Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fino ide ta borba protiv korupcije i kriminala u državi, vidim...

'Beš ubojice, narkodilere, mafijaše, silovatelje, palikuće, pronevjeritelje, serijske prekršitelje, otmičare, nasilnike, zlostavljače djece, zlostavljače žena, zlostavljače djece i žena, provalnike, kradljivce, ucjenjitelje, iznuđivače, malverzatore i njima slične, biciklistima treba stati na kraj, apsolutno.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): ›
slavonija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Da ne idemo iz krajnosti u krajnost. Naravno da treba kažnjavati one bicikliste koji se voze pijani, neosvjetljeni, koji se voze po pločniku, a s druge strane ulice imaju biciklističku stazu.
Ali kažnjavati zato što je netko prešao pješački a nije sišao s bicikla? Zato što netko ima svjetlo koje trepće, a ne svijetli konstantno? Zato što se vozi pločnikom umjesto po cesti? Kako mogu tjerati bicikliste na cestu bez znanja prometnih pravila?
Biciklist koji vozi po cesti mora znati sva pravila kao i svi drugi, a ne samo STOP kako neki ovdje misle.
Činjenica je da državi opako treba novaca, a policija je jedan od alata koji služi za to. Nećeš plaćati (pre)skupo gorivo? Nećeš plaćati barem 3 puta cestarinu( kroz gorivo, ne tehničkom i još jednom kad voziš autoputom)? Nećeš plaćati (pre)skupi plin? Platit ćeš, bez brige.
Samo čekam kad će se bicikl morati regati, kad ćeš morati nositi posebno odobrenu (skupu) kacigu, posebno odobrena svjetla itd.
Za početak brutalno kažnjavanje....
A za kraj....NEMA ĐABE NI KOD STARE BABE.


dobro..tko je po tebi odgovoran ako automobil udari biciklistu na pješačkom dok vozi preko njega..iznenada izleti..i pogine....koga treba okrivit???
možda automobil..vozača??
jel tebi kad izletio biciklist na pješački...nije...sačekaj..hoće jednom...kod nas je jedan mali zamalo poginuo.....par dana je bilo biti ili ne biti!!!


I samo ti ne paše u mom tekstu? Fino.
Mislio sam da se podrazumijeva da ćeš usporiti, uvjeriti se da te vozač vidio.
Opet u neke krajnosti?


gle...kad je netko hladan leš u bolnici..nema mjesta za "jel može vako il može nako" točno postoji propis kako se može..netko treba da bude odgovoran....za posljedicu!!!
biciklist može bez stajanja prelazit samo tamo gdje ima biciklistička staza, traka...a tamo gdje je samo pješački prijelaz on mora da siđe sa bicikla!!
i ja ponekad prelazim tako i sam se uvjeravam jel mogu, jel sigurno...ali to je po zakonu kažnjivo i toga sam svjestan!!!
znaš kad bi postao svjestan toga...onoga trenutka kad tvoja jaja drži državni odvjetnik i policija za smrt nečijeg djeteta na pješačkom prijelazu koje ti je izletilo na kolnik a ti nisi uspio da zakočiš....e tog trenutka ćeš se čupat i vadti svim svojim srcem i dušom na tu odredbu da biciklista NE SMIJE prelazit pješački a da ne silazi sa bicikla!!!! ponavljam govorim o PJEŠAČKOM prijelazu, bez trake za bicikliste...jer to je onda sasvim druga stvar!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Fino ide ta borba protiv korupcije i kriminala u državi, vidim...

'Beš ubojice, narkodilere, mafijaše, silovatelje, palikuće, pronevjeritelje, serijske prekršitelje, otmičare, nasilnike, zlostavljače djece, zlostavljače žena, zlostavljače djece i žena, provalnike, kradljivce, ucjenjitelje, iznuđivače, malverzatore i njima slične, biciklistima treba stati na kraj, apsolutno.


kad razguziš biciklistu u mraku...neosvjetljenog...i tvoje ime se bude potucalo po člancima..i svi ti budu psovali majku bez razloga....jer stvarno nisi kriv...ili si manje kriv nego te pljuju jer je betmen bio bez prsluka i svjetala...onda će ti korupcija bit zadnja rupa na sviralu....jer ćeš spašavat svoja mu*a!! Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi trebaju poštovat prometna pravila - pa i biciklisti kao i vozači auta ili pješaci! Samo kako će biciklisti poštovati pravila ako malo ima biciklistička, pa malo nema. Malo su auti na biciklističkoj pa malo pješaci...a ima i biciklističkih od kockica...sa stepenicama (ne rubnicima, nego to su prave stepenice)...neznam kako ljudi u kolicima se kreću gradom!?

Problem je što vozači u gradu voze preko 50 km/h...ne shvaćaju da se može voziti i 40 km/h...

Teško je poštovati prometne propise ako time se riskira vlastiti život! A pješaci koji pretršavaju vukovarsku, pa kod stuca kod podvožnjaka, pa na crveno se prelazi biciklom, pješke...I kako onda poštavati prometne propise kraj ludih pješaka koji ne poštuju propise...Kraj ludih automobila i kamiona koji još manje poštuju propise prolascima kro "žuto" a zapravo je debelo CRVENO, ili kada te izbjegavaju na pješačkom slalomom...

I sada, AJMO UDARIT KAZNAMA BICIKLISTE!?!?!?!?!???
Pa ajmo udarit kaznama SVE KOJI KRŠE PROPISE A SUDJELUJU U PROMETU GRADA!?!?!?
Stavit kamere na semafore pa da slikaju slalomaše i one koji misle da crveno znači projuri!
Pješacima kazne kada hodaju po biciklističkoj?
Autima koji ne propuštaju bicikliste i pješake na zebri?

---> MOŽDA ĆE ONDA SVI POŠTOVATI PROMETNE PROPISE - pa i biciklisti!


Trebalo bi ovako rješavati probleme:
http://www.youtube.com/watch?v=bzE-IMaegzQ

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): › Svi trebaju poštovat prometna pravila - pa i biciklisti kao i vozači auta ili pješaci! Samo kako će biciklisti poštovati pravila ako malo ima biciklistička, pa malo nema. Malo su auti na biciklističkoj pa malo pješaci...a ima i biciklističkih od kockica...sa stepenicama (ne rubnicima, nego to su prave stepenice)...neznam kako ljudi u kolicima se kreću gradom!?

I sada, AJMO UDARIT KAZNAMA BICIKLISTE!?!?!?!?!???
Pa ajmo udarit kaznama SVE KOJI KRŠE PROPISE A SUDJELUJU U PROMETU GRADA!?!?!?

Stavit kamere na semafore pa da slikaju slalomaše i one koji misle da crveno znači projuri!
Pješacima kazne kada hodaju po biciklističkoj?
Autima koji ne propuštaju bicikliste i pješake na zebri?

---> MOŽDA ĆE ONDA SVI POŠTOVATI PROMETNE PROPISE - pa i biciklisti!


Trebalo bi ovako rješavati probleme:
http://www.youtube.com/watch?v=bzE-IMaegzQ


Uopće ne vidim problem u tome..treba derat sve....a koliko ja znam i kažnjava se sve..s tim da moraš uzeti u obzir da najveći broj nesreća izazovu brzi vozači..ili vozači pod utjecajem alkohola..pa razmjerno tome vjerovatno i više pune kasu..ako im se to tako sviđa..nek ju nastave punit...ja ju nisam baš puno punio..osim parkiranjem na krivim mjestima!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonija je napisao/la: › kad razguziš biciklistu u mraku...neosvjetljenog...i tvoje ime se bude potucalo po člancima..i svi ti budu psovali majku bez razloga....jer stvarno nisi kriv...ili si manje kriv nego te pljuju jer je betmen bio bez prsluka i svjetala...onda će ti korupcija bit zadnja rupa na sviralu....jer ćeš spašavat svoja mu*a!! Cool

Molim te da još jednom pročitaš moj komentar. Možda ti na drugu loptu sjedne što sam uopće htio reći.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su biciklisti noćna mora na cesti,još kad opterete korman kojekakvim torbetinama pa se klimataju lijevo-desno....užas,ajd sad obiđi ga a nisi siguran da ti neće otrest pod auto

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Prirodoslovka
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 22:26 
Naslov: Great ! Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba kažnjavati bicikliste, u svakom slučaju. Ima ih jako puno koji krše pravila i izvode vratolomije u prometu gdje vozači nastradaju; nemojte me krivo shvatiti ima i vozača koji su budale kakvih nema.
Meni se više puta dogodilo da me skoro sruši bicikl na pločniku nego da me skoro zatepe auto. Kao pješak, ja mogu paziti na ono što je ispred mene ali kad mi netko dolazi odostraga ja ne mogu znati u kojem smjeru se makniti ili da me pokušava zaobići.

Isto tako i biseri od 70+ godina koji voze u osmicu pola metra od ruba ceste i padnu s bicikla pred auto. Na kraju dana vozač je kriv što ta baba nije ni smjela biti na biciklu.

Još jedan primjer, banalan ali primjer. Išla sam do faksa jutros oko pola 8 i to Vukovarskom s desne strane u smjeru centra. Tamo ima biciklistička staza cijelom dužinom i sad vi koji ste protiv kazne mi molim vas objasnite zašto sam ja morala praktičko skočiti u stranu 3-4 puta jer se nekom biciklistu žurilo a savršeno PRAZNA i vrlo vidljivo označena biciklistička staza je čitavik pola metra u lijevo?

Jadno je što kažnjavaju i za vožnji bez ruku i takvo što, to je u redu ako biciklist zna, ali za nepoštivanje pravila blizu ceste i vožnje po pješačkom gdje ima biciklističke staze, oprostite ali to je sasvim u redu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 22:32 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravila se treba pridržavati mada je NEMOGUĆE pridržavati se kao pijan plota jer je isto tako nemoguće grad u cijelosti pretvoriti u biciklističku stazu. Bilo kako bilo ovo je još jedan HARAČ na građane,točnije na bicikliste ali nije mi jasno gdje je ta policija kad balavci divljaju sa onim silnim R-ovima,KTM-ovima i drugim motorima i voze 200 po Vukovarskoj bilo da je po noći ili usred bijela dana?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prirodoslovka je napisao/la: › Još jedan primjer, banalan ali primjer. Išla sam do faksa jutros oko pola 8 i to Vukovarskom s desne strane u smjeru centra. Tamo ima biciklistička staza cijelom dužinom i sad vi koji ste protiv kazne mi molim vas objasnite zašto sam ja morala praktičko skočiti u stranu 3-4 puta jer se nekom biciklistu žurilo a savršeno PRAZNA i vrlo vidljivo označena biciklistička staza je čitavik pola metra u lijevo?


Iz istog razloga zbog kojeg ja moram stati kad mi neki matori telac šeće biciklističkom iako na pješačkoj stazi nema nikoga, ali baš nikoga sljedećih 500tinjak metara.

I onda bude uvrijeđen kad mu prigovorim zbog toga.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tocka
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 22:48 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi nabrajaju sta bi bilo kad bi bilo.Vozim bic 20 god,bez ikakvih problema,bez ruku sa rukama,sa svjetlima bez njih,po cesti il po stazi,pijan il trijezan itd.znam svoje mogucnosti i znam sebe.vozim najbolje kako znam u datom trenutku ne radi sigurnosti drugih nego radi svoje vlastite.i nikad nikakav incident.samo nisam bezglav i ne jurcam kad znam da nemogu.vrlo jednostavno.ak nemas svjetla polako,ak si namazan obavezno svjetla il setnja itd.da skratim pricu bez obzira na njihove zakone il necije tudje ja cu nastaviti svoju voznju u svom filmu pazeci na druge u prometu a prije svega na sebe i uz malo srece nece bit bar iducih 20 god nikakvih problema.a sad sta bi se moglo dogoditi ili ne to ostavljam visim silama.svejedno ja to nikako nemogu utjecati Smile a nikad neznas iza kojeg ugla ceka vrag kao u ovom filmicu:

http://www.youtube.com/watch?v=9S75Rfva9O8&feature=player_embedded

Cool Razz

i P.S. ne pada mi na pamet da silazim sa bicikla na zebri,uvjek usporim il stanem pogledam pa prjedjem al da cu sici napravit 2-3 koraka pa onda opet gore to je notorna glupost koju cisto odbijam raditi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad nam grad bude pretvoren u biciklističku stazu bez prekida, i kada večina prometa bude izbačena iz centra i tvrđe, onda ču ja poštivati prometne propise.


Doonda, tko živ tko mrtav.

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.09.2011. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš bi me zanimalno koliko često ovi što su protiv kažnjavanja biciklista sudjeluju u prometu kao vozači automobila ?

Ro3y je napisao/la: ›
Kad nam grad bude pretvoren u biciklističku stazu bez prekida, i kada večina prometa bude izbačena iz centra i tvrđe, onda ču ja poštivati prometne propise.


Doonda, tko živ tko mrtav.


čuj ti na biciklu ćeš prije završit mrtav neg ja u autu, tak da ih ni nemoraš poštivat što se mene tiče, al ćeš mi napravit bezveze probleme i morat ću te nosit na savijesti, kapiš ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 23:40 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već sam xy puta pisao na ovakvoj "policijsko-biciklističkoj" temi (a hebiga kad se forsiraju na ovom portalu Very Happy ), i koliko vidim, opet jedni te isti ljudi pišu dosta oštre komentare, tako da ne čudi što je jednom takvom (čitaj: Provokatoru) bogme i odgovoreno na sličan način. Stoga ću ovom prilikom ukazati na par nebuloza vezano za biciklističke propise. Prvi debilan propis je što biciklist mora imati svjetla na biciklističkoj stazi. Ono, vozim se npr. Vinkovačkom po biciklističkoj, svjetli sve ko u Betlehemu, ali nee, ja nekom trebam signalizirati da sam na biciklističkoj i da obrati pozornost na mene. Kome to?
Isto tako, debilno mi je što se mora silaziti s bicikla kada biciklistička presijeca sporednu cestu (naravno, ako je to točno što je netko ovdje spomenio). Shvaćam (donekle) logiku u silasku s bicikla na pješačkom prijelazu, ali ne shvaćam logiku silaska s bicikla na crvenom biciklističkom prijelazu. Uostalom, i na vozačima motornih vozila stoji odgovornost da uspore u blizini pješačkih, a samim time i biciklističkih prijelaza (jer često idu u paru). Također, 99% takvih prijelaza presijeca sporedne ceste jel. Prema tome, ne vidim problem da se vozi bicikl na takvim prijelazima. Ali vidim problem u prethodno spomenutoj Vinkovačkoj gdje ima 2 semafora i još 2 prijelaza na potezu od pol kilometra. I sada da ja 4 puta silazim i ponovno se penjem na bicikl? A ionako ja pratim pravac glavne ceste.
Dalje, zabrana vožnje po glavnom trgu i korzu.
I možda najveća nebuloza od svih je nepostojanje biciklističke staze u Trpimirovoj ulici, točnije kod podvožnjaka. E pa prije ću u zatvor, nego dolje na cestu u podvožnjak.

I za kraj, može biti da je stvarno do ovog portala, tj. da se može stvoriti dojam da su stvarno biciklisti neprijatelj br. 1 policije, što ne vjerujem da je realno stanje stvari. Ipak, mislim da bi biciklizam trebalo maksimalno forsirati. Prvo npr. izbaciti motorna vozila iz Tvrđe, uvesti skuplje parkiranje, pojeftiniti GPP, ako treba, dati na korištenje i javne bicikle (to samo što nije zaživilo) i slične stvari. Jer, možete se vi tu neki sad smijati i preokretati očima, ali opasno nam ponestaje i benzina i čistog zraka Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kitty_os
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.09.2011. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tocka je napisao/la: ›

i P.S. ne pada mi na pamet da silazim sa bicikla na zebri,uvjek usporim il stanem pogledam pa prjedjem al da cu sici napravit 2-3 koraka pa onda opet gore to je notorna glupost koju cisto odbijam raditi


Ne želim nikome pametovati ali i ja sam imala isto mišljenje kao ti do prije nekih tjedan dana kad sam prelazila pješački prijelaz na biciklu, žena je propustila mog dečka koji je bio ispred mene na biciklu ali mene nije skontala iza njega pa me lijepo pokupila...iako mi je smješno to silaženje s bicikla ipak ću razmisliti slijedeći puta jer mi se neda bit na bolovanju a još više mi se neda bit mrtva. Bolje spriječit nego liječit jel =D Mislim da sam napokon shvatila da to trebamo raditi zbog sebe a ne zbog policije...i da se razumijemo nisam izletila pod auto isto sam usporila kao što svi rade umjesto silaženja s bica

Samo jedno pitanje jer mi se neda nakon svega još popušit i kaznu...Jel sada dopušteno prelaziti cestu na označenom biciklističkom prijelazu? Neki kažu da i tamo moraš sići s bicikla a neki kažu da se po novom ne mora silaziti? Pa ako netko zna cijenila bi da mi napiše =D

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: