Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobuna stanara Ilirske ulice i Vijenca A. Cesarca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2011. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ms.bovary je napisao/la: ›
Citat: › "narušena kvaliteta njihovog života (- ... jer susjedi iz zgrada virit će nam u dvorišta i vrtove"

"rapidno nam padaju cijene nekretnina, prema procjenama čak i 40 posto"


Ovo ne ide zajedno kao argument. Ili će ti privatnost biti narušena ili si se tako i tako planirao preseliti pa ti je problem padanje cijene.

Ako se sve gradi prema zakonu, uz potrebne dozvole - ne vidim u čemu je problem?!

Ne odgovara ni meni kada su susjedi preglasni ili kada nema mjesta na parkingu ili nema dovoljno dječijih igrališta i zelenila ili bilo što što mi nije po volji... Pa se ne žalim gradskim vlastima zbog toga.

U GRADU (vjerujem da Osijek i JE grad) ima svakakvih ljudi sa svakakvim pravima (pa tako i pravom građenja zgrada).
Ako nisi za život u zajednici, povuci se u osamu i to je to.



Radi se o tome da gradnja velike zgradurine uz tvoju kuću može narušiti statiku tvoje kuće ( a to se doista dogodilo čovjeku u Ilirskoj ulici)

Druga stvar evo moj primjer je da uz moju kuću je susjedov plot od 2 metra i meni nikako ne bi odgovaralo da mi danas sutra preko tog plota osvane zgrada i 50 prozora jer u tom slučaju je doista narušena moja privatnost .
Da sam htjela živjeti u naselju kupila bi stan na Sjenjaku di bi bila okružena prozorima.
A najvažnije od svega što kad se grad razvija mora biti nekakav plan. U Ilirskoj bi se recimo super uklopile urbane vile od tek nekoliko stanova, a ne zgradurine.
Radi se o tome da se više ne vodi briga o kvaliteti življenja ljudi već građevinska mafija gleda samo svoj profit,a uz mito im to omogućavaju ljudi u gradu .
A najvažnija je stvar na što liče te ulice sada?' Ružina?' Ilirska??Hebrangova... nakarada najobičnija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2011. 0:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E da je to samo u ilirskoj i cesarca... tako je svuđer.

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2011. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): › E da je to samo u ilirskoj i cesarca... tako je svuđer.

Bome.....uzalud vam trud svirači
koliko ljudi je izgubilo i kvalitetu života i privatnost...i ništa nisu mogli napraviti...
simo031 je napisao/la: ›
 Osijek je postao žrtva urbanističkog genocida. Nove višekatnice su narušile estetsku vizuru grada, i utjecale na ono malo privatnosti što su vlasnici privatnih kuća imali u svojim dvorištima. Stoga smatram da je "pobuna" stanara Ilirske ulice u potpunosti opravdana.

baš to, dugo smo gledali kako zgrade niču kao gljive poslije kiše i kako se ne uklapaju u okoliš...nema kod nas ni reda ni ukusa...
najbolji primjer za to mi je već spomenuta bijelo-plava zgrada kod Grandea-a
ko šaka u oko osijek031.com smile

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2011. 7:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joooj u centru Berlina 1100, na periferiji 900 ojra... daj ne lupetaj... Zato 80% Hrvata ima svoju nekretninu, a 8'% Nijemaca nema... Da bi iznajmio stan treba ti od 1000 ojra pa na više u Švabiji... Znači svi u Berlin, tamo je kvadrat kao u Belišću ili Bizovcu( malo skuplji za nekih 100 ojra..akl tu smo)...svašta

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2011. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › joooj u centru Berlina 1100, na periferiji 900 ojra... daj ne lupetaj... Zato 80% Hrvata ima svoju nekretninu, a 8'% Nijemaca nema... Da bi iznajmio stan treba ti od 1000 ojra pa na više u Švabiji... Znači svi u Berlin, tamo je kvadrat kao u Belišću ili Bizovcu( malo skuplji za nekih 100 ojra..akl tu smo)...svašta

evo recimo ovaj je manje od 1200 eur..http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/berlin/wohnung-kaufen/u814120

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: