Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U 70-oj godini Đokica prvi put ima kupaonicu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2011. 16:15 
Naslov:  U 70-oj godini Đokica prvi put ima kupaonicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječka legenda Đuro Belcer zvani Đokica prvi put je u sedamdesetoj godini života dobio kupaonicu! I sve to samo zahvaljujući dobrim ljudima.

"Kupaonicu i sanitarije su mi napravili radnici Vodovoda, a krov pred stanom mi je napravio majstor kojeg ni ne poznajem.", kaže Đokica, sretan što ima tekuću vodu i u jedinoj sobi u kojoj živi, jer sada ondje ima i slavinu. Do sada je do vode dolazio iz bunara na dvorištu, a na toalet je odlazio preko dvorišta u ono što se zove “vanjski WC”. Prao se u “škafu” kada bi mu susjede i prijateljice izvukle vodu iz bunara na dvorištu i ugrijale mu je na peći na drva. Oko njega puno je dobrih ljudi koji su željeli ostati anonimni jer, kako kažu: “Ljudi smo, treba pomoći, ali za to nitko ne mora znati”.

Dvije Đokicine prijateljice već su mu kupile i kantu boje i pigmente te planiraju obojiti sobu u kojoj provodi svoje staračke dane.

Nema toga tko Đokicu ne poznaje. On je uvijek negdje u gradu i priđe s pitanjem: “Lega, imaš kunu?”. Često i s talambasom sjedne na Trg ili na promenadu i ondje svira ne bi li i tako na pošten način što zaradio. Iako ni sam nema, uvijek je spreman pomoći kome treba. Đokica od srca zahvaljuje svima koji su mu pomogli, ali i onima koji mu i dalje svakodnevno pomažu. Đokicine susjede kažu da bi mu dobro došla perilica za rublje, bilo kakva - polovna, samo da radi.

Treba mu oprati posteljinu i odjeću, a to mu je preteško na ruke. Bilo bi dobro ako netko ima nekakvu perilicu da mu pokloni. Ako ne može pokloniti, bar da mu je jeftino proda”, kaže Đokicina prijateljica.

Tekst: S.Lacić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.09.2011. 21:49 
Naslov:  Re: U 70-oj godini Đokica prvi put ima kupaonicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koja mu je adresa? kako pomoći đokici kad novinar/ka ne napiše adresu!!!???!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2011. 2:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

On ti živi negdje u Štrosmajerovoj ne sjećam se točno adrese.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: