Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gregorian u Osijeku! [nagradna igra je završena]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mayhem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 75
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2011. 12:35 
Naslov:  Re: Gregorian u Osijeku!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

EKVATOR je napisao/la (Pogledaj post): › eh sad , poslušao sam izvedbe na youtubu , svaka čast vokalima i toj glazbenoj strani ! ali !
ćemu taj znak đavla uperen sa plakata na nas, ćemu ta grozna scenografija , kostimi ? imaju oni obrade i onih pjesama uz koje to ne prilići .
ne neću ići , iako su mi ti stari hitovi dio moje duše , mladosti , prošlosti , i dao bih sve da mogu uživati u njima ! ali ne bih ni za što prodao svoju dušu !


ako su hitovi dio tvoje mladosti , onda si vjerovatno star ko biblija i totalno ne upucen u glazbene grane, i vjerovatno ti je ABBA svirala iznad uha zadnjih 40 godina,i Agnetha Fältskog ti milila kroz oci u svjetlucavim kostimima...
De se obrazuj malo,nije ti kasno nikad ! A ne napadat grupu za koju si cuo prije 15min...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
banderaš
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2011. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

EKVATOR je napisao/la: ›
eh sad , poslušao sam izvedbe na youtubu , svaka čast vokalima i toj glazbenoj strani ! ali !
ćemu taj znak đavla uperen sa plakata na nas, ćemu ta grozna scenografija , kostimi ? imaju oni obrade i onih pjesama uz koje to ne prilići .
ne neću ići , iako su mi ti stari hitovi dio moje duše , mladosti , prošlosti , i dao bih sve da mogu uživati u njima ! ali ne bih ni za što prodao svoju dušu !



ahahahhha! prodao dusu!!! znak đavla!!! Very HappyVery Happy
zato sto te prsti podsjecaju na rogove đavla? a da nije onda mozda to znak bika, ili antilopa cak?! i pokazuje kak ce na lomacu sve zivotinje s rogovima!
strasno! kontam da lik mrzi zivotinje i ne zelim se prodat pa necu ic na koncert! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Iblis
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.09.2011. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dezinformacije..karata nema nema zasad nigdje za kupiti..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.09.2011. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam neki fan, ali svaka čast organizatorima što konačno dovode neki dobar bend u Osijek...
Osobni favorit:
http://www.youtube.com/watch?v=HL89st1UqMo

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2011. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je li počela prodaja ulaznica?

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2011. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Je li počela prodaja ulaznica?

je, početkom ovog tjedna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2011. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
Je li počela prodaja ulaznica?

je, početkom ovog tjedna.


Hvala. Pisalo je vjerojatno 26.10., pa rekoh idem provjerit. Kupio? Smile

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2011. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



IMPERIJA UZVRAĆA UDARAC!!! dugo im je trebalo da reagiraju !!!!

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2011. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e da, a umjesto da uplatite karte za Gregorian bolje dajte pare crkvi, oni znaju bolje s njima raspolagati

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2011. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›

IMPERIJA UZVRAĆA UDARAC!!! dugo im je trebalo da reagiraju !!!!



dobro da su mi rekli ... sad necu ici kad ovo znam Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2011. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crkva će da baci napalm i onda će da bude masovna sahranaaaaa na koncertu gregorianaaaaa

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2011. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
crkva će da baci napalm i onda će da bude masovna sahranaaaaa na koncertu gregorianaaaaa

više posla za njihove besposlene popove..ne vjerujem u taj scenarij...prelijeni su i za to

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer je naš cijenjeni nadbiskup Marin Srakić - Srale, poznat po prijateljstvu sa Glavašem i Bubalom, koje prijateljstvo su građani Osijeka i županije platili nekoliko milijuna, te poznat po tome da si gradi vilu od 50 milijuna, izdao interesantno priopćenje za javnost, urbi et orbi, ili za selo i grad, u koje iznosi svoja zapažanja o ovom koncertu. Da ne kvarim svu ljepotu priopćenja, bilo bi najbolje da uredništvo portala 031 pronađe taj proizvod duhovne misli, te nam ga ovdje prenese u cijelosti. Čisto da se malo zabavimo komentirajući.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naime, ovaj članak u Jutarnjem je čini mi se tek dio toga, a ne bismo voljeli misli nadiskupa djelomično usvajati. Nadbiskup je zaslužio da uvažimo sve njegove argumente, te ako ih prihvatimo, zapalimo ovaj bend na lomači, zajedno sa slušateljima koncerta, sotonističku im majku njihovu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66033
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izvornik


Koncert grupe GREGORIAN u Osijeku – upozorenje!
Petak, 14. listopada 2011.


ĐAKOVO (TU) - U dvorani Gradski vrt u Osijeku, 20. listopada održat će se koncert glazbeno-scenske atrakcije „GREGORIAN". Ova grupa nekoliko je puta nastupila u Hrvatskoj, no prvi puta dolazi u Osijek. Mnogi smatraju kako će, zbog naziva grupe, na koncertima čuti gregorijanski koral. Dosta neupućenih skladbe Gregoriana mijenja za glazbu benediktinaca, koji su uistinu snimili uspješan album s gregorijanskim napjevima. Smatramo potrebnim iznijeti istinite informacije.

Grupa Gregorian ne izvodi kršćanski gregorijanski koral, već obrade pop i rock hitova s naglašenim sotonističkim elementima. Kostimografija im je nalik na monašku, ali oni nisu monasi. Ističu kako spotove snimaju u crkvama i samostanima, no radi se o sakralnim prostorima pretvorenim u muzeje. Po slici na plakatu kojim se koncert najavljuje, može se vidjet tko zapravo dolazi jer na fotografiji članovi grupe prstima pokazuju sotonističke znakove.

U njihovu opusu nalaze se i obrade pjesama izrazito sotonističkih grupa, a jedan od njihovih albuma nosi naslov "The dark side of the chant" (Mračna strana gregorijanskog pjevanja). Tvorac ove grupe je Nijemac Frank Peterson koji je okupio vrsne izvođače klasičnog obrazovanja, ali i poznavatelje slobodne glazbe. Snimanju svake skladbe Gregoriana prethodi priprema – dionice se tonski zapisuju i snimaju u jednoj staroj londonskoj crkvi koja je prenamijenjena u studio "Angel", a da bi se izbjegla hladna studijska atmosfera, pjevači snimaju osvijetljeni svjetlošću svijeća kako bi izvedbe zvučale što sugestivnije (podsjeća na okultizam – u kojemu svjetlo ´utječe' na zvuk). Peterson je tvorac i ezoterijskog benda Enigma, poznatog po okultnim skladbama također u obliku gregorijanskih napjeva, u kojima se mogu naći i poneke kršćanske antifone izvrnute naopačke.

Grupa se, dakle, skriva iza kršćanskog naslova, a zapravo obezvrjeđuju kršćansku vjersku i kulturnu baštinu te nauk Katoličke Crkve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: