Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



A čije je smeće?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2011. 9:47 
Naslov:  A čije je smeće?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grupa građana našega grada potpisana kao "Ekološka svijest" izrazila je svoje nezadovoljstvo stanjem trim staze nakon održanog Pannonian Challenge XII. te su, kako bi argumentirali razlog svog nezadovoljstva, poslali niz fotki koje možete vidjeti ispod teksta.

Ivan Vidaković je u ime organizatora XII. Pannonian Challengea ponudio odgovor...

Svaka čast Pannonian Chalengeu i njegovim organizatorima na ovako masovnom i odlično organiziranom međunarodnom događaju koji u cijeloj Europi promovira grad Osijek! No, što je sa smećem koje ostaje nakon što natjecanje završi?

OVAKO izgleda područje osječke trim-staze MJESECIMA nakon Pannonian Challengea, i to SVAKE GODINE.

Čije je ono odgovornost???

Ekološka svijest


Smeće smo u ponedjeljak ujutro poslije PC-a skupili i stavili na hrpe, Unikom je trebao to pokupiti, u međuvremenu ljudi koji skupljau boce su sve vreće razderali i tako ostavili, kasnije su djeca rastezala trake i sad je opet pozvan Unikom, do kraja tjedna sve bi trebalo biti odvezeno.

Ivan Vidaković, Pannonian Challenge XII.












Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2011. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je katastrofa, ali kad malo bolje razmislim nije ni ostatak grada puno čišći. Jedino što razlikuje ove slike i slike po gradu jest smeće u hrpama i u vrećama.

Ne sjećam se kad je grad bio ovoliko prljav (i moralno i komunalno).

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2011. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ostavili su smece u sumi da Unikom odveze? Jea, rajt!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.09.2011. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ostavili su smece u sumi da Unikom odveze? Jea, rajt!


mislim da je ovo problem (sramota) organizatora.

mogli su oni pokupiti smece, ili platiti unikomu da to pokupi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ostavili su smece u sumi da Unikom odveze? Jea, rajt!


mislim da je ovo problem (sramota) organizatora.

mogli su oni pokupiti smece, ili platiti unikomu da to pokupi.


istina...mogli su sami pokupiti smece...
ali isto tako...organizator je ipak veci dio posla oko smeca obavio...i sve skupio na jedno mjesto...
e sad što su sakupljaci boca sve to razjebali ...ipak ne može se zbog toga kriviti organizatora....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2011. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne može, ali ako je smeće nakon tjedan dana i dalje tamo, onda je očito trebalo provjeriti o čemu se radi.
Ista stvar se događa svake godine nakon prvog svibnja, kada "izletnici i zaljubljenici u prirodu" roštiljaju i ostave "savjesno i u vrećicama" svoje smeće u šumi. Na istom ovom mjestu, ali puno gore bude u šumi između novog cestovnog mosta i naselja na Karašici. Sve bude puno smeća koje se tamo mjesecima povlači. Nevjerojatno kako su ljudi jadni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
atmosphere
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: batina
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... KO JE KRIV KO ORANIZATOr NIJE KRIV?
panonian je super i sv 5, ali nema opravdanja da se poslije događaja ne pokupi smeče iz šumice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2011. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

organizator je, kao što se i vidi iz priloženih slika, pokupio smeće.. prolazio sam tuda par dana poslije, i iznenadio se ugodno čak.. bilo je sve u vrećama i na hrpi..
unikom je taj koji je u ovom gradu zadužen da skupljano smeće odvozi do odlagališta, ne svatko od nas osobno, i ne organizator osobno..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.09.2011. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naplatiti im kaznu i zabranit pannonian slijedeće godine, pa da vidiš kak će nadalje kupit smeće

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la: ›
organizator je, kao što se i vidi iz priloženih slika, pokupio smeće.. prolazio sam tuda par dana poslije, i iznenadio se ugodno čak.. bilo je sve u vrećama i na hrpi..
unikom je taj koji je u ovom gradu zadužen da skupljano smeće odvozi do odlagališta, ne svatko od nas osobno, i ne organizator osobno..


A sta ako ipak ne budu u sumi? Very Happy
Previshe padova ocito negativno utjece na logiku...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2011. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sir William je napisao/la: ›
organizator je, kao što se i vidi iz priloženih slika, pokupio smeće.. prolazio sam tuda par dana poslije, i iznenadio se ugodno čak.. bilo je sve u vrećama i na hrpi..
unikom je taj koji je u ovom gradu zadužen da skupljano smeće odvozi do odlagališta, ne svatko od nas osobno, i ne organizator osobno..


A sta ako ipak ne budu u sumi? Very Happy
Previshe padova ocito negativno utjece na logiku...

pa obavješteni su da je to smeće tamo.. ako i nisu, opet je njihov propust što se u 2 tjedna nitko od njih nije ni prošetao tamo da vidi u kakvom je stanju prostor za čije održavanje su zaduženi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.09.2011. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la (Pogledaj post): › organizator je, kao što se i vidi iz priloženih slika, pokupio smeće.. prolazio sam tuda par dana poslije, i iznenadio se ugodno čak.. bilo je sve u vrećama i na hrpi..
unikom je taj koji je u ovom gradu zadužen da skupljano smeće odvozi do odlagališta, ne svatko od nas osobno, i ne organizator osobno..


ako ja imam viska smeca, onda moram dodatno naruciti kontejner i platiti ga kako bi unikom odvezao to smece. Nije dovoljno da ga zapakujem u vrece i ostavim na ulici.

Dakle, tako se trebao ponasati i ogranizator. Pokupiti smece u vrece je pohvalno, ali se trebao pobrinuti i za odvoz. Ako je narucio odvoz, platio ga, onda je propust unikoma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2011. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Sir William je napisao/la (Pogledaj post): › organizator je, kao što se i vidi iz priloženih slika, pokupio smeće.. prolazio sam tuda par dana poslije, i iznenadio se ugodno čak.. bilo je sve u vrećama i na hrpi..
unikom je taj koji je u ovom gradu zadužen da skupljano smeće odvozi do odlagališta, ne svatko od nas osobno, i ne organizator osobno..


ako ja imam viska smeca, onda moram dodatno naruciti kontejner i platiti ga kako bi unikom odvezao to smece. Nije dovoljno da ga zapakujem u vrece i ostavim na ulici.

Dakle, tako se trebao ponasati i ogranizator. Pokupiti smece u vrece je pohvalno, ali se trebao pobrinuti i za odvoz. Ako je narucio odvoz, platio ga, onda je propust unikoma.

Tako je. Unikom ne obilazi u svojim rutama sve zelene i pošumljene površine kilometrima oko grada. Skupljanje u vreće i ostavljanje na zemlji nije ni malo odgovornije od razbacivanja smeća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.09.2011. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa bravo organizatori,znači skupili ste smeće i onda kad Unikom dođe - dođe? To se treba ODMAH idući dan odvesti a ne čekati još tjednima. Kada ste si već uzeli za pravo da koristite šumu onda ju bar možete i počistiti poslije. Ipak mi smo ljudi,baš nas boli kita za prirodu jel da?

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.09.2011. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smeća jučer nije bilo tamo..il sam ja išao na krivu trim stazu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: