Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



SOS Dječje selo Ladimirevci: Odlazak mladih u Zajednice mladih i prve SOS mame u mirovinu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2011. 20:30 
Naslov:  SOS Dječje selo Ladimirevci: Odlazak mladih u Zajednice mladih i prve SOS mame u mirovinu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

02. rujna 2011. u SOS Dječjem selu Lekenik održana je već tradicionalna Kukuruzijada, ceremonija kojom se svake godine u SOS Dječjem selu Lekenik obilježava početak nove školske godine te prelazak bivših osmoškolaca u srednje škole i prelazak u SOS Zajednice mladih. Ove godine Kukuruzijadu su obilježili zabava, igre i sportske zanimacije, ali i edukativne radionice kojima je cilj poticati samostalnost mladih u Selima.

Kukuruzijada se održala u SOS Dječjem selu Lekenik, a ove godine slavlju su se pridružili i mališani iz SOS Dječjeg sela Ladimirevci koji su prelazak djece u SOS Zajednice mladih obilježili „Jesenskim izletom“ u obližnje izletište Emaus. Uz vruće pečene i kuhane kukuruze, hot dogove, red šale, igre isporta SOS Dječja sela Lekenik i Ladimirevci ispratili su, ali i prigodnim poklonima nagradili svoje sada već gotovo odrasle članove u Zajednice mladih.




Prelazak iz SOS Dječjeg sela u SOS Zajednicu mladih označava prelazak mladih u drugu fazu obiteljskog modela dugoročne skrbi o djeci i mladima tj. prelazak iz kruga SOS obitelji i SOS mame u Zajednicu u kojoj o mladima brinu odgajatelji koji su stručnjaci s područja društveno humanističkih znanosti. Važnu ulogu u odrastanju i razvoju djece iz Sela imaju i SOS majke koje nesebično daju sebe djeci unutar svog kućanstva. SOS mama temelj je SOS obitelji koju čini zajedno s povjerenom joj
djecom i u kojoj svojim osobinama i vještinama nastoji stvoriti osjećaj pripadnosti i ljubavi te im pružitisigurnost i dom. U drugoj fazi obiteljskog modela, SOS mamu zamjenjuju odgojitelji na koje se mladi jednako mogu osloniti, no kontakt s SOS mamom nikada ne prestaje.

SOS mama





02. rujna 2011., u SOS Dječjem selu Ladimirevci , posebna pažnja bila je usmjerena upravo na jednu SOS mamu, Đurđicu Bizomec. Đurđica Bizomec prva je SOS mama iz Ladimirevca koju su svi članovi sela Ladimirevci ispratili iz jedne zajednice u drugu. Ona je dan prije Kukuruzijade otišla u mirovinu, a dječica iz Sela i ostali članovi pripremili su joj brojna iznenađenja kako bi joj zahvalila za sav trud, brigu i ljubav.

Kao što i naša djeca prelaze u novu zajednicu, tako i mi mame na kraju moramo krenuti drugim putem, u neke nove zajednice ali svaki dan proveden u SOS Dječjem selu Ladimirevci ostaje kao lijepa i topla uspomena na divno vrijeme ispunjeno smijehom, igrom, ali i ponekom suzom. Sve moje godine u Selu pratile su brojne dogodovštine i zanimljivosti te sam iskreno ponosna što sam bila dio ove predivne zajednice koju ću svakako i dalje posjećivati i pratiti njen razvoj.“, izjavila je prva SOS mama Đurđica Bizomec u Ladimirevcima.

U SOS Zajednicama mladih potiče se samostalnost svake mlade osobe kako bi pri izlasku bili što spremniji živjeti svoje živote. Svi mladi u Zajednici se školuju, a izbor zanimanja je različit pa se tako mladi školuju za buduće frizere, trgovce, medicinske sestre, pedikere, plinoinstalatere,elektrotehničare, ekonomske tehničare, a ovisno o uspjehu i interesu pruža im se mogućnost i za daljnje školovanje. Većina mladih nakon završene srednje škole nastavlja svoje školovanje i na fakultetima pa tako mladi iz SOS Dječjeg sela studiraju na građevini, informatici, ekonomiji i zdravstvenom učilištu, a neki mladi borave na školovanju i u inozemstvu; primjerice na UWC koledžu u Costa Rici.

SOS Dječje selo Hrvatska od 1992. godine zbrinjava djecu bez roditelja i roditeljske skrbi te im pruža ljubav i sigurnost u obiteljskom okruženju, trajan dom i obrazovanje za sretno i mirno djetinjstvo. Svako dijete željno je ljubavi, pažnje i prihvaćanja, a već devetnaestu godinu SOS Dječje selo to im uspješno i pruža.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cuki
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2011. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bravo!i ja bi zivjela s tom djecom kao sos mama,to mi je zivotna zelja,pomagati mladima.imam30 god i prof.hrvatskog jezika i knjizevnosti i imam veliko srce.kako mogu postat sos mama.gdje da se javim.srdacno vas pozdravljam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: