Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki pekari pod istragom zbog dogovora o poskupljenju kruha!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 12:54 
Naslov:  Osječki pekari pod istragom zbog dogovora o poskupljenju kruha!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja pokrenula je postupak protiv Udruženja obrtnika Osijek i sekcije pekara pri Udruženju zbog dogovora oko zajedničkog poskupljenja kruha u veljači 2011. godine. Postupak je pokrenut na inicijativu župana, Vladimira Šišljagića, a osječki pekari ovaj njegov potez dočekali su s nevjericom.

- S obzirom na to da je sastanak pekara koji je sporan i zbog kojega je Agencija pokrenula postupak održan u veljači stvarno nas čudi što se župan sada sjetio referirati se na njega. Da ga doista zanima standard građana i da mu je stalo do cijene kruha od veljače do danas vjerojatno bi kontaktirao naše pekare, sastao se s njima, pokušao ih potaknuti na drukčiji dogovor. No, ništa od toga nije učinjeno. Župan nas je samo kontaktirao kada je zatražio obrazloženje izrečenog i dogovorenog na sastanku pekara. Mi smo mu obrazloženje dostavili i tu je bio kraj komunikacije, kaže Zvonko Digula, tajnik Udruženje obrtnika Osijek, te dodaje kako je Udruženje spremno za postupak, te da očekuju oslobađajuće rješenje.

- Do sada je u Hrvatskoj zabilježen samo jedan ovakav slučaj - postupak protiv plinomontera u Zagrebu koji su bili u konačnici oslobođeni svih optužbi. Tako ćemo vjerojatno biti i mi, zaključuje Digula.

Podsjetimo, sredinom veljače u Udruženju obrtnika pekari su održali sastanak na kojemu su izrazili potrebu za poskupljenjem kruha od 1. ožujka zbog 100-postotnog poskupljenja brašna i rasta cijene energenata od 40 do 60 posto. Tom prilikom načelno su se usuglasili oko novih cijena bijelog i polubijelog kruha na bazi 700-gramske jedinice proizvodnje. Tako se od prvog dana ožujka u Osijeku cijena vekne polubijelog kruha od 700 grama trebala kretati od 7 do 8 kuna, a polubijelog od 6,50 do 7,50 kuna, s time da se donja cijena prepustila pekarima koji u ponudi imaju kruh ispečen u jednoj turi, a gornja cijena pekarima koji tijekom cijelog dana nude svježe, a time i traženije pekarske proizvode. No, valja napomenuti, kako je ovaj dogovor uistinu na kraju ispao "načelan", jer ga se nije držao gotovo nitko. Prije svega ne pekari koji uz maloprodaju, kruhom opskrbljuju trgovačke lance, a oni su prvi koji si nisu mogli priuštiti gubitak velikih ugovora na račun poskupljenja.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram reci da zbog tih pekarskih govnara jedem gotovo nista kruha dnevno, i bash mi dobro! Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mata
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 13:20 
Naslov:  Re: Osječki pekari pod istragom zbog dogovora o poskupljenju kruha!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ha!
jbt, pa u ovom gradu se sve međusobno dogovara, od
upada u kaf, cijena kruVa i do čeg već ne Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 13:48 
Naslov:  Re: Osječki pekari pod istragom zbog dogovora o poskupljenju kruha!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mata je napisao/la (Pogledaj post): › ha!
jbt, pa u ovom gradu se sve međusobno dogovara, od
upada u kaf, cijena kruVa i do čeg već ne Confused

...do javnih natječaja gdje završavaju milijuni kuna iz proračuna.

Šteta što se i javni natječaji za pekarske proizvode namještaju dogovorom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čudim se da se netko buni protiv pekara jel obično su ti šip...vrlo neugodni, tko zna kakav je interes iza ovog?!

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrijeme izbora se blizi pa se mora reagirati na nesto sto je staro 8 mjeseci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neću da reklamiram ali za mene vrijedi samo Kruna...u onim šiptarskim kad moram lajat pekarama nemojte ni pitati od čega vam prave kruh kad se već za 2 sata ne može ni narezati a kamoli pojesti. Često se pitam kako ih nije STID prodavati takve proizvode katastrofalne kvalitete,koliko sam puta pojeo kiflu od PREKJUČER pred faksom...i onda bi se oni dogovarali o cijenama...gamad.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la: ›
Neću da reklamiram ali za mene vrijedi samo Kruna...u onim šiptarskim kad moram lajat pekarama nemojte ni pitati od čega vam prave kruh kad se već za 2 sata ne može ni narezati a kamoli pojesti. Često se pitam kako ih nije STID prodavati takve proizvode katastrofalne kvalitete,koliko sam puta pojeo kiflu od PREKJUČER pred faksom...i onda bi se oni dogovarali o cijenama...gamad.

xy malih privatnih pekara imaju kvalitetniji i jeftiniji kruh od Krune (no o ukusima se ne raspravlja), a ovo sračkanje po albanskoj nacionalnoj manjini doista nije bilo potrebno.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 23:46 
Naslov:  Re: Osječki pekari pod istragom zbog dogovora o poskupljenju kruha!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mata je napisao/la (Pogledaj post): › ha!
jbt, pa u ovom gradu se sve međusobno dogovara, od
upada u kaf, cijena kruVa i do čeg već ne Confused

Baš, e sad kad su fino pekari pod istragom, bilo bi lijepo i birtijaše istražiti zbog ovog nedavnog njihovog dogovora, o čemu se još i javno hvale. Oni sjeli i dogovorili plaćanje upada 10kn Rolling Eyes Rolling Eyes ma nemoj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
xy malih privatnih pekara imaju kvalitetniji i jeftiniji kruh od Krune [size=10](no o ukusima se ne raspravlja)


jeftiniji možda -
Kod kojeg privatnika je kvalitetniji kruh i kako si došao do tog podatka (tko je i kada radio analize kvalitete ) ?
Ukus.. zar ne bi trebao biti isti svima osim za one specijalne (raž, kukuruz i štojaznamkakvihjošima)?

A što se tiče poskupljenja - ne znam, ionako ih ima više vrsta pa formiraju cijene kako ih je volja, poskupljuju ga stalno, ili kako se to veli finije: uskladjujemo standarde sa EU pa za istu cijenu imamo manju količinu a to nije poskupljenje. A deklaracije niti na jednom nema pa ionako ne znamo što jedemo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
xy malih privatnih pekara imaju kvalitetniji i jeftiniji kruh od Krune [size=10](no o ukusima se ne raspravlja)


jeftiniji možda -
Kod kojeg privatnika je kvalitetniji kruh i kako si došao do tog podatka (tko je i kada radio analize kvalitete ) ?



 A tko je radio analize "Kruninog" kruha i pod kojim uvjetima? Osječku "krizu kruha" je pokrenuo i vodio vlasnik "Krune", barem se tako dalo iščitati iz onoga što se pisalo po štampi. Zašto je zatvorena pekara "Osijek" na Zelenom polju? Kruna nije ni kiflu mogla prodati dok je spomenuta pekara radila. Tada dolazi nekakva inspekcija i zatvara pekaru na vijeke vijekova. Čudna koincidencija. Rolling Eyes

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.09.2011. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
silence je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
xy malih privatnih pekara imaju kvalitetniji i jeftiniji kruh od Krune [size=10](no o ukusima se ne raspravlja)


jeftiniji možda -
Kod kojeg privatnika je kvalitetniji kruh i kako si došao do tog podatka (tko je i kada radio analize kvalitete ) ?



 A tko je radio analize "Kruninog" kruha i pod kojim uvjetima? Osječku "krizu kruha" je pokrenuo i vodio vlasnik "Krune", barem se tako dalo iščitati iz onoga što se pisalo po štampi. Zašto je zatvorena pekara "Osijek" na Zelenom polju? Kruna nije ni kiflu mogla prodati dok je spomenuta pekara radila. Tada dolazi nekakva inspekcija i zatvara pekaru na vijeke vijekova. Čudna koincidencija. Rolling Eyes


hmm pouzdani izvor (drzavni sanitarni inspektorat) je jednom preporucio (znaci ne reklamirao) da ne jedemo iz tih manjih pekarica jer tamo bude svasta, i to u veeeelikoj vecini, ako ne i svim pekarama. a jednom sam imao priliku ici u jednu takvu inspekciju u ugostiteljski objekt i ne zelim vam reci sta sam sve vidio, iako sam mislio da je to super stanje kakvo je tamo zateceno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
silence je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
xy malih privatnih pekara imaju kvalitetniji i jeftiniji kruh od Krune [size=10](no o ukusima se ne raspravlja)


jeftiniji možda -
Kod kojeg privatnika je kvalitetniji kruh i kako si došao do tog podatka (tko je i kada radio analize kvalitete ) ?



 A tko je radio analize "Kruninog" kruha i pod kojim uvjetima? Osječku "krizu kruha" je pokrenuo i vodio vlasnik "Krune", barem se tako dalo iščitati iz onoga što se pisalo po štampi. Zašto je zatvorena pekara "Osijek" na Zelenom polju? Kruna nije ni kiflu mogla prodati dok je spomenuta pekara radila. Tada dolazi nekakva inspekcija i zatvara pekaru na vijeke vijekova. Čudna koincidencija. Rolling Eyes


hmm pouzdani izvor (drzavni sanitarni inspektorat) je jednom preporucio (znaci ne reklamirao) da ne jedemo iz tih manjih pekarica jer tamo bude svasta, i to u veeeelikoj vecini, ako ne i svim pekarama. a jednom sam imao priliku ici u jednu takvu inspekciju u ugostiteljski objekt i ne zelim vam reci sta sam sve vidio, iako sam mislio da je to super stanje kakvo je tamo zateceno

 Da pređemo na bitno. Imamo sa jedne strane "Krunu" veliku i moćnu tvrtku, a sa druge strane male obiteljske pekarske obrte. Proizvodi ovih drugih su u pravilu jeftiniji. Zašto "Kruna" ne proizvede kruh iste kvalitete kao i male pekare, i plasira ga po cijeni od recimo 3,80 kn.. Nazovimo taj kruh "Radnički"... Može li to "Kruna"? Može! Hoće li to učiniti? Sumnjam...

 Vezano za uvjete pod kojim se kruh proizvodi u bilo kojoj pekari (čistoća, sastav itd.) to je stvar kontrole nadležnih službi. U slučaju da službe naiđu na nepravilnosti, siguran sam će "Kruna" puno lakše "izgladiti" svoj propust nego male pekare.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.09.2011. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm ali Kruna je prodana Mlinaru i više kao Kruna ne posluje.

Ma ako je bilo dogovora mimo zakona neka ih se i odreže. Ali da Šišljagić nekome spočitava kaznena djela. Pa evo njegov saborski zastupnik pod istragom zbog podmićivanja sudaca.

A nije mi jasno ako su takvi dogovori protuzakoniti, ne bi li onda trebale institucije pročešljati i recimo kafiće koji su se dogovorilo oko cijene ulaznica ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto bi bilo tko odredjivao nekom cijenu nečega. Tržište je slobodno, cijene odredjuje vlasnik, gazda... svatko za sebe po svom nahodjenju. Inspekcije trebaju kontrolirati kvalitetu proizvoda. Skuplje ili jeftinije..ovisi naravno o težini, vrsti brašna itd tj. kvaliteti. Država uzima tj ne uzima porez na taj proizvod ali uskoro će i to biti. Uništena je jedna velika Sloboda, tvornica kruha i keksa a ne neki mali obrtnici ako je ovdje riječ o politici i dogovorimada se netko "uništi".

Bilo kakvim nedostatcima u pekarama mlinara mogu svjedočiti mnogi zaposleni tamo (ako smiju naravno) dok kod privatnika radi on sam i njegova familija, eventualno jedan ili dvoje ljudi. Jedna poznanica mi je nedavno pričala kako je radila kod jednog privatnika te joj je isti ostao dužen ne znam točno koliko plaća. I što to znači, da je osoba nn ( bez obzira što je albanac ) moćniji od jednog Šišljagića ili nekog drugog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: