Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na osječke ceste stižu “Kobre” na motorima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2011. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljiva je ogorčenost među forumskom populacijom kad policija najavi represivnu mjeru kontroliranja brzine, kaciga, a i svega ostalog, još je zanimljivije isprdavanje toga kad policija napravi neku preventivnu mjeru, a najzanimljive je pljuvanje po policiji nakon prometnih nesreća..
pa draga gospodo ja vas pitam što vi hoćete u državi koja ima 10 poginulih u prometu na 100 000 stanovnika ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Šaran031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2011. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozda si mene krivo shvatio. Nisam nigdje napisao da isprdavam tu preventivnu mjeru. Svaka cast. Za pohvalu je.
Ja sam samo htio naglasiti da trebaju taj posao obavljat pravi ljudi tj. prave sluzbene osobe obucene za tako sta.

Very Happy

_________________
I am watching you ! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gangula brate
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aco46 je napisao/la: ›
Nije mi jasno zasto na moru nema takvih akcija...
Tamo se rijetko vidi nekog sa kacigom


Zivio sam u Splitu jedno vrijeme, tamo nitko ne nosi kacigu, a Policija se cak ni ne trudi zaustaviti nekog. Pred brodosplitom svaki dan na posao dodje barem 400 skutera, a od toga njih deset s kacigom na glavi. Ali to je taj mentalitet tamo, da je valjda sve dozvoljeno i svi rade sta tko hoce.
Ali podrzavam ovu akciju policije, ak netko glumi mangupa sa šljemom na glavi, nek plati milju kuna, ak netko stavi kacigu na vrh čela i misli da je pametan, nek plati kaznu, ali opet mislim da bi i kod nas policija trebala imati barem malo vise tolerancije prema nekim lakšim prekršajima, a ne odma vadit blok i derat kaznu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.08.2011. 3:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šaran031 je napisao/la: ›
Mozda si mene krivo shvatio. Nisam nigdje napisao da isprdavam tu preventivnu mjeru. Svaka cast. Za pohvalu je.
Ja sam samo htio naglasiti da trebaju taj posao obavljat pravi ljudi tj. prave sluzbene osobe obucene za tako sta.

Very Happy


od kuda ti informacija da ti ljudi nisu obučeni za to ?
kako se ti ljudi obučavaju za to, od rođenja ?
misliš da ti policajci koji će radit na tim motorima nemaju dogogodišnje iskustvo vožnje motora u privatnom životu, a isto tako i u profesionalnom ?
zar misliš da oni nisu prošli obuku za to na policijskoj akademiji ?
zasto pričaš neutemeljene stvari kad pojma nemaš ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.08.2011. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › zanimljiva je ogorčenost među forumskom populacijom kad policija najavi represivnu mjeru kontroliranja brzine, kaciga, a i svega ostalog, još je zanimljivije isprdavanje toga kad policija napravi neku preventivnu mjeru, a najzanimljive je pljuvanje po policiji nakon prometnih nesreća..
pa draga gospodo ja vas pitam što vi hoćete u državi koja ima 10 poginulih u prometu na 100 000 stanovnika ?


hocemo da popravi prometnice, da uskladi horizontalnu i vertikalnu signalizaciju, da sanira 'crne tocke', da educira vozace, ucenike ... itd itd.

eto, sve to drzava moze napraviti.

a bilo bi dobro i da se policija pocne ponasati poput policije, a ne hajduka i drumskih razbojnika koji skriveni cuce u sumi i iskacu na cestu kad trebaju novaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Šaran031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
Šaran031 je napisao/la: ›
Mozda si mene krivo shvatio. Nisam nigdje napisao da isprdavam tu preventivnu mjeru. Svaka cast. Za pohvalu je.
Ja sam samo htio naglasiti da trebaju taj posao obavljat pravi ljudi tj. prave sluzbene osobe obucene za tako sta.

Very Happy


od kuda ti informacija da ti ljudi nisu obučeni za to ?
kako se ti ljudi obučavaju za to, od rođenja ?
misliš da ti policajci koji će radit na tim motorima nemaju dogogodišnje iskustvo vožnje motora u privatnom životu, a isto tako i u profesionalnom ?
zar misliš da oni nisu prošli obuku za to na policijskoj akademiji ?
zasto pričaš neutemeljene stvari kad pojma nemaš ?


Prijatelju, jesam li ja igdje napisao da ti ljudi neznaju vozit tj. da nisu obučeni ?

_________________
I am watching you ! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.08.2011. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kod nas su svi isfrustrirani pa umjesto prevencije samo gledaju kako da kažnjavaju. Dovoljno je otići malo izvan naše županije da se vidi kako tamo rade policajci Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.08.2011. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › zanimljiva je ogorčenost među forumskom populacijom kad policija najavi represivnu mjeru kontroliranja brzine, kaciga, a i svega ostalog, još je zanimljivije isprdavanje toga kad policija napravi neku preventivnu mjeru, a najzanimljive je pljuvanje po policiji nakon prometnih nesreća..
pa draga gospodo ja vas pitam što vi hoćete u državi koja ima 10 poginulih u prometu na 100 000 stanovnika ?


hocemo da popravi prometnice, da uskladi horizontalnu i vertikalnu signalizaciju, da sanira 'crne tocke', da educira vozace, ucenike ... itd itd.

eto, sve to drzava moze napraviti.

a bilo bi dobro i da se policija pocne ponasati poput policije, a ne hajduka i drumskih razbojnika koji skriveni cuce u sumi i iskacu na cestu kad trebaju novaca.


loše ceste i loša signalizacija nema veze s policijom... što se tiče tkz. drumski razbojnika, pa i treba se tako ponašat, treba djelovat što represivnije jer prevencija u hrvatkoj nije pokazala ama baš nikakvih rezultatat... podsjećam te ponovo, kako policija treba djelovat u državi gdje na 100 000 stanovnika ima 10 poginulih u prometu ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

edukacija?
represija traje 20 godina a stanje sve gore.

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.08.2011. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
loše ceste i loša signalizacija nema veze s policijom... što se tiče tkz. drumski razbojnika, pa i treba se tako ponašat, treba djelovat što represivnije jer prevencija u hrvatkoj nije pokazala ama baš nikakvih rezultatat... podsjećam te ponovo, kako policija treba djelovat u državi gdje na 100 000 stanovnika ima 10 poginulih u prometu ?


kako to mislis da prevencija nije pokazala ama bas nikakvih rezultata ?

Prevencija se ne provodi mjesec dana, ili dva mjeseca ... nego kontinuirano godinama. Naravno da takve povremene akcije ne mogu donijeti velike rezultate.

S druge strane, represija se provodi godinama, kontinuirano ... i sve zesce i zesce, a pokazatelji su i dalje katastrofalni i stanje je losije i losije.

Ne bih ja imao nista protiv represije kada bi ona uistinu bila dosljedno provodjena u smanjenju poginulih i stradalih.

Medjutim, kod nas se represija provodi iskljucivo s ciljem punjenja drzavnog proracuna i odradjivanja norme policajaca, tako da su i oni sami prisiljeni koristiti razno-razne metode kako bi sto ucinkovitije odradili dnevnu normu i napisali odredjeni broj kazni.

A sasvim druga tema bi bila koordinacija policije i pravosudja ... jer kod nas se oni ponasaju kao dvije suprtstavljene strane

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 15:51 
Naslov:  Re: Na osječke ceste stižu “Kobre” na motorima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dodajmo tome sve bolje i sigurnije ceste, sve bolja i sigurnija vozila.
sasvim je evidentno da se situacija uopce ne popravlja nego je sve gore!
toliko o represiji i kaznjavanju vozaca koji po pustarama voze 5 km/h vise od dopustenog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.08.2011. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la: ›
Beži, bre, dabre, idu kobre! - Ko, bre? - Kobre, bre, dabre! - Kobre! - Da, bre, dabre, kobre.


brekćeš 'ko stari FAP Very Happy

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.08.2011. 22:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
loše ceste i loša signalizacija nema veze s policijom... što se tiče tkz. drumski razbojnika, pa i treba se tako ponašat, treba djelovat što represivnije jer prevencija u hrvatkoj nije pokazala ama baš nikakvih rezultatat... podsjećam te ponovo, kako policija treba djelovat u državi gdje na 100 000 stanovnika ima 10 poginulih u prometu ?


kako to mislis da prevencija nije pokazala ama bas nikakvih rezultata ?

Prevencija se ne provodi mjesec dana, ili dva mjeseca ... nego kontinuirano godinama. Naravno da takve povremene akcije ne mogu donijeti velike rezultate.

S druge strane, represija se provodi godinama, kontinuirano ... i sve zesce i zesce, a pokazatelji su i dalje katastrofalni i stanje je losije i losije.

Ne bih ja imao nista protiv represije kada bi ona uistinu bila dosljedno provodjena u smanjenju poginulih i stradalih.

Medjutim, kod nas se represija provodi iskljucivo s ciljem punjenja drzavnog proracuna i odradjivanja norme policajaca, tako da su i oni sami prisiljeni koristiti razno-razne metode kako bi sto ucinkovitije odradili dnevnu normu i napisali odredjeni broj kazni.

A sasvim druga tema bi bila koordinacija policije i pravosudja ... jer kod nas se oni ponasaju kao dvije suprtstavljene strane


dnevna norma ? zar stvarno vjerujemo u dječije fore da postoji određen broj ljudi koje policajac mora kaznit ?

kako misliš represija nije pokazala rezultata ?
pa represija se provodi već unazad 4-5 godina i svake godine ima sve manje i manje mrtvih u prometu (pogledaj malo statistike)..a kad je prevencija bila na snazi, kad se pokušalo ukazat razno raznim reklamama, upozorenjima, podizanjima svijesti, a manje kažnjavanja, broj mrtvih je bio puno veći...

hrvati nisu narod koji sluša pa da će poslušat, moraju se opeć da bi shvatili Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 30.08.2011. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dolazi ko bre? osijek031.com smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2011. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se čini po onome što se da vidjeti na cesti da za naš narod nije prevencija....jer neki koji su nažalost postali velika većina voze po sistemu ja sam glavni i pičim po svojim pravilima....
tako da mislim da bi policija trebala puno više visiti po cestama i kažnjavati one koji prave prekršaje...
pritom ne mislim na prekoračenje brzine od 5-15 km/h
ali nažalost mislim da će i u ovom slučaju naje... "krivi" ljudi,a oni koji divljaju svaki dan nastaviti će i dalje po svom..

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: