Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Voljela bih glumiti s Mikićem i Hopkinsom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2011. 10:47 
Naslov:  Voljela bih glumiti s Mikićem i Hopkinsom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simpatična Petra Cicvarić mlada je osječka glumica koju odnedavno gledamo u sapunici “Ruža vjetrova” na RTL TV. Petra je, završivši Matematičku gimnaziju, godinu dana provela u Zagrebu na Filozofskom fakultetu studirajući filozofiju i fonetiku, no studij je prekinula jer je prevagnula prva ljubav – gluma. Tako 2005. upisuje glumu i lutkarstvo na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, gdje je 2008. i diplomirala.

Petra je do sada na televiziji glumila u seriji “Najbolje godine”. Nedugo nakon snimanja vratila se u Osijek, gdje je s kolegicom Sanjom Dodig osnovala umjetničku organizaciju "Teatar 054", koji je ove godine upisan u registar hrvatskih kazališta. U seriji “Ruža vjetrova” tumači lik Sare.

Ima li kakvih sličnosti između Vas i lika koji tumačite?

-Uvijek unosim nešto svoje u lik koji tumačim, tako da su sličnosti neizbježne. Ali uglavnom su razlike između mene i lika u onome što se događa liku, kroz što prolazi i kako reagira na novonastale situacije. Velik problem u Sarinom životu je što ne dobiva potporu ljudi koje najviše voli, što god da napravi, nailazi na negodavanje, pogotovo majčino. U mom je životu daleko od toga, uvijek sam imala potporu onih koje volim, pogotovo obitelji.

Kako ste dospjeli u "Ružu vjetrova"?

- Prijatelj Ljubo Bilić, koji je radio kao asistent redatelju na "Najboljim godinama", nazvao me i rekao mi da će se snimati nova serija te kad je casting. To me zaintrigiralo jer mi je rekao da se serija snima u Splitu, a meni je taman sestra te jeseni upisala fakultet u Splitu, pa me sama pomisao na to da budemo zajedno, u istom gradu, jako razveselila. Otišla sam na audiciju i nakon mjesec dana saznala da sam dobila ulogu.

Imate iskustva sa snimanja serije "Najbolje godine". Možete li ga usporediti s ovim snimanjem?

- Svaki projekt mi je drugačiji, svaki rad na ulozi mi je drugačiji, svaki pristup mi je drugačiji, tako da ne mogu uspoređivati "Najbolje godine" s "Ružom vjetrova". Jedino što je slično tempo je kojim se radi.

Otkud ideja za "Teatar 054" i što pripremate osječkoj publici?

- Ideja se stvorila iz jednostavne želje za radom, iz ljubavi prema kazalištu. A neka ono što pripremamo osječkoj publici za sad ostane tajna, ili iznenađenje, kako hoćete. Recimo samo da želimo i planiramo širok repertoar.

Je li istina da se akademski glumci pojavljuju u serijama jer je teško živjeti samo od kazališta?

- Znam puno glumaca koji iz nekih svojih razloga ne žele glumiti u serijama. Opet znam glumce koji prihvaćaju posao u serijama samo zbog novca. Nema pravila, nema isključivosti. Svatko ima svoje razloge i nije moje da ulazim u to. Ja znam da volim ovaj posao, volim sve forme glume i nije mi važno je li to serija, film, kazalište ili nešto sasvim drugo. Važno mi je da se ispriča priča i da publiku probamo zabaviti.

Imate li ambicija snimati filmove i koji bi Vam slavni glumac bio omiljena opcija za partnera?

- Naravno da želim snimati filmove, kao što sam već rekla, sve forme glume volim i želim. A lista slavnih glumaca s kojima bih voljela raditi je velika. Od malena mi je želja glumiti s Krešimirom Mikićem. I s Anthonyem Hopkinsom.

Kakve serije Vi gledate?

- Volim gledati "Lie to me", tematika i glumci su mi odlični, također "Mentalista", i seriju "United States Of Tara" s Toni Collette, koja mi je glumački jako zanimljiva.

Imate li uzora kad je riječ o TV-glumi i koga?

- Na prvom mjestu za sada mi je Tim Roth, a zatim Toni Collette.

Za zvijezde TV-serija kažu da su najpopularnije jer svakog dana "ulaze ljudima u dnevne boravke". Jeste li spremni za sve što donosi slava?

- Ne znam što donosi slava, tako da valjda nisam ni spremna na nju. Ako je slava zadiranje u moju privatnost, onda ne, nisam spremna na to, i mislim da nikad i neću biti. Volim misliti da smo mi glumci tu da ljude razveselimo, zabavimo, rasplačemo, naljutimo, da se prepoznaju u nama i možda nešto probudimo u njima. Radije bih da me prepoznaju na ulici zbog toga, zbog posla koji radim. To što "ulazim ljudima u dnevni boravak", kako ste sami rekli, čini me poznatom, da, ali na način da im je moj lik, moja pojava poznata, a ne da im je moja osobnost poznata i mislim da je tu pojam slave potpuno krivo shvaćen.

Tekst: Tanja Kvorka/Glas-Slavonije.hr
Foto: Dino Senčar/Foto-arhiv 031



Vezani članak

Osijek uskoro dobiva treću kazališnu scenu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: