Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ispisano čak 15 tisuća kazni zbog brze vožnje!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2011. 11:46 
Naslov:  Ispisano čak 15 tisuća kazni zbog brze vožnje!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unatoč tome što policija svaki dan ispiše stotine kazni zbog prometnih prekršaja, statistike i dalje govore da je prekršitelja sve više. Tako je u prvih devet mjeseci ove godine, na području PU osječko-baranjske, evidentirano čak 15.007 prekršaja zbog prekoračenja brzine!

Zanimljivo je da taj broj iz godine u godinu sve više raste. Lani je u istom razdoblju evidentirano 14.612, a 2009. godine 13.038 vozača koji su “potjerali” svoje limene ljubimce više nego što je to dopušteno. Brzina je i dalje najčešći uzrok prometnih nesreća, i to onih s najtežim posljedicama.

Uz prebrze, najviše je vozača koji za upravljače sjedaju pijani. Tako ih je ove godine već kažnjeno 2.475.

- Vozači koji su imali nedozvoljenu koncentraciju alkohola u krvi, u devet mjeseci ove godine, sudjelovali su u 264 prometne nesreće. Tri su nesreće bile s poginulim osobama, 122 s ozlijeđenima i 139 s materijalnom štetom - doznajemo od Josipa Knjeginića, policijskog službenika Odjela za sigurnost cestovnog prometa PU osječko-baranjske. Od spomenutih pijanih vozača njih 207 zadržano je u policijskim postajama do otrježnjenja.

Zanimljivo je da se čak 8.195 osoba u vozilima nije sjetilo čemu služi sigurnosni pojas, pa je zbog toga dobilo i kaznu.

Iako su već ostali bez vozačke dozvole zbog prijašnjih prometnih prekršaja, 217 vozača zatečeno je da i dalje vozi, a njih 1.216 upravljalo je neregistriranim vozilom. Što se tiče motociklista i mopedista, njih 621 dobilo je kaznu jer nisu nosili zaštitnu kacigu u vožnji.

568 osoba vozilo bez položenog vozačkog ispita
U prvih devet mjeseci ove godine na području PU osječko-baranjske 568 vozača zatečeno je u prometu bez položenog vozačkog ispita. Među njima ističe se 43-godišnji Semeljčanin, koji je nakupio 943 kazne zbog vožnje bez vozačke dozvole, ali i neregistriranim vozilom.

Autorica: Sandra Lacić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2011. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ ima toga još... a prometni kaos u gradu samo raste; kad će se početi kažnjavati 'stručnjaci' koji rade loša raskrižja? (tipa ono kod Portanove) ili kada će se kažnjavati to što se ceste tek naprave pa samo nekoliko dana poslije se opet raskopavaju zbog ne znam ni ja čega..? opet treba napuniti državnu/gradsku blagajnu pa eto, stoka sitnog zuba će to platiti - zar mislite da ljudi rado krše propise? krše ih upravo stoga što nemaju novca, a policija slabo radi svoj posao i šanse da ih se ulovi su vrlo male tako da ove brojeve treba pomnožiti barem s 5 jer ljudi nemaju za vozački, registraciju i ostalo, ali se snalaze kako znaju

najviše mi žao biciklista, nije da ih volim na cesti, ali shvatite da neki jednostavno nemaju drugog izbora

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.10.2011. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitam se koliko je 'moćnika' dobilo kazne...


P.S. uvesti skandinavski model asap

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2011. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › kad će se početi kažnjavati 'stručnjaci' koji rade loša raskrižja? (tipa ono kod Portanove)

ako mislimo na isto raskrižje bilo ono loše ili ne zanimljivo je koliko malo ljudi uopće gleda znakove i ponaša se u skladu s istim.....
koliko god je glupo na njemu ipak stoji znak koji treba poštivati...što velika većina ne radi

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2011. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iz ovoga se da zakljuciti...da su kazne premale....te da ih treba udvostruciti.....a osim toga gorivo bi trebalo biti barem duplo skuplje....jer gužve su svakim danom sve vece i vece...znaci ima se para ima se s cim....

no budimo realni....
ovo nije stvarno stanje pocinjenih prekršaja...vec samo ono gdje su ispisane kazne....ako se uzme u obzir da je sigurno trecina pocinjenih prekršaja progledana kroz prste...po sistemu...ja sam rođak/kum/prijatelj...od ovog onog iz policije....onda možemo zamisliti kolika je stvarna kultura u prometu....a vidimo da se ta kultura svake godine sve više i više spušta....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2011. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Državi očajnički fali novca tako da se sve kažnjava visokim kaznama i u svakom trenutku se svakome može pronaći nešto te ustvrditi da krši neki zakon.
Naravno da se kvalitetnijom obukom novih vozača i preventivnim radom policije nesreće mogu smanjiti, ali, od ljudskih života važniji je novac pa se zakon provodi represivno.
Dakle, više se isplati sakriti policijsko vozilo, slikati vozače na mjestima gdje uvjeti dozvoljavaju daleko veću brzinu od dopuštene i naplaćivati kazne, nego postaviti policijsko vozilo na vidljivo mjesto na kojem se češće događaju nesreće, jer svi mi usporimo kad VIDIMO policiju, ili kad nam netko blica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: