Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



AIESEC Osijek: Priča o prijateljstvu sa SOS Dječjim selom Ladimirevci

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2011. 12:28 
Naslov:  AIESEC Osijek: Priča o prijateljstvu sa SOS Dječjim selom Ladimirevci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lokalni odbor AIESEC-a Osijek i SOS Dječje selo Ladimirevci proteklih su ljetnih mjeseci zajedno „pisali“ lijepu priču o prijateljstvu, humanosti i kreativnosti. Naime, četiri kvalificirana praktikanta iz susjedne nam Srbije iskoristili su pogodnosti koje im pruža AIESEC-ov program stručne međunarodne prakse te su svoje ljeto posvetili volontiranju u Dječjem selu i radu s mnoštvom mališana koji ondje žive. Nastavak je to uspješne suradnje AIESEC-a i SOS Dječjeg sela pod nazivom „Studenti pomažu djeci“.


Edukacijske i rekreacijske radionice upotpunile su slobodne ljetne dane mališana u
Selu, a praktikanti – Ivana Novaković iz Kragujevca, Dragan Milić iz Beograda, Aleksandar Vidić i Dejan Daničić iz Subotice potrudili su se osmisliti što zanimljivije i proaktivnije radionice za mališane. Prvenstveni je cilj ove suradnje bio na kvalitetan način ispuniti slobodno vrijeme štićenika Sela, naučiti ih međusobnoj suradnji, rješavanju konfliktnih situacija i poboljšanju socijalnih vještina. Svi ti ciljevi itekako su ispunjeni, a nisu samo djeca dobila korisna znanja i prijateljstva - praktikanti su, tvrde sami, dobili i mnogo više. - Praksa u SOS Dječjem selu Ladimirevci bila je posebna upravo zato što sadrži humanu poruku.



"Osjećaj koji dobijemo nakon pružene pomoći djeci koja nisu odgovorna za svoju sudbinu zaista je neprocjenjiv. Pravo je zadovoljstvo uspjeti uljepšati slobodno vreme djeci koja su željna pažnje i ljubavi", kaže Ivana, inače studentica engleskog jezika.

Djeca su na radionice iznimno dobro reagirali, bili su voljni sudjelovati u svemu i
ispuniti svaki slobodan trenutak učenjem i propitkivanjem svojih mladih učitelja, kojima nije bio nikakav problem provoditi vrijeme s djecom koju su vrlo brzo zavoljeli, a i cjelokupan smještaj i tretman u SOS Dječjem selu ih je oduševio.





"Rad u Dječjem SOS selu Ladimirevci za mene je potpuno novo iskustvo s kojeg nosim prelijepe uspomene - uspomene na rad s djecom i iskustva koja će mi u životu svakako biti od koristi. Uvjeti za rad bili su na zaista visokom nivou. Ljudi koji su nam pomagali u radu zaista se nisu štedjeli, kao ni mi", priča Dragan, student organizacijskih nauka.

Svi praktikanti nakon nekoliko tjedana u Ladimirevcima i Osijeku kući su ponijeli snažne dojmove, lijepe uspomene i mnoge brojeve i mail adrese svojih malih učenika i novih prijatelja.

"Kada pomislim na ovu praksu, ono čega se najradije sjetim su ljudi! Najznačajniji
u životu svakog čovjeka su prijatelji. Ja sam ih u Osijeku stekao puno i zaista jedva čekam dan kada ćemo se ponovo sresti i nastaviti druženje. Rastanak sa svima mi je teško pao, ali nećemo tugovati već idemo dalje, "u nove pobjede
", zaključuje Dragan.

Za suradnju s AIESEC-ovim praktikantima direktor SOS Dječjeg sela Ladimirevci Zoran Relić ima riječi pohvale.

"Vrlo smo zadovoljni suradnjom i načinom na koji su djeca prihvatila praktikante, koji su se potrudili radionice učiniti zanimljivima i uvijek bili otvoreni za prijedloge, prilagođavali svoj pristup djeci i lijepo komunicirali i surađivali s djelatnicima SOS sela", kaže direktor Sela.

Zadovoljstvo ljetnim mini-projektom i praktikantima dokazuje i daljnji nastavak suradnje tijekom nadolazećih mjeseci. Početkom listopada u SOS Dječje selo Ladimirevci dolaze novi AIESEC-ovi praktikanti koji će nastaviti uspješno druženje i podučavanje mališana te ponovno pisati lijepu priču o humanosti, druženju i prijateljstvu, ovaj put u jesenskom godišnjem dobu!



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2011. 21:46 
Naslov:  Re: AIESEC Osijek: Priča o prijateljstvu sa SOS Dječjim selom Ladimirevci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako ovaj post nije o pravima životinja pa očito nije vrijedan spomena i nikakvih komentara, ja bih pohvalila ove ljude i izrazila nadu da će jednog dana biti popularno zalagati se za prava djece....
Nadam se da će biti više ovakvih akcija i da će im se ljudi odazvati u što većem broju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: