Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dannyevim putovanjem oko svijeta oduševljene i prostitutke iz Torina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65825
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2011. 16:01 
Naslov:  Dannyevim putovanjem oko svijeta oduševljene i prostitutke iz Torina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Mama, tata, odlazim na put oko svijeta, biciklom, vidimo se za godinu dana, najmanje! – riječi su kojima sam svojim roditeljima okrenuo svijet naopako i krenuo u najveću avanturu svog života."

Ovako nam je Danny Gordon, mladi student iz Liverpoola, opisao na koji način je pripremio roditelje za svoju avanturu. Krenuvši 13. rujna 2011. godine iz Liverpoola, Danny je prošao kroz cijelu Francusku prateći rijeku Rhone i vozeći se prelijepom Azurnom obalom. Kako bi pothvat bio što atraktivniji i zanimljiviji, nije zaobišao ni Alpe, nego se kroz francuski grad Nice uputio prema talijanskom mirnom gradiću Limone Piemonte. U tom potezu od nekih stotinjak kilometara prešao je vrhove preko 4000 metara nadmorske visine!

Zašto? "Mnogi su me upitali prije nego što sam krenuo, a kako god sam im odgovorio znao sam da neće shvatiti. Jednostavno je – želim iskusiti druge kulture, vidjeti druge gradove, p"ričati s ljudima o tome kako žive, koje su im navike, po čemu se razlikuju od mene.

Nakon Italije, kroz prelijepe slovenske krajolike, uputio se prema Hrvatskoj gdje je uslikao neke od prekrasnih slika koje možete vidjeti ispod članka. U planu je imao voziti se duž cijele jadranske obale, ali je odustao jer neke rute ne bi mogao odvoziti biciklom.

Vozeći se rutom Varaždin – Koprivnica – Osijek uživao je u ravnicama, kako nam je rekao, ali se pomalo našao nespreman jer nije znao da se u Hrvatskoj isključivo plaća u kunama. „Mislio sam da koristite samo eure, kao i cijela Europa, pa sam imao malih problema s preračunavanjem iz kuna u eure i obrnuto, ali naviknuo sam se brzo.

Zanimljive stvari događale su mu se cijelim putem, pa je tako u Francuskoj naišao na Archila, njemačkog biciklistu koji putuje iz Minhena u Barcelonu, susretljive farmere u Francuskoj na čijem je posjedu prespavao, prostitutke u Torinu koje su mu besplatno nudile svoje usluge, ali ih je naravno odbio. Kada je došao na granicu između Hrvatske i Slovenije po prvi puta je morao pokazati putovnicu.

Jučer sam u Osijeku izašao u klub i s kim god sam pričao svi su bili oduševljeni mojim naglaskom, posebno djevojke. Tako sam ostao do kasno ujutro i jedva sam se probudio, ali sam se proveo odlično!“ – rekao nam je mladi pustolov.

Iako cijela ruta putovanja nije striktno određena, Dannyev plan je proći kroz što više zemalja, pa je čak razmišljao biciklirati kroz Iran, ali zbog sigurnosti je odustao. Preko interneta stupio je u kontakt s mladićem iz Australije koji mu je osigurao posao na par mjeseci, jer cijeli put financira isključivo iz svog džepa.

Kako bi nam se zahvalio na gostoprimstvu i odličnom provodu koji je uživao dok je boravio u Osijeku Danny će ekskluzivno za portal Osijek 031 slati slike i bilješke sa svog putovanja. Što drugo reći nego, sretan ti put, prijatelju dragi! Laka ti bila pedala!




Tekst: Hrvoje Jurić
Foto: Danny Gordon


Zadnja promjena: Redakcija 031; 23.10.2011. 0:30; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2011. 16:06 
Naslov:  Re: Dannyevim putem oko svijeta oduševljene i prostitutke iz Torina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › ... prostitutke u Torinu koje su mu besplatno nudile svoje usluge, ali ih je naravno odbio.


Ne vjerujem.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2011. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › ... prostitutke u Torinu koje su mu besplatno nudile svoje usluge, ali ih je naravno odbio.


Ne vjerujem.

i zašto "naravno"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kuca
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2011. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
U tom potezu od nekih stotinjak kilometara prešao je vrhove preko 4000 metara nadmorske visine!


Hrvoje Juriću, nemojmo pretjerivati. Najviši alpski prijevoji ( ne vrhovi; na njih se ne može biciklom, ne još ) visoki su oko 2.800 m, što je dovoljno impresivno. Nije da je prebitno, ali ipak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oggy031
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2011. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel se borio sa zmajevima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2011. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razz


Zadnja promjena: silence; 28.10.2011. 21:43; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2011. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rolling Eyes


Zadnja promjena: silence; 28.10.2011. 21:43; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.10.2011. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"prostitutke iz Torina" a naše? haha naše ne trzaju na bicik.. imam dobar bic otkopcaj mi šlic! Smile Smile Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.10.2011. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u RH bi mu ukrali biciklo Very Happy

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2011. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › u RH bi mu ukrali biciklo Very Happy


i razbili ga Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: