnom, a banka priprema svoje kartice bez naknade”, kaže Kristić.

Tekst: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2011. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pohvale za pomoć najsiromašnijima ,njima je to stvarno potrebno, no nadajmo se da u bolje sutra i da ti ljudi uskoro neće morati koristiti ovakve pomoći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2011. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile))))))))))))))))))) “Božićnica od 300 kn bit će isplaćena socijalno ugroženim obiteljima, i to putem Poklon Maestro kartice PBZ-a, koju nositelj prava podiže u prostorijama Upravnog odjela. Dosadašnja suradnja s PBZ-om u ovakvim projektima pokazala se iznimno uspješnom, a banka priprema svoje kartice bez naknade”

uvalimo socijalno ugrožene u još vece dugove.........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Forger
Offline
Ukupno postova: 145
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2011. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la: ›
uvalimo socijalno ugrožene u još vece dugove.........


molim te objasni kako ćeš nekoga uvalit u još veće dugove ako mu pokloniš 300 kn?

za razliku od tebe meni je drago da će neki imat ljepši Božić zbog ovoga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2011. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Forger je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
uvalimo socijalno ugrožene u još vece dugove.........


molim te objasni kako ćeš nekoga uvalit u još veće dugove ako mu pokloniš 300 kn?

za razliku od tebe meni je drago da će neki imat ljepši Božić zbog ovoga.

Ne trabunjaj. Kakav ljepši Božić. Ljudi su dužni za režije, a tih 200-300 kn im neće pomoći ni da vrate dugove a ne da im bude ljepši Božić.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.10.2011. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Forger je napisao/la: ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
uvalimo socijalno ugrožene u još vece dugove.........


molim te objasni kako ćeš nekoga uvalit u još veće dugove ako mu pokloniš 300 kn?

za razliku od tebe meni je drago da će neki imat ljepši Božić zbog ovoga.


Nije bitno.
Bitno da je on nešto prigovorio gradskoj vlasti. Zbog toga je tu .
On i Francika nađu zamjerku i božićnici Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Forger
Offline
Ukupno postova: 145
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2011. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
The Forger je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
uvalimo socijalno ugrožene u još vece dugove.........


molim te objasni kako ćeš nekoga uvalit u još veće dugove ako mu pokloniš 300 kn?

za razliku od tebe meni je drago da će neki imat ljepši Božić zbog ovoga.

Ne trabunjaj. Kakav ljepši Božić. Ljudi su dužni za režije, a tih 200-300 kn im neće pomoći ni da vrate dugove a ne da im bude ljepši Božić.


znači onda im je bolje ne dati?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2011. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Forger je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
The Forger je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
uvalimo socijalno ugrožene u još vece dugove.........


molim te objasni kako ćeš nekoga uvalit u još veće dugove ako mu pokloniš 300 kn?

za razliku od tebe meni je drago da će neki imat ljepši Božić zbog ovoga.

Ne trabunjaj. Kakav ljepši Božić. Ljudi su dužni za režije, a tih 200-300 kn im neće pomoći ni da vrate dugove a ne da im bude ljepši Božić.


znači onda im je bolje ne dati?

Ne, nikako to ne znači da im je bolje ne dati. Bilo bi dobro da svaki mjesec dobiju barem 500 kn da imaju za kilu mesa i da plate režije. Tada bi im možda ostalo i za donje rublje ponekad i ne bi im bio ljepši jedan dan u godini zbog purice na stolu nego mnogo više dana u godini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2011. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Ne, nikako to ne znači da im je bolje ne dati. Bilo bi dobro da svaki mjesec dobiju barem 500 kn da imaju za kilu mesa i da plate režije. Tada bi im možda ostalo i za donje rublje ponekad i ne bi im bio ljepši jedan dan u godini zbog purice na stolu nego mnogo više dana u godini.

 Da, bilo bi predivno kad bi svi uvijek imali onoliko koliko im treba, no znamo da je to utopija. Poklon za Božić (ili neku drugu prigodu) je samo lijepa gesta (za svaku pohvalu) i siguran sam da će mnogima pomoći. Meni bi pomoglo, a ti ako mi ne vjeruješ ubodi 500 kunića (ne virtualnih). Very Happy

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.10.2011. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umirovljenici su navikli trošit malo i u slučajevima koje ja poznam ove pomoći od Grada obično završe kao neki pokloni za unuke.. pohvalno


Zadnja promjena: Mrky007; 29.10.2011. 23:29; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2011. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la: ›
Umirovljenici su navikli trošit malo i u slučajevima koje ja poznam ove pomoći od Grada obično završe kao neki pokloni za unuke..

 Dolaze vremena kad će se svi (osim možda onih 200 obitelji) naučiti trošiti malo.
Osim toga čovjek sa godinama spozna da nije bogatstvo u imanju, nego u davanju.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2011. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mrky007 je napisao/la: ›
Umirovljenici su navikli trošit malo i u slučajevima koje ja poznam ove pomoći od Grada obično završe kao neki pokloni za unuke..

 Dolaze vremena kad će se svi (osim možda onih 200 obitelji) naučiti trošiti malo.
Osim toga čovjek sa godinama spozna da nije bogatstvo u imanju, nego u davanju.

Davanje i prisilno uzimanje odnosno nedavanje nije isto.
Također davanje 200 kn (ukupno 800.000 kn) za socijalno ugrožene i 200.000.000 kn za bazen za socijalno neugrožene nije isto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2011. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mrky007 je napisao/la: ›
Umirovljenici su navikli trošit malo i u slučajevima koje ja poznam ove pomoći od Grada obično završe kao neki pokloni za unuke..

 Dolaze vremena kad će se svi (osim možda onih 200 obitelji) naučiti trošiti malo.
Osim toga čovjek sa godinama spozna da nije bogatstvo u imanju, nego u davanju.

Davanje i prisilno uzimanje odnosno nedavanje nije isto.
Također davanje 200 kn (ukupno 800.000 kn) za socijalno ugrožene i 200.000.000 kn za bazen za socijalno neugrožene nije isto.

Što je ono tema topica? Bazeni ... Ne bih rekao. Milijuni su utrošeni uzaludno.
Bačeni u vjetar, i to nije neka tajna, čak što više, to svi znamo.
Novac dan umirovljenicima u vidu Božićnica, definitivno nije bačen novac.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2011. 0:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jbš ga. Bila bi veća mirovina da nema ekipe povlaštenih i ekipe koje cicaju državnu cicu.
Mi bi smo zadržali 400 000 uposlenih na državnoj sisi, 70 000 povlaštenih mirovina, besplatni studij za sve, poticaje po hektaru i kravici, subvencije ribarima, garancije brodogradilištima. I to sve na račun onih koji su pošteno odradili svoj životni vijek i 300 000 uposlenih u realnom proizvodnom sektoru. E pa neće ići braćo. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2011. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mrky007 je napisao/la: ›
Umirovljenici su navikli trošit malo i u slučajevima koje ja poznam ove pomoći od Grada obično završe kao neki pokloni za unuke..

 Dolaze vremena kad će se svi (osim možda onih 200 obitelji) naučiti trošiti malo.
Osim toga čovjek sa godinama spozna da nije bogatstvo u imanju, nego u davanju.

Davanje i prisilno uzimanje odnosno nedavanje nije isto.
Također davanje 200 kn (ukupno 800.000 kn) za socijalno ugrožene i 200.000.000 kn za bazen za socijalno neugrožene nije isto.


Vlast uvijek koristi svoju poziciju za predizborne trikove, jer joj je škrinja s novcem dostupna za ovakve stvari koje, u konačnici, malo koštaju. Koliko je umirovljenika u stanju sagledati vlast kroz cijeli njezin mandat - ne znam.

crveni je napisao/la: ›
Jbš ga. Bila bi veća mirovina da nema ekipe povlaštenih i ekipe koje cicaju državnu cicu.
Mi bi smo zadržali 400 000 uposlenih na državnoj sisi, 70 000 povlaštenih mirovina, besplatni studij za sve, poticaje po hektaru i kravici, subvencije ribarima, garancije brodogradilištima. I to sve na račun onih koji su pošteno odradili svoj životni vijek i 300 000 uposlenih u realnom proizvodnom sektoru. E pa neće ići braćo. Smile


Ovo je razlog zašto će svaka reforma loše proći. Nitko se ne bi odrekao ničega. Zadnji primjer: štrajk policajaca. Slabo su plaćeni. Imaju sindikat koji im bez problema uobliči zahtjeve. I eto ih na ulici.
Oni ne pitaju (valjda zato što su policajci) odakle se njih financira; kolika je prosječna plaća u realnom sektoru koji jedini stvarno zarađuje u ovoj državi; oni ne znaju da zaposleni u realnom sektoru nemaju sindikate i kad im smanje crkavice od plaća šute i rade, jer je i to bolje nego ostati bez posla - oni, dakle, uopće ne znaju što je realnost i kako njihovi zahtjevi uopće izgledaju ljudima koji stvaraju dohodak i kojima se uzima od tog dohotka da bi se njima davalo. Kako bi i znali kad su dio državne bajke koja još uvijek traje?!
Kako bi i znali kad imaju Majku državu koja je sve svoje zaposlenike odgojila da se bez rada može živjeti; koja je došla pred kolaps, ali nema prava tražiti buđenje jer se svo vrijeme i sama ponašala kao uspavana princeza u obilju i raskoši?! Kako bi vlast uopće smjela tražiti od svojih građana da se ponašaju racionalno, trezveno i patriotski, kad je sama krala na kamare, šetajući okolo u skupim krpicama, s Rolexima i BMW-ima - sve za njihove novce?! Vlast je odgojila ovakav puk. Da je sama bila kakva je trebala biti - imala bi pravo tražiti odricanja, ali ovako...

Tko bi još ozbiljno mogao, nakon svega, shvatiti onu ruku na srcu u prvim redovima dok se svira himna, kad je druga u tuđem džepu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: