Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nakon 99 godina zauvijek zatvoreno kino Urania!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2011. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednostavno ljudi nisu išli u kina, kao što nisu mogli konkurirati modernim kinima u šoping centrima. Kad firma nema prihoda, onda se zatvara, baš kao i svako poduzeće bez obzira na djelatnost.

Ljudima koji imaju relativno pristojne prihode je svejedno hoće li dati 20 ili 35 kn za kartu dvaput mjesečno... a uvijek će izabrati kristalno čistu sliku i zvuk naspram one jade u Uraniji i Europi.

E sad, što se tiče financiranja gubitaša iz gradske blagajne... to što Bubi i ekipa više vole fudbal nego sedmu umjetnost je neka sasvim druga priča.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2011. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

recimo da puste katkad Kaurismakija, Herzoga i sl. i da stave ulaznicu 10 kn, vjerujem da bi vise zaradili nego na komercijalnim filmovima po 16 kn..ili kakve dokumentarce zanimljive na neku temu..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2011. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebeš Uraniju nek' je propala! Da bar u njoj otvore kakav dućan s kineskom robom.
Ne, ne, najbolje bi bilo da Kolobarić, inače eminentni ekspert iz područja povijesti umjetnosti, predloži kakvo briljantno rješenje...

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.10.2011. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

noname je napisao/la (Pogledaj post): › sta kukate sad, da ste isli u ta kina nebi propala

Bi drzava i grad trebali financijski pomagat svakom nesposobnom vlasniku da se izvuce iz krize?


ne idemo mi ni u kazaliste ... pa nije propalo.

postoje neke stvari koje moraju postojati bez obzira na ekonomsku isplativost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2011. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › recimo da puste katkad Kaurismakija, Herzoga i sl. i da stave ulaznicu 10 kn, vjerujem da bi vise zaradili nego na komercijalnim filmovima po 16 kn..ili kakve dokumentarce zanimljive na neku temu..


Vidi se iz aviona koliko pratiš program i ideš u kino Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2011. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › recimo da puste katkad Kaurismakija, Herzoga i sl. i da stave ulaznicu 10 kn, vjerujem da bi vise zaradili nego na komercijalnim filmovima po 16 kn..ili kakve dokumentarce zanimljive na neku temu..

Vidi se iz aviona koliko pratiš program i ideš u kino Rolling Eyes

osijek031.com smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2011. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › recimo da puste katkad Kaurismakija, Herzoga i sl. i da stave ulaznicu 10 kn, vjerujem da bi vise zaradili nego na komercijalnim filmovima po 16 kn..ili kakve dokumentarce zanimljive na neku temu..


Vidi se iz aviona koliko pratiš program i ideš u kino Rolling Eyes

dobro, u pravu si, vec neko vrijeme uopce ne pratim, ali stoga jer je kad sam zadnji put bila bilo petero ljudi, od toga pola s ulaznica dobivenih od osijek031..ono, pretuzno je..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
soulrelic
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2011. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isao sam u europu i uraniu unatoc novootvorenim kinima u am i pn. bas dodjem pogledat da li prikazuju johnny englisha da odem kupit karte kad ono...
steta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
skoro_skorojevic
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2011. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
malecka je napisao/la: ›
totalna sramota.... a pokvarenost u ovom gradu nea granice... eto dokaza...da se dopusti da naša kina propadnu....

Ajd iskreno.... koliko si puta ove godine išla u ta dva kina, a koliko si filmova pogledala doma na Divx-u ili DVD-u?


Slažem se, zlusch. od art filmova se ne zivi i ne moze se prehraniti 6 ljudi, a sve si mislim da svi ovi artistički nastrojeni forumaši to napuhavaju, kao i svoju spremnost da svako malo (svaki tjedan?) utzivaju u islandskim, malezijskim ili mongolskim filmovima. Budimo iskreni, i dok je bilo ljetno kino u vegi, nije se moglo na slicnim filmovima popuniti ni ono malo plastičkih stolica.
Činjenica je, i produkt 21. st. da su torrenti, divxi i ripovi promijenili navike i funkciju kina. Uranija i Europa pali su (i) zbog toga.
Eto ti u Cineplexxu slične akcije s art filmovima i hvalevrijednim ekskluzivama kao sto su koncertni filmovi i sl., pa se opet ljudi ne tuku za karte. zato dragi 'sineasti', don't labour the point...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neverone
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2011. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

picku materinu i sve...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2011. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
noname je napisao/la (Pogledaj post): › sta kukate sad, da ste isli u ta kina nebi propala

Bi drzava i grad trebali financijski pomagat svakom nesposobnom vlasniku da se izvuce iz krize?


ne idemo mi ni u kazaliste ... pa nije propalo.

postoje neke stvari koje moraju postojati bez obzira na ekonomsku isplativost.


loša usporedba.
kazalište je puno na svakoj predstavi.
a ima li neko drugo kazalište u gradu?
a kažeš neke stvari jednostavno moraju postojati?
pa postoje još 3 kina, zar ne?


uraniu je jednostavno ubila konkurencija, a i s pravom.
jer je to bilo samo jedno loše kino.

da ne ponavljam šta je noname rekao.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
woodward33
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2011. 16:26 
Naslov:  Re: Nakon 99 godina zauvijek zatvoreno kino Urania!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tužno. Puno dobrih filmova sam pogledao u osječkim kinima kao klinac i ona svakako predstavljaju jedno lijepo poglavlje moje mladosti. Posljednja projekcija kojoj sam nazočio bila je prilično nadrealna; lega i ja sami u dvorani, gledamo neki španjolski horror B produkcije. Jebiga, valjda će doći i sretniji dani za ovakve ustanove... Do tada put Portanove i Avenue Malla, ako baš želimo gledati film na velikom platnu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.10.2011. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Jednostavno ljudi nisu išli u kina, kao što nisu mogli konkurirati modernim kinima u šoping centrima. Kad firma nema prihoda, onda se zatvara, baš kao i svako poduzeće bez obzira na djelatnost.

Ljudima koji imaju relativno pristojne prihode je svejedno hoće li dati 20 ili 35 kn za kartu dvaput mjesečno... a uvijek će izabrati kristalno čistu sliku i zvuk naspram one jade u Uraniji i Europi.

E sad, što se tiče financiranja gubitaša iz gradske blagajne... to što Bubi i ekipa više vole fudbal nego sedmu umjetnost je neka sasvim druga priča.


nemoš uspoređivat NK Osijek sa kinom kad Nk Osijek ima svake druge subote po 1000-2000 gledatelja..u Nk Osijek trenira par stotina klinaca svaki dan.
U kino godišnje dođe 1000-2000 ljudi..

Kriv je internet, komocija građana...svi se busaju u prsa kak im je žao kina a svako kod kuće ima 100 gb divix ili hd filmova i serija.
Lažni moralisti i veliki licemjeri..svaka čast manjini od vas 5-6 koji volite španjolske hororce b produkcije ali zbog vas 6 nema smisla da Grad održava na životu nešto što nije u njegovom vlasništvu.
Da su građani htjeli da Urania ostane išli bi u njega zadnjih par mjeseci kad je počela ova priča o gašenju. sve ostalo glupost

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dominik.osijek
Offline
Ukupno postova: 31
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2011. 19:15 
Naslov:  Re: Nakon 99 godina zauvijek zatvoreno kino Urania!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi jednostavno imamo takav mentalitet tako ej bilo i sa kavanom central nitko nije isao tamo svi su ili isli u waldinger ili u osijek i kada se zatvorila onda svi kuakaju e zarsto se zatvorilo tako je i sa ovime bilo da smo isli u ta kina ne bi se zatvorila ali svima je draze otici u cinestar i gledati neki 3D film nego otici u kino uraniu zalosno ali tako je

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Comrade Nimoy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2011. 19:19 
Naslov:  Re: Nakon 99 godina zauvijek zatvoreno kino Urania!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

woodward33 je napisao/la (Pogledaj post): › Tužno. Puno dobrih filmova sam pogledao u osječkim kinima kao klinac i ona svakako predstavljaju jedno lijepo poglavlje moje mladosti. Posljednja projekcija kojoj sam nazočio bila je prilično nadrealna; lega i ja sami u dvorani, gledamo neki španjolski horror B produkcije. Jebiga, valjda će doći i sretniji dani za ovakve ustanove... Do tada put Portanove i Avenue Malla, ako baš želimo gledati film na velikom platnu.


Udruga Novi Film je bila prošle godina ponudila gradu jedan projek za filmski festival. Nešto slično Subversive Film festivalu u Zagrebu. Eto kada nisu htjeli napravitiono što je napravilo kino Europa u Zagrebu: kino za alternativnu scenu, festivale i ostale događaje
mislim, šta su oni mislili - da će i dalje ljudi ići gledat filmove kao što je Thor 3D umjesto u ova kina, a ne u Cinestar i Cineplexx koji su btw. imali akciju preko ljeta 19kn karta Smile

Uglavnom ja sam sretan što postoje napokon miltiplexsi u Osijeku i jedva čekam da otvore i IMAX ... Smile Što će biti s ovim kinima? To neka odluči ekipa na vlasti, odnosno kada im usfali jeftinih političkih poena, možda se i prisjete ovih kina koja su nekada bila klutno mjesto građana Osijeka Laughing ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: