Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Narkomani će u novom utočištu imati čiste šprice, tuševe i obrok

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2011. 1:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam zašto se ovdje sada uspoređuje i bira jedno na račun drugoga...rangiraju se bolesti koje su bitnije a koje manje bitne...tko prije zaslužuje liječenje a tko kasnije...!? Odgovor je jednostavan: svatko tko je bolestan zaslužuje liječenje odmah. Istovremeno svi bolesnici...jedino što se može rangirati je hitnost, tj. dali je život u pitanju ili ne - tu se zna tko ima prednost! Ali, ajde nećemo zalaziti u etičke i moralne dileme... tema je narkomanija, i treba se boriti protiv nje na sve načine jer kod hepatitisa su onda češći i karcinomi neki...

Hoću reći da nijednoj skupini bolesnika ne treba uzeti da bi se nekoj drugoj skupini dalo!!!

Onda tako kada imaju milijuni za liječenje onkoloških bolesnika ja mogu reći: oni će svakako umrijeti, zašto njima dati, bolje to usmjeriti kardiologiji (jer eto ja bolujem od neke kardiovaskularne bolesti)...

Neznam čemu prozivanje narkomana ili bilo kojih drugih bolesnika...i kada govorim o narkomaniji kao bolesti pokušati ću malo pojasniti sam pojam jer očito iz neznanja dolazi do ovakvih skretanja s teme: narkoman nije izabrao biti narkoman, tj. izabrao je, ali zašto je on to izabrao!? Kakva je njegova kemija u mozgu - da li je normalna ili postoji kakav disbalans...? Možda postoje poremećaji osobnosti!? Možda je došlo do depresije,...problemi... Slaba ličnost! Nabrajam što mi padne na pamet - ono što hoću reći da je neki poremećaj doveo do bolesti ovisnosti. Isto tako tko si oduzme život ne može se zvati zdravom osobom, jer u naravi zdravog čovjeka je nagon za samoodržanjem, životom, produženjem vrste itd. Zato, zdrav čovjek sebi nikada ne bi naudio!
Alkoholizam je također bolest ovisnosti, kao i pušenje...zar ni oni ne zaslužuju liječenje i bolji, zdraviji život? Oni su sebi to izabrali pa ko ih j**e!?
Tako mogu ja reći za karcinome - to je priroda tako odabrala ko ih j**e! Najjači opstaju...i slične rečenice da bi se bolje osjećali... Zar takvo društvo želimo???

Vratimo se na narkomaniju - zdrav čovjek nebi svjesno išao u ponor, nego bi shvatio nakon 7. pokušaja odvikavanja što je najbolje za njega!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SIGMA
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2011. 10:10 
Naslov:  Re: Narkomani će u novom utočištu imati čiste šprice, tuševe i obrok
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki ljudi pričaju gluposti što iz neznanja ili ljubomore.Tko smo mi da sudimo zar svi nezaslužuju šansu u životu? Svi vi koji ovako nešto osuđujete i imate nešto protiv ovoga zapitajte se kakvi ste vi to ljudi, što vas čini sretnima, što vas veseli. Zar vi niste nikad u životu pogriješili napravili nešto nepromišljeno, pa isto dobili novu šansu. ONAJ TKO JE BEZ GRIJEHA NEKA PRVI BACI KAMEN.... Možete li ga vi baciti'?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 13:06 
Naslov:  Re: Narkomani će u novom utočištu imati čiste šprice, tuševe i obrok
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je SIGMA, ljubomorni smo na sve koji su svjesno prokockali svoju priliku i troše novac poreznih obveznika. Neka im se pomogne ali ovakve udruge mi izazivaju smijeh i ništa više.

Vidiš kako se naš dragi Bare već kojih 15 godina drogira pod lječničkim nadzorom dr. Sakomana a to sve plaćaju porezni obveznici. On se i dalje drogira ali sad je besplatno... Da ga yebeš ne mogu to podržavati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mučki provokator je napisao/la: ›
Tako je SIGMA, ljubomorni smo na sve koji su svjesno prokockali svoju priliku i troše novac poreznih obveznika. Neka im se pomogne ali ovakve udruge mi izazivaju smijeh i ništa više.

Vidiš kako se naš dragi Bare već kojih 15 godina drogira pod lječničkim nadzorom dr. Sakomana a to sve plaćaju porezni obveznici. On se i dalje drogira ali sad je besplatno... Da ga yebeš ne mogu to podržavati.


ALI, ali, ali one je bolestan čovjek, i treba ga podržavati u njegovoj mizeriji; dok on ne odluči da se promijeni, dotle mu osigurati dostojasntven život, kako ne kontaš???

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2011. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najmanji je problem dati novac za nešto ako će ishod biti pozitivan...
ali po mom je problem u tome što( neću reći svi )-velika većina uopće ne želi pomoć te vrste niti drugu šansu već samo slijedeću dozu...
a to najbolje znaju ljudi koji s njima rade...

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ilija Čvorović
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2011. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je primarni cilj ovakvih programa „smanjenja šteta“ prevencija širenja krvno/spolno prenosivih bolesti, virusnih hepatitisa i HIV/AIDS-a, što je kada je u pitanju javno zdravstvo, vrlo odgovorno, slažem se s tobom fear of the dark da si većina ovisnika o opijatima, ne želi pomoći, odnosno da se veliki broj njih nažalost nikada neće „izvući“ iz stanja u kakvom se nalaze. Između ostalog jedan je od razloga zašto je to tako se možda krije i u činjenici da im društvo nekada i ne želi pružiti drugu šansu. Moje je mišljenje da se svakom čovjeku treba pružiti šansa i uvjeren sam da će se neki od njih osvijestiti, promijeniti i postati konstruktivni ljudi sa svojim potencijalima, kvalitetama pa i vrlinama. Upravo rad nevladinih organizacija i jedan vaninstitucionalni pristup može odigrati ključnu ulogu u takvim procesima jer ne treba zaboraviti da ljudi sa margina društva i pripadnici narkomanskih supkultura, svugdje u svijetu zaziru birokracije i od institucija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2011. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vidim razliku između njih i pušača. (Ajd sad opleti po meni.)

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2011. 5:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Ne vidim razliku između njih i pušača. (Ajd sad opleti po meni.)

Postoji razlika.Pušaći nisu dobili utočište,tuševe, cigarete i obrok.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SIGMA
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2011. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da bi mogli osuðivati i nepodržavati ovakav rad ,trebali bi najprije razumiijet šta se želi postici na ovaj nacin. tu su takoðer bitni životi vaši i vaše dijece. zamislite da se vi ili vaša dijeca ubodete na stare šprice dok se igrate u parku i pritom se zarazite jednom od bolesti, šta bi tad rekli. podržavate li ovo.

još nešto, koliko vrijedi vaš i život vaše dijece?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2011. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Ne vidim razliku između njih i pušača. (Ajd sad opleti po meni.)


Dobar pokušaj ali neusporediv. Naime truju se i jedni i drugi ali...

Pušač je bistre glave, radi, plaća porez, živi isto kao i nepušač, ne krade i ne ubija zbog cigareta, ako ostane bez cigareta ne treba mu hitna pomoć (neće umrijet), nije parazit ovog društva kao što su to narkomani jer može svjesno rasuđivati o čemu god da se radi. Ovo sve narkoman ne može i bilo bi najbolje da im se podjele mirovine i tako nam je pola države u mirovini... Rolling Eyes


Zadnja promjena: mučki provokator; 14.09.2011. 13:10; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2011. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SIGMA je napisao/la (Pogledaj post): › da bi mogli osuðivati i nepodržavati ovakav rad ,trebali bi najprije razumiijet šta se želi postici na ovaj nacin. tu su takoðer bitni životi vaši i vaše dijece. zamislite da se vi ili vaša dijeca ubodete na stare šprice dok se igrate u parku i pritom se zarazite jednom od bolesti, šta bi tad rekli. podržavate li ovo.

još nešto, koliko vrijedi vaš i život vaše dijece?


Jel vidiš šta si napisao. Oni direktno i indirektno ugrožavaju tuđe živote i živote poštenih ljudi koji šetaju parkom. Pa tko je on da baca špricu u park? Treba ih sve na goli otok pa neka se tamo drogiraju. Možda je najbolje da im naprave rezervat Laughing

Nemam tolerancije za narkomane jer uglavnom su počeli iz čiste objesti a ne radi nekog drugog razloga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2011. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SIGMA je napisao/la (Pogledaj post): › da bi mogli osuðivati i nepodržavati ovakav rad ,trebali bi najprije razumiijet šta se želi postici na ovaj nacin. tu su takoðer bitni životi vaši i vaše dijece. zamislite da se vi ili vaša dijeca ubodete na stare šprice dok se igrate u parku i pritom se zarazite jednom od bolesti, šta bi tad rekli. podržavate li ovo.

još nešto, koliko vrijedi vaš i život vaše dijece?


Čovječe, daj nauči pisati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2011. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Ne vidim razliku između njih i pušača. (Ajd sad opleti po meni.)


Dobar pokušaj ali neusporediv. Naime truju se i jedni i drugi ali...

Pušač je bistre glave, radi, plaća porez, živi isto kao i nepušać, ne krade i ne ubija zbog cigareta, ako ostane bez cigareta ne treba mu hitna pomoć (neće umrijet), nije parazit ovog društva kao što su to narkomani jer može svjesno rasuđivati o čemu god da se radi. Ovo sve narkoman ne može i bilo bi najbolje da im se podjele mirovine i tako nam je pola države u mirovini... Rolling Eyes


Ma ne vrijedi ti uopće objašnjavati, neki ovdje stavljaju jedače crvenog mesa u isti koš s narkomanima Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.09.2011. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SIGMA je napisao/la: ›
da bi mogli osuðivati i nepodržavati ovakav rad ,trebali bi najprije razumiijet šta se želi postici na ovaj nacin. tu su takoðer bitni životi vaši i vaše dijece. zamislite da se vi ili vaša dijeca ubodete na stare šprice dok se igrate u parku i pritom se zarazite jednom od bolesti, šta bi tad rekli. podržavate li ovo.

još nešto, koliko vrijedi vaš i život vaše dijece?


Sad polako pročitaj što si napisao/la. Polako.

Zatim trk u knjižaru po Pravopis hrvatskog jezika, pa napiši ponovo. Ovaj put se drži jedne teze; jednog mišljenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2011. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la (Pogledaj post): › najmanji je problem dati novac za nešto ako će ishod biti pozitivan...
ali po mom je problem u tome što( neću reći svi )-velika većina uopće ne želi pomoć te vrste niti drugu šansu već samo slijedeću dozu...
a to najbolje znaju ljudi koji s njima rade...


u konkretnom slučaju, s njima rade upravo ljudi koji su bivši ovisnici ...

upravo suprotno tvom uvodu, na ovom forumu se najveća frka i digla upravo zbog novca

stekla sam dojam da se apriori pljuje po ovome, a zapravo vrlo su rijetki oni koji su upoznati s radom ove udruge... koja, pljujte me koliko hoćete, radi odlično i ima odlične rezultate sa usmjeravanjem bivših ovisnika, njihovom socijalizacijom, zapošljavanjem i radom sa onima koji iz tog pakla žele izaći....

stoga, vozi Miško!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: