Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Besplatni WiFi: Osijek će imati devet “hot spotova” s bežičnim internetskim signalom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2011. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Projekt će se predstaviti medijima uskoro, već je pokrenuta FB stranica pa vas molim Like kako bi što više ljudi čulo za projekt:

https://www.facebook.com/pages/Projekt-Otvorena-mre%C5%BEa/182223955183206

Da ne bude nesporazuma, nemam ništa protiv nikoga tko radi na ovome projektu, znam ih sve koji rade na tome projektu i to nije nikako na osobnoj razini.

Kroz medijie ćemo svi mi (ne mislim samo na mene i OsijekWireles pošto je međunarodni projekt) predstaviti dio po dio projekta, pošto je preopširan da ga u jednog zalogaju provare kroz jedan prosječan medijski članak.

Moja osobna želja je da dobijemo podršku od grada, županije i države no čak i da ne dobijemo projekt ide u provođenje bez obzira na to.

Svi koje zanima moći ćete doći i uključiti se u bilo koji dio projekta vas zanima. Tko god se uključi neće biti samo leecher nego punopravni sudionik na projektu.

Uskoro kreće vrlo bitan dio projekta - predavanja i radionice o wireless tehnologijama i računalnim mrežama, so stay tuned Wink

Dakle like i share post s naše FB stranice, što čekate Wink

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2011. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Done!
Sretno sa svime!

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2011. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja to niš ne kužim!
dođem s mojim laptopom u grad i što onda? kako ću sr spojit? nekad mi se ni kod kuće neće spojit a šifru stalno zaboravljam, jel mi treba šifra za besplatni wifi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jabukaOS je napisao/la (Pogledaj post): › pa vec je u medijima. I osijek031 je medij

Ak ti laprdanje po forumima izjednačavaš s člankom u mejnstrim papirnatom glasilu kakvo su navikli čitati ove političke prdonje onda niti čudo nije što dečki vulo za projekt nisu dobili... jbga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65973
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la: › političke pr...
Ne samo što čitaju, nego neki i sudjeluju. O, da!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 2:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jabukaOS je napisao/la: ›
valent je napisao/la: ›
Udruga Osijek Wirelss ponudila gradu projekt za postavljanje bežične mesh mreže koja bi se sastojala od 100 točaka povezanih u cjelovitu mrežu.

Financijski proračun projekta je 250,000kn s uključeno održavanjem mreže (bez čega bilo koji projekt pada u vodu). To je novac koji je potreban za realizaciju, ne očekujemo da te novce da samo grad. Grad i bilo koji drugi partner na projektu može birati s kolikim udjelom želi podržati ovaj projekt. To može biti 5% a može biti i 95%

Predstavili smo projekt g.Vrdoljaku no nismo dobili podršku. Nismo dobili konkretan odgovor u cemu je tocno problem samo kako je projekt preskup za grad. No opet naglašavamo kako se od grada ne traži da pokrije 100% iznos projekta. Zbog toga nam sada nije jasno kako to da Grad ima milijun kuna za manji projekt ako nema 250,000 za puno opširniji i kvalitetniji projekt.

No kako god bilo i dalje smo spremni razraditi projekt ako se može pronaći zajednička motivacija za suradnju te spremni smo podrobno predstaviti projekt odboru za Informatiku, dogradonačeliku i gradonačelnniku ako ima volje od strane grada.

Projekt ide dalje bez obzira na podršku grada jer nam ona nije presudna no bila bi dobrodošla. Uskoro ćemo imati javno predstavljanje projekta i svi ćete biti pozvani na raspravu oko projekta.

Imamo za sada Facebook stranicu putem koje možete pratiti novosti sada kada projekt kreće iz beta faze u realizaciju:
https://www.facebook.com/pages/Otvorena-mre%C5%BEa-Osijeka/182223955183206



mislim da se Ica ne slaze s tim posto je prejeftino.... Very Happy


Nema veze cijena, poanta moga posta je bila da iako je skuplje da treba odabrati kvalitetno i trajno rješenje - a ne neki predizborni trik sa 5-10 antena koje su dometa npr 30 metara i kao, osijek ima wlan...

Cijena može biti u tisućama, milijunima,...plaćati može grad, pojedinci, EU fondovi...tko god već ima para - ali polovično mi se nikako ne sviđa!

Zbilja, znam za taj OS wlan koji već postoji godinama, zar ne!? Plati se 200 kn godišnje + oprema i imaš net...Znači, osijek već ima gradski wlan...samo što bi ovo bio Novi Osiječki Wlan s blagoslovom gradonačelnika Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pipi
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2011. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Zbilja, znam za taj OS wlan koji već postoji godinama, zar ne!? Plati se 200 kn godišnje + oprema i imaš net...Znači, osijek već ima gradski wlan...samo što bi ovo bio Novi Osiječki Wlan s blagoslovom gradonačelnika Very Happy


Pa jako si promašio i izgleda nisi dobro upucen svih ovih godina.

Postoji udruga OSWireless koju djelomićno i Valent spominje, no ona nema internet niti ga prodaje za 200 kn godišnje.

Ovo što g. Vrdoljak najavljuje nema nikakve veze s postoječom udrugom već je riječ o potpuno novom projektu koji ima za cilj na novim lokacijama postaviti opremu i osigurati besplatni internet (koji nije zamjena za postojeci t-com ili iskon ili optimu ili....). Nakon prve faze i postavljanja 'temelja' krece daljnje povecanje pokrivenosti.
I mozda bitna napomena, cijena za prvu fazu, koja se ovdje spominje nije 1.000.000 Kn cak nije ni 100.000 Kn vec je znatno manja Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je onda kolega iz višnjevca imao antenu i imao u tom oswlanu i izlaz na internet? A rekao je da je placao 200kn godisnje.. Naravno da grad radi sasvim zaseban projekt i nemaju veze jedno s drugim..mozda je bas tu i problem,tj. visoka cijena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pipi
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2011. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): › Kako je onda kolega iz višnjevca imao antenu i imao u tom oswlanu i izlaz na internet? A rekao je da je placao 200kn godisnje.. Naravno da grad radi sasvim zaseban projekt i nemaju veze jedno s drugim..mozda je bas tu i problem,tj. visoka cijena.


udruga OSWireless ne pruza uslugu pristupa internetu. Tvoj kolega se mozda dogovorio s nekim ko ima net da mu pokloni/proda dio svog interneta preko infrastrukture udruge. sto svakako ne ulazi u 200 kn godisnje clanarine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam detalje, ali ću ga baš pitati...znam da je rekao da imaju neki sadržaji koje su ljudi već skinuli za pristupiti ovako interno, a imao je i još dodatno izlaz na internet...

Znači OSWireless NEMA izlaz na internet - ok, shvatio sam!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: