Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
calimeroo
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super što se to događa, nek malo hrvatska javnost vidi što je ZAPRAVO "majka crkva", banda obična! Jedini je problem što su ljudima i Boga zgadili a On nema nikakve veze s njima, naprotiv, vjerojatno mu se gade. Fuj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.10.2011. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa Crkva je oduvijek bila glavna šta je vama...sada je tek možda na 5% svoje moći,u srednjem vijeku recimo ali i ne tako davno ustvari Crkva je bila doslovce "Bog i batina"...ona je bila vlast,vlasnik i krvnik. To što oni sada imaju to je ništa spram onoga šta su nekada imali...ako gledamo na materijalne stvari,zemlju itd. Svejedno sam Katolik ali da nitko nije savršen na ovom svijetu pa i Crkva i Božje sluge i to je istina...

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 1:57 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Post Postano: 06.10.2011. 21:08
Naslov: Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka! Citirajte i odgovorite[Vrh]
Hedlova retorika, šugavi populizam. Tako je pokojni seljački vođa Stjepan Radić bio na ručku sa Strossmayerom, pa izašao van među pošteni narod i sprdao se raskoši u kojem žive biskupi, povlađujući tom istom narodu. A ne znam koji je više "zadužio" Osijek.
Citirao bih jednog svećenika: Dajte svojoj djeci da budu svećenici, pa će uživati u takvim "blagodatima".
Hedl ovo piše inspiriran oniksovom oblogom u Zagrebu. Ono što taj lik pokušava je uvijek zacrniti stvarnost, a to je od vajkada, provjereno, najlakše učiniti sprdajući Crkvu. Ne kažem da je ovakav projekt prijeko potreban, ali je Osijek u posljednjih nekoliko godina uzdignut na puno važniju stepenicu lokalne Crkve. Imamo konkatedralu, što možemo zahvaliti tom istom nadbiskupu i njegovoj diplomaciji. Znam da po mišljenju ovdašnjih forumaša branim neobranjivo, ali mi je isto tako smiješan izvor (navodi građevinskog stručnjaka) koji procjenjuje da su radovi koštali više od planiranog i to barem petnaest milijuna. Bože me sačuvaj takvih stručnjaka,koji "šacaju" vrijednost radova. Zato imamo takve dubioze u proračunu i najkriminalniju javnu nabavu i radove u povijesti čovječanstva.
Za razliku od većine građevinskih "poduzetnika" koji su se u gradnju ubacili bez da su poznavali kako izgleda lopata, pa u skladu s tim radili i troškovnike, Crkva ono što radi, definitivno radi kvalitetno. Još jedna opaska: nadbiskupija će to sigurno platiti na vrijeme, što je velika razlika - od države, na primjer. Koliko ovakav projekt, pa makar i nepotreban, hrani obitelji, nek se bavi Hedl u slijedećem članku. Jedino po čemu ću pamtiti ovaj članak je "bahatost" nadbiskupa, koji je u inspekciji nekoliko puta mijenjao interijer po svojim fix idejama. Inače su biskupi čudne biljke, pa kompenziraju neke "nedostatke" ostavljajući u naslijeđe građevine za duži niz godina, a ne da procure drugi dan poslije otvaranja.
Kad bi gradili kao država, onda bi u specifikaciji napisali cijene pozlaćenih pipa, a ugradili najjeftinije, kineske...

Je imaš pravo i Vatikan se gradio dok je rulja vani gladovala, pa ovako pun kufer mi je te vaše retorike, kaoliko će nešto trajati pa se ugrađuje pozlata.." Majstore odi negdje zaraditi tu pozlatu! " pa si ju stavi gdje god ti treba... Ljudi mi kopaju po kantama za smeće..jeste li vi slijepi.....koliko je beskučnika, koliko djece ima rak i nema novaca za lijek..koliko njih će umrijeti prijevremena..kome će ovi zidovi koristiti?? Pa i škole kad se grade iskorištenje se gleda po kvadratu korisnog prostora...svi znamo da če tamo u vrh glave ući 20 njuški..u što vi to vjerujete? Ma ja bi rado tražila sve jebene račune ...da vam vidim face ..isto kao kad teta kontrolor u tramvaju nađe nekoga bez karte.. Izađite na ulice ..hodajte pješke i pogledajte oko sebe...pa ako ne nađete ništa na što b mogli potrošiti 50 miliona tuđih kn ..eto javite se ja ću rado dati par ...konkretnih ideja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 2:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boli vas dupe. Rvacka je raj na zemlji. Rvati su nebeski narod. A jedino bolje mjesto za život od Rvacke je nebeski raj.
Koliko ste donirali crkvi, svi rvati kad crknu od gladi i neimaštine imaju rezervirano mjesto u raju. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Martin Aston
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la: ›
Još jedna opaska: nadbiskupija će to sigurno platiti na vrijeme, što je velika razlika - od države, na primjer.


How yes no:

http://www.nacional.hr/clanak/66623/gradevinska-tvrtka-zavrsila-u-stecaju-jer-joj-caritas-duguje-25-milijuna-kuna

http://www.24sata.hr/news/tvrtka-u-stecaju-jer-crkva-nije-platila-24-milijuna-kn-134740

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 9:19 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemoš vjerovat!!!
Prvo počnu kad se rodiš naplate ti krštenje, onda malo još odrasteš pa ti naplate prvu pričest nakon toga ti naplate krizmu, vjenčanje, pokop lukna.. Ako dobiješ djecu naravno sve ispočetka... Sve dok odrastaš tupe ti na vjeronauku da je crkva najbolja stvar na svjetu da misli samo na druge da se ne bi priupitali..
U međuvremenu traže elemozinu jer se "nema" čime platiti struju grijanje i plaču svečenicima. Koliko ja znam struju i plin crkva ne plača nego dobiva badava a račun u hep-u se podmiruje od onoga što nama nabijaju cijene!!!
Traže za renoviranje crkve od vjernika još novaca, dok se ta crkva nikako da obnovi.
Od države su dobili u prošlih 10 godina 5 milijardi kuna!!! U p.m. jel Vi znate koliko je to novaca?
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/48070/Default.aspx
Uz sve što naplačuju potražuju zar moraju još i da dobivaju poklone od županija? I da se tim novcem tako razbacuju? To je sramota našeg društva da se u ovakvim vremenima događaju takve stvari!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

religija je strašna stvar,u njezino ime čine se ružne stvari,pate nevini,pa se pitam : a gdje je u svemu tome Bog? onaj pravi,dobri ne onaj zbog kojeg nam govore da moramo trpiti i patiti!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2011. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vice1981 je napisao/la: ›
Nemoš vjerovat!!!
Prvo počnu kad se rodiš naplate ti krštenje, onda malo još odrasteš pa ti naplate prvu pričest nakon toga ti naplate krizmu, vjenčanje, pokop lukna.. Ako dobiješ djecu naravno sve ispočetka... Sve dok odrastaš tupe ti na vjeronauku da je crkva najbolja stvar na svjetu da misli samo na druge da se ne bi priupitali..
U međuvremenu traže elemozinu jer se "nema" čime platiti struju grijanje i plaču svečenicima. Koliko ja znam struju i plin crkva ne plača nego dobiva badava a račun u hep-u se podmiruje od onoga što nama nabijaju cijene!!!
Traže za renoviranje crkve od vjernika još novaca, dok se ta crkva nikako da obnovi.
Od države su dobili u prošlih 10 godina 5 milijardi kuna!!! U p.m. jel Vi znate koliko je to novaca?
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/48070/Default.aspx
Uz sve što naplačuju potražuju zar moraju još i da dobivaju poklone od županija? I da se tim novcem tako razbacuju? To je sramota našeg društva da se u ovakvim vremenima događaju takve stvari!!



Svaka čast na komentaru ,to isto i ja mislim ,nikada im dovoljno uz sva ta plaćanja i lukna još i svake nedjelje na sv.misi daj za lemozinu.
Bitno je vjerovati u Boga,a ne u crkvu jer crkva nije Bog a pogotovo ta naša crkva koja je postala pohlepna za novcem .
Da su oni uredili tu palaču pa pola zgrade dali na korištenje učenicima i studentima koji bi se školovali i studirali čiji roditelji nemaju financijske mogućnosti ja jednu riječ ne bi rekla,da su sredili za beskućnike ,za zlostavljane žene i djecu ..ma na bilo koji način pomogli ljudima..ali to je gramzljivost da je to postalo nepodnošljivo .
Crkvi sve više a vjernika sve manje bar u katoličkoj crkvi,jer su se ljudi opametili i vide kakva je ta crkva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › religija je strašna stvar,u njezino ime čine se ružne stvari,pate nevini,pa se pitam : a gdje je u svemu tome Bog? onaj pravi,dobri ne onaj zbog kojeg nam govore da moramo trpiti i patiti!?

Nema tu Bog nikakve veze... Treba se konačno shvatiti da crkva i vjera nisu ista stvar...
Vjera u Boga je jedno a vjera u crkvu koja navodno predstavlja Boga je drugo.. Crkva ovo radi a ne Bog.. Crkva je vodila križarske ratove a ne Bog. Crkva sve što radi radi pod krinkom toga da je u ime božje. Ja mislim da Bog ne bi htjeo da se novac tako troši pogotov kad ima toliko siromašnih ljudi na rubu egzistencije... Sramota!, kako im nije neugodno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najgore od svega je što crkva dobiva pare od države po količini vjernika. A količina vjernika se broji po broju krštenih.. Što je totalna glupost!! Šta djete zna? Trebalo bi se brojati po broju praktikanata. Ili u poreznoj se prijaviti kao nevjernik ili vjernik da s eu tom slucaj tvoj dio donira ili ne donirao ako to zelimo crkvi
i u Bibliji piše da vjernik sam mora prihvatiti vjeru i Boga u svoje srce da bi bio kršten to znači da mora znati što radi.. A malo djete ? što ono zna?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2011. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daj lemozinu, kupujem limuzinu! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
keka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 183
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2011. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Where is your God now? ^^

_________________
“There is no harm in doubt and skepticism, for it is through these that new discoveries are made.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda je ružno reći, no istina je rijetko lijepa. Crkva istinski radi svoj posao kad je potlačena, "pod čizmom diktatora", odnosno, u istom blatu kao i sirotinja. Papa Ivan Pavao II je svoju vjeru iskovao pod režimom SSSR-a, gdje se borio za svaku ciglu crkve i za svakog vjernika kao da mu je prvi i zadnji. I kad nije bilo crkve, vjeru je propovjedao na livadi među ljudima.
Ne govorim da crkva netreba imati ništa i biti u teškoj sirotinji, nego imati kontrole i kulture, te najviše poštovanja prema svojoj zajednici.
Graditi palače od zlata i doba kada vjernici nemaju za osnovno preživljavanje, kada mnogi kopaju po smeću iz puke nužde, kada je beskućnika svakim danom sve više je besramno i grotesktno.
No, tko ne uči iz svog iskustva, suđeno mu je ponoviti iste greške.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crkva broji svoje zadnje godine postojanja............. stoljetni organizirani kriminal pod vodstvom Vatikana

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.10.2011. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel Crkva kriva što su im drevni narodi dobrovoljno poklanjali svoje zlato u zamjenu za život? Very Happy
i još ih zeznu pa ih ili pobiju ili pretvore u robove

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: