Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Teatar 054: Premijera predstave "Gospodin Foka"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2011. 15:54 
Naslov:  Teatar 054: Premijera predstave "Gospodin Foka"
14.10.2011. 20:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U petak, 14. listopada 2011. s početkom u 20:00h, premijera predstave "Gospodin Foka" u novootvorenom Teatru 054! (Trg slobode 2, prostor Ogi-Os, pored Šetača)

"Gospodin Foka" tekst je srpskog autora Gordana Mihića. To je priča o dvoje ljudi i njihovoj usamljenosti, o mogućim prilikama koje nismo htijeli ili nismo znali iskoristiti, o trenucima kojima ne dajemo priliku. Priča o zidovima koje smo podigli oko sebe jer se bojimo da možda van njih nećemo preživjeti...Zidovima koje je najteže srušiti jer smo ih sami podigli. Je li je priča ljubavna.....možda!?

Igraju: Sanja Dodig i Jadran Grubišić
Režija: Petra Cicvarić
Glazba: Igor Abramović i Bojan Sauerborn
Svjetlo/ton: Sanjin Sejdinović

Za petak, premijernu izvedbu, ostalo je još 30 karata, a za subotu, reprizu, ostalo je 35 karata.

Cijena karte je 20 kn.

Sponzor premijere je Osječka pivovara.

Karte se mogu kupiti u kafiću "Šetač".


[04. rujna 2011.] Osijek uskoro dobiva treću kazališnu scenu


Zadnja promjena: Redakcija 031; 14.10.2011. 8:04; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2011. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je da se nesto pomalja na nasoj maloj,siromasnoj kazalisnoj sceni,da...i koliko sam shvatila to je u prostoru nekadasnje Vedre scene koja je bila aktivna prije gotovo 15 godina...toga se zivahno sjecam...Smilei covjeka koji je zivio u tom podrumu s dva smjesna,preslatka kratkonoga psa dugih usiju...
Podrzavam ideju da mladi umjetnici nesto rade na korist svoju i korist nas gledatelja.Odusevljenja sam hrabroscu i odvaznoscu da se nesto pomakne,dogodi,napravi,ozivi...Smile
Ne treba samo kukati i sljegati ramenima...
Cestitam curama!Smile

Ipak,malo me bocnulo,mene osobno i posve privatno(ne zelim da itko pomisli da zelim otvoriti Pandorinu kutiju oko vremena prije i nakon zadnjeg rata,jer ne zelim...) ime te trece kazalisne scene...primjereno nostalgicno mozda za generacije koje se zivota u razdoblju vazenja tog postanskog predbroja sjecaju blagonaklono,sjetno s onim daskom osmjeha djetinjstva kao sto nam svake jeseni zamirise peceno kestenje...
No,mene taj broj,iako i dalje nekako mio vrlo zivo podsjeca i na sve ono sto se zbivalo u vremenu mjenjanja...
Danas taj postanski predbroj ma Bosanski Samac...
O tome sam razmisljala kad sam prvi put cula da se otvara treca kazalisna scena u nasem Osijeku...
Dakle, imamo Hrvatsko narodno kazaliste u Osijeku,Djecje kazaliste Branka Mihaljevica u Osijeku i Teatar 054...


I,sad procitah da je prva predstava,prva premijera bas srpskog autora...

Mozda je sve to samo splet okolnosti,igra slucaja kojeg ja,opet kazem posve intimno dozivljavam ovako...no eto...Napisah pa sad...Zdravo!

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2011. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bentena je napisao/la: › Mozda je sve to samo splet okolnosti,igra slucaja kojeg ja,opet kazem posve intimno dozivljavam ovako...no eto...Napisah pa sad...Zdravo!
Što predlažeš kao alternativu?

Smatraš li da je prikladniji naziv "Teatar 10.04.1941." ? Da su umjesto predstave (zamisli drkosti!) srpskog autora izabrali recital Rasnih zakona Mile Budaka? Ili paljenje rođendanskih baklji Norcu, Gotovini, Glavašu i Merčepu?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2011. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pod hitno sazvati sjednicu vijeća za nacionalnu sigurnost i obavijestiti premjerku i gosp. Šeksa na opasnost najezde srba i jugonostalgičara, po potrebi zatvoriti granice i zabraniti bilo kakve predstave do daljnjeg


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2011. 1:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao da je bitno odakle je autor, ako nesto valja, onda to valja, makar napisao i marsovac

a ovome, da neki pate od proslosti i progoni ih to, sta rec

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2011. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde da se u Osijeku nesto otvori..svaka cast cure!
vidimo se tamo..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2011. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bentena je napisao/la: ›
Ipak,malo me bocnulo,mene osobno i posve privatno


Naravno, dobro sam se nasmijao pročitavši ovaj post. To valjda znači da smo se pomakli iz blata, odnosno u blatu smo još jednom nogom, kada se možemo nasmijati ovakvim ispadima iz radionice Jadranke Kosor. Zaista, još nas samo Jadranka plaši Jugoslavijom i Srbima, no ni ona ne misli ozbiljno, samo joj nije problem priglupo manipulirati najblesavijim sugrađanima (koji nažalost imaju pravo glasa).

Sve u svemu, svaka čast Teatru 054 što postoji, ako još u gradu ima pismenih i obrazovanih, bit će i publike, iako zadovoljavanje publike nije osnovni smisao umjetničkog rada. Za slijedeći projekt predlažem nešto od Nušića, Jadranki i Benteni u inat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2011. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
Bentena je napisao/la: › Mozda je sve to samo splet okolnosti,igra slucaja kojeg ja,opet kazem posve intimno dozivljavam ovako...no eto...Napisah pa sad...Zdravo!
Što predlažeš kao alternativu?

Smatraš li da je prikladniji naziv "Teatar 10.04.1941." ? Da su umjesto predstave (zamisli drkosti!) srpskog autora izabrali recital Rasnih zakona Mile Budaka? Ili paljenje rođendanskih baklji Norcu, Gotovini, Glavašu i Merčepu?


Jao,jao,kako se se odmah nadju oni koji se ne prozivaju a misle da su prozvani.Napisah da ne zelim podizati prasinu,samo sam primjetila ono sto sam primjetila.Cinjenice...dakle,da je odilcno sto imamo trecu kazalisnu scenu,da mi se naziv iste ne svidja i da izricito naglasavanje nacionalne pripadnosti autora isto nije bas neki potez...

Ako vi iz toga mozete procitati da sam ja ustasa,nacionalist,hrvatski domoljub, rodoljub ,HDZ-ovac,HSP-ovac,HDSSB-ovac a ne jugonostolgicar...onda dobro.Mislim.Stvarno...

Draze bi mi bilo da je treca kazalisna scena u Osijeku krenula s autorom koji je ako ne iz Osijeka,a ono barem iz tu nasih krajeva...kuzite?Moze biti kojegod nacionlanosti,to me zaista nije briga,jer to je u ovom kontekstu krajnje nebitno...vazna je kvaliteta napisanog i izvedenog.I to je to.
Vazno je da mladi ljudi rade imaju priliku pokazati sto su naucili.Vazno je da i mi,gledatelji,vidimo stogod od hiperprodukcije Umjetnicke Akademije u Osijeku.To je vazno.

No iscitavanje nenapisanog je i inace specijalizacija pljuvaca i zapocinjaca sukoba.Kako u stvarnom,tako i u virtualnom zivotu.



Ja sam Hrvatica.Wow...
Ja sam Hrvatica koja u uzoj obitelji ima Srba. koji zive u Hrvatskoj.Wow,wow...
Ja sam Hrvatica koja ima i rodbine u Srbiji koji su Hrvati.Wow,wow,wow...
Ja sam Hrvatica koja ide u Srbiju...
Zamisli...ali ispada da sam Hrvatica koja ne smije napisati da joj se nesvidja isticanje nacionalnog predznaka autora(ne autor,ne predstava,ne to sto je iz Srbije,ne njegova nacionalnost koju neznam i nije mi to ni bitno...) prve predstave u trecoj kazalisnoj sceni u Osijeku.

Wow.

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2011. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravoj kazalisnoj publici i ljudima sklonim promisljanju i koji pritom nemaju ograda, porijeklo autora uopce nije bitno, osim ako nije u pitanju sama tematika predstave, sto ovdje nije slucaj..
Lijepo je sto pocinju rad u cross cultural stilu, to je samo na dobrobit i umjetnika i publike..
Kad Osijek bude na kulturnoj mapi, mozda ovdje dodje i neki Nizozemac, neki Danac ili bilo koji drugi EU ili odakle god..dotad, vidike treba siriti u svim smjerovima i na svim poljima, i zato jos jednom svaka cast cure!

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2011. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›



Za slijedeći projekt predlažem nešto od Nušića, Jadranki i Benteni u inat.



O,rado bih prvo pogledala Gospodju ministarku i Mister Dolara...pa Dva lopova i Sumnjivo lice...
A nakon Pokojnika i Ozaloscenu porodicu...


(...isjecke iz Nusicevih komedija sam koristila 1997 godine u djecjem igrokazu u jednoj osnovoj skoli nedaleko Osijeka,na podrucju koje je tada bilo u procesu mirne reintegracije...)

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Naa
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2011. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li još ulaznica za večerašnju reprizu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2011. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odes do Setaca i provjeris, pa javi i meni ;-)

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2011. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sanja Dodig javlja da nema više. Rasprodano! Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anica
Offline
Ukupno postova: 48
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2011. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2011. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za dva tjedna repriza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: