Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uspješan nastup članica Karate kluba Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70844
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2011. 10:00 
Naslov:  Uspješan nastup članica Karate kluba Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovog je vikenda u sportskom centru Zamet u Rijeci održan 11. međunarodni turnir u karate Croatia Open. Na tom su iznimno velikom natjecanju (nastupilo je 1100 natjecatelja iz 13 zemalja) vrlo zapažen nastup imale članice Karate kluba Osijek: Tea Šojat, Matea Cikoja i Vlasna Lončarić koje su nastupile u katama, pojedinačno i ekipno.

Matea Cikoja je odlično nastupila u pojedinačnoj juniorskoj konkurenciji (16-18 godina). U prvom je kolu pobijedila s obveznom katom Jion. U drugom je kolu imala za protivnicu europsku prvakinju Dorotu Balciarovu od koje je izgubila, no budući je Balciarova ušla u završnicu, Matea je imala prigodu okušati se u repasažnom dijelu natjecanja. U prvom je meču s katom Unsu pobijedila te ušla u borbu za treće mjesto koje je osvojila katom Kanku sho. Ponovnim osvajanjem medalje Matea pokazuje kako je u samom vrhu hrvatskog karatea i da njeno vrijeme tek dolazi.

Odličan je nastup imala i Vlasta Lončarić koja je nastupila u kategoriji mlađih seniorki (18-21). Vlasta je u prvom kolu bila slobodna te nije morala izvoditi obveznu katu. U drugom je kolu katom Unsu glatko svladala natjecateljicu iz KK Lošinj (4:1), a potom i katom Goju shiho sho predstavnicu Slovenije (3:2). U završnici je reprezentativka Slovačke ipak bila prejaka te se Vlasta morala zadovoljiti drugim mjestom. No, obzirom na broj sudionica i jakost natjecanja srebrna medalja izniman je uspjeh ove darovite studentice treće godine Filozofskog fakulteta.



Na žalost, Tea Šojat je imala zdravstvenih poteškoća te je njen nastup bio nešto slabiji no inače tako da se s ovog natjecanje vraća bez pojedinačne medalje.

Sve su tri djevojke nastupile i u katama ekipno gdje su u završnici izgubile od članice Karate kluba Tempo iz Zagreba te se tako izborile za drugo mjesto u seniorskoj konkurenciji.

- S obzirom da smo ljeti vježbali malo opuštenije, te da smo najveći dio vremena, zahvaljujući razumijevanju Judo kluba Mladost i Gimnastičkom društvu Osijek, provodili uvježbavajući novi bunkai (prikaz značenje kate u kojemu se elementi iz kate izvode kao prava borba), koji obiluje padovima i bacanjima, a što smo morali posebno uvježbavati, ovi su uspjesi odlični. Naime, cijelo smo ljeto radili ekipno, pa gotovo da nismo ni vježbali pojedinačan nastup, a medalje, i to na ovako jakom natjecanju, se ipak osvajaju. To samo potvrđuje moje uvjerenje kako su Tea, Matea i Vlasta vrhunski majstori te da su njihove mogućnosti doista velike. Jasno, da bi se te mogućnosti i ostvarile nužan je ozbiljan i uporan rad koji, s obzirom na njihovu motiviranost i elan, nije upitan, ističe njihov trener Dražen Gorjanski.

Sljedeća će provjera darovitih karatašica Karate kluba Osijek biti za dva tjedna na međunarodnom 18. Memorijalnom turniru u Slavonskom Brodu.

Tekst & foto: Jasmina Gorjanski

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.09.2011. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Karate Kid, drugi dio

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: