Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svjetski Dan jaja kroz dječju maštu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66143
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2011. 20:41 
Naslov:  Svjetski Dan jaja kroz dječju maštu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može!“. Na temu Dana jajeta učenici osječkih vrtića svojim prstićima oslikali su bijele listove papira i izložili svoje radove u holu dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku. „Ej, ovo sam ja nacrtao, gledaj!“ – rekao mi je Filip, učenik vrtića Vedri dani, povlačeći me za rukav i pokazujući na jedan od izloženih crteža.







Brojni mališani u pratnji roditelja, starije braće i sestara, a neki i u pratnji djeda ili bake, došli su vidjeti što su to njihovi vršnjaci nacrtali. Uz pregršt slatkiša na svakom stolu djecu je razveselila i predstava „Jaje“ Zlatka Krilića i Matjaža Latina. Zahvaljujući glumcima Tihomiru Grljušiću, Lidiji Helajz i Ingi Šarić osmijeh s dječjih lica nije silazio tijekom cijele predstave.

Svjetski Dan jaja 2011.počeo se obilježavati svakog drugog petka u listopadu davne 1996. godine s ciljem podizanja svijesti o hranjivim sastojcima i prednostima konzumiranja jaja.

Jedan su od najpovoljnijih proizvoda u odnosu cijene i kvalitete, ali i načinu pripravljanja. Zahvaljujući inicijativi tvrtke Žito i Glasa Slavonije i kod nas se po prvi puta obilježava Dan jaja. Bitno je napomenuti i da je tvrtka Žito sagradila suvremenu farmu koka nesilica Vuka uz koju se nalazi i objekt za skladištenje, sortiranje, pakiranje i otpremu jaja kapaciteta i do 45000 komada jaja po satu. Farma se sastoji od ukupno pet proizvodnih objekata u kojima se postiže kapacitet od 250 000 koka nesilica gdje se kompletna proizvodnja provodi pod biosigurnosnim i zdravstvenim mjerama.



Svjetski dan jaja 2011.

Tekst i foto: Hrvoje Jurić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: