Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jakobljević: Uzmite im 100 kuna, ali im ne dajte glas na izborima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2011. 17:20 
Naslov:  Jakobljević: Uzmite im 100 kuna, ali im ne dajte glas na izborima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Neka svi umirovljenici od Vlade uzmu što god mogu uzeti, sve je to premalo u odnosu na ono što su nam kroz godine uzeli. Vjerujem da su umirovljenici toga svjesni te da onaj koji je osmislio ovaj potez nije pogodio - neće zbog toga dobiti potporu umirovljeničke populacije." poručio je zamjenik predsjednika Stranke umirovljenika Ivan Jakobljević, nakon što je objavljena informacija da će svaki umirovljenik u studenome (uoči izbora) dobiti po sto kuna na ime nadoknade zbog činjenice da su im mirovine zamrznute od ožujka 2009. godine.

"Kada bi svakog mjeseca do kraja godine davali po sto kuna, to bi, realno, bilo to. No, naravno da to nije rješenje, i ne može nikoga zadovoljiti. Ovakva parcijalna rješenja uistinu liče na pokušaj kupovine umirovljeničkih glasova. Uvjeren sam da im to neće uspjeti, jer svima je jasno da se bez konkretnih poteza - temeljite mirovinske reforme - ništa bitno neće dogoditi po pitanju poboljšanja standarda umirovljenika. Ukratko, nisam protiv, no to nije rješenje problema" kaže Jakobljević, čija se razmišljanja mogu sažeti u rečenicu: “Uzmite im sto kuna, ne dajte im glas”.

Plan Vlade RH da se umirovljenicima, umjesto usklađivanja visine mirovina, kao jednokratni dodatak isplati iznos od 100 kuna, u osječkoj organizaciji Hrvatske stranke umirovljenika (HSU) smatraju čistim pokušajem kupovine.

"Mi na takav potez ne možemo drukčije gledati nego kao na kupovanje umirovljenika uoči parlamentarnih izbora, i to na jeftin način. Taj iznos ni približno ne može vratiti novac koji su umirovljenici u prosjeku izgubili otkada su im u protekle dvije godine 'zamrznuti' iznosi mirovina", ističe Ištvan Harangozo, predsjednik GO HSU Osijek.

Tekst: M.Mi./T.L./ Glas-Slavonije.hr
Foto: Seebiz.eu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.09.2011. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj joj, kad to govore preplaćeni i svim mastima premazani djelitelji morala Rolling Eyes

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roberto91
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2011. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kako uvijek dijele novce pred izbore,pa zar penzici i ostali ne vide prevaru i naravno sva ta otvaranja a nema se para.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2011. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zna Jakobljević kako se to radi..im aiskustvo iz gradskog vijeća

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2011. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Neka svi umirovljenici od Vlade uzmu..."
"Kada bi svakog mjeseca do kraja godine davali..."

Pa jel' ti novci padaju sa neba? Jel' tim idijotima nije jasno da te novce netko treba dati? Pa jel' trebaju porezi biti jos obilniji?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2011. 7:46 
Naslov:  Re: Jakobljević: Uzmite im 100 kuna, ali im ne dajte glas na izborima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tja, velika većina tih penzića je prije 20 godina gorljivo vikala "zna se!" Wink

prekjučer mi zvoni na vrata neka žena:

- "Gospođo, koga Vi trebate?"
- "Pa ja krenula u Kaufland, pa rek'o da stanem.."
- "Ali što trebate?"
- "Mislila sam, imam 10 godina staža, pa ako imate šta novaca da mi date.."

moja glupava faca s upitnikom iznad glave... (barem 20 godina sam mlađa, a imam 10 godina više staža od nje..)

- "Ali gospođo, ja sam podstanar, dvoje male djece..."
- "Pa dobro onda, možda da pogledate u duboki?"

i jedva ode.... "ali nemam....", "ali ipak pogledajte... "

Svaka čast onima koji su odradili svojih 35-40 godina, ali mislim da je većina zapravo ovakvih - do 15 g staža, u punoj snazi kao 40-godišnjaci prije 20 godina su ljubilli Franjinu sliku i klicali "zna se!".. pa gospodo, sad malo pojedite svoja govna

pardon, ak sam nekoga uvrijedila - ali nerviraju me

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: