Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Conan oduševio Osječane!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2011. 18:10 
Naslov:  Conan oduševio Osječane!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sinoć je u multipleksu CineStar Osijek održana svečana premijera akcijskog spektakla Conan Barbarin 3D u suradnji s portalom Osijek031.com. Dvorana puna publike uživala je u remakeu filma o jednom od najlegendarnijih junaka i dokazala koliko je Osijeku potrebno sličnih događanja.

Portal Osijek031.com počastio je ovom premijerom svoje vjerne čitatelje. Unaprijed vam najavljujemo da je premijera Conana samo početak jednog divnog prijateljstva portala Osijek 031, multipleksa CineStar Osijek i publike željne velikih filmskih hitova.

Conan Barbarin remake je istoimenog kultnog ostvarenja iz 1982. godine u kome je put prema slavi započeo Arnold Schwarzenegger. Malo je tko mislio da će se najlegendarniji Barbarin svih vremena ovog ljeta vratiti na velika platna u spektakularne 3 dimenzije.

U novoj verziji, Conan kreće u osvetničku misiju nakon ubojstva svog oca i plemena, a na tom putu pred njim stoje čudovišta, vještice i ostala mitska stvorenja. Osobna osveta vatrenog Cimmerijanskog ratnika ubrzo se pretvorila u epsku bitku protiv ljutih protivnika, užasnih čudovišta, nadnaravnog zla i nemogućih šansi. Conan shvaća da je upravo on jedina nada za spas velike nacije Hyboria.Adaptacija je ovo izvornog rada čiji je autor Robert E. Howard. Vjerna je mitologiji i psihologiji njegovo ikonskog lika. U filmu Conan Barbarin glume Jason Momoa, Rachel Nichols, Stephen Lang, Rose McGowan, Saïd Taghmaoui i Ron Perlman. Redatelj je Marcus Nispel, a scenaristi Thomas Dean Donnelly & Joshua Oppenheimer i Sean Hood.




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2011. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Sinoć je u multipleksu CineStar Osijek održana svečana premijera akcijskog spektakla Conan Barbarin 3D u suradnji s portalom Osijek031.com. Dvorana puna publike uživala je u remakeu filma o jednom od najlegendarnijih junaka i dokazala koliko je Osijeku potrebno sličnih događanja.


Haha, takvih događanja?? Dajte, nemojte me nasmijavati. Treba nam što više svečanih premijera novih filmova?? Joj, neću ni komentirati dalje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2011. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a da ne spominjemo da od "svečanog" nije bilo ni "s" i da je film totalno razočaranje... Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2011. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaz je napisao/la: ›
...a da ne spominjemo da od "svečanog" nije bilo ni "s" i da je film totalno razočaranje... Confused



da li se isplati otici pogledati film ili ne ?

(molim odgovore od onih koji su pogledali film, a ne od onih koji su u birtiji culi da je netko gledao film)

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2011. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za one koji serendaju protiv Conana pročitajte ovaj "User review" Conana
http://www.imdb.com/user/ur3168214/comments
P.S. skrolaj prema dolje Smile

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KPGS
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2011. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2011. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
Jaz je napisao/la: ›
...a da ne spominjemo da od "svečanog" nije bilo ni "s" i da je film totalno razočaranje... Confused



da li se isplati otici pogledati film ili ne ?

(molim odgovore od onih koji su pogledali film, a ne od onih koji su u birtiji culi da je netko gledao film)


Iz iskustva sa gore navedene "svečane" premijere tvrdim: film se ne isplati pogledati, a pogotovo ne u 3D-u.
Evo nekih od mojih razloga: u nekim trenucima bilo me sramota gledati koliko je radnja bila debilna, pogotovo neki tzv. dijalozi među likovima. Kao gledateljica, osjećala sam se gotovo uvrijeđenom time što je redatelj pomislio da će netko popušiti tako jadne i plitke i bez mozga odrađene scene.
Što se tiče 3D-a: prejadni su efekti, građevine izgledaju kao makete (što i jesu,jel,ali to ne bi trebalo tako očito izgledati na filmu ako su oni koji rade specijalne efekte dovoljno sposobni), a ljudi kao mravi i u pojedinim scenama ih ne možeš pronaći među krajolikom (igraš se igre "gdje je Jura" i onda ih pred kraj scene možda uočiš i zabole te oči od tog naprezanja). E, da, i cijeli film je previše taman.
Gluma: cura koja igra ulogu Tamare je sramotno neuvjerljiva, negativci su ok odigrali svoje uloge (zločesti čiko i njegova kći čarobnica).
Jason je dobro odradio ono što se od njega tražilo, a uz tako retardiranu radnju i nije se bog zna koliko tražilo... Čini mi je opakijim Conanom od Švarcike. Meni se više sviđa, u svakom slučaju.
Sve u svemu, čini se kao da je redatelj sve to odradio bez plana i programa i da mu nije imao tko reći koliko je loše to što radi. Film je mogao biti odličan remake; ipak smo u 21. stoljeću i mogli su puno bolje iskoristiti prednosti koje pruža tehnologija. Međutim, sve što je moglo biti bolje od originala u ovom remakeu, potpuno je usrano. A toliko sam ga iščekivala... Rolling Eyes
I napomena: ako voliš čiste hack&slash (u kontekstu ovog filma čitaj: barbarske) filmove bez radnje, ovo je pravi film za tebe Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2011. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
da li se isplati otici pogledati film ili ne ?

(molim odgovore od onih koji su pogledali film, a ne od onih koji su u birtiji culi da je netko gledao film)

da citiram sam sebe, s drugog topika...
DonQuijote je napisao/la: ›
d_grassa je napisao/la: ›
Pogledan- mnogo dobar. Koljačina na prvom mjestu Smile Razz

slažem se. jednostavan i brutalan, bez puno filozofiranja. priča očekivano tanka, glumci dobri, scene borbe također. vizualno vrlo dojmljiv, pogotovo 3d. sve u svemu, bolji je nego što sam očekivao.

samo da napomenem da inače ne patim od 3d filmova, a još manje od blockbustera.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2011. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda smo jednostavno pogledali previše filmova pa nas je teško iznenaditi nečim novim.... Smile
u svakom slučaju meni film služi da se zabavim i pustim mozak na pašu.....nekad mi se nakon gledanja nekog filma učini kao da je to izgubljeno vrijeme,nekad je to zbog toga što je film uistinu loš,a nekad iz gore navedenog.....
sve je individualno...to što se meni nešto ne sviđa ne znači da u film nije uložen trud i da je loše napravljen...i da treba opaliti pljuvačinu uzduž i poprijeko...
uostalom živimo u svijetu u kojem se sve vrti oko profita...pa kako se može zamjerati i njima što snimaju remake....
mi smo uživali u Švarciki,a ovo neka bude za neke nove generacije....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2011. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Možda smo jednostavno pogledali previše filmova pa nas je teško iznenaditi nečim novim.... Smile
u svakom slučaju meni film služi da se zabavim i pustim mozak na pašu.....nekad mi se nakon gledanja nekog filma učini kao da je to izgubljeno vrijeme,nekad je to zbog toga što je film uistinu loš,a nekad iz gore navedenog.....
sve je individualno...to što se meni nešto ne sviđa ne znači da u film nije uložen trud i da je loše napravljen...i da treba opaliti pljuvačinu uzduž i poprijeko...
uostalom živimo u svijetu u kojem se sve vrti oko profita...pa kako se može zamjerati i njima što snimaju remake....
mi smo uživali u Švarciki,a ovo neka bude za neke nove generacije....


Ma ja samo znam, nakon toliko pogledanih filmova, razliku između dobrog i lošeg filma. Ovaj je loš. Točka. Sreća pa nisam platila kartu Smile
Čak i sa žanrovskog aspekta stojim iza toga da je to loš film. Volim akciju, pa i koljačinu, da se razumijemo. I zato znam da postoje oni dobri, vješto napravljeni filmovi, sa zanimljivijim i kompleksnijim likovima i dijalozima, a koji još uz to i vizualno dobro izgledaju.
A ako ti film služi, kao što si rekao, "da se zabaviš i pustiš mozak na pašu", za ovaj film ti mozak definitivno može samo smetati. Najbolje ti ga je ostaviti doma u nekoj hladnoj sobi na hibernaciji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2011. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osnova mog razocaranja novim Conanom se krije u cinjenici da sam originalnog Conana takodjer gledao u kinu te sam ocekivao bar dio te izvorne atmosfere. No originalna atmosfera je totalno izostala. Dijelom sto sad svijet gledam nekim drugim ocima a dijelom sto je film sam po sebi bezveze (IMHO).


Zadnja promjena: Chule; 25.08.2011. 14:11; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2011. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaz je napisao/la (Pogledaj post): › vješto napravljeni filmovi, sa zanimljivijim i kompleksnijim likovima i dijalozima, a koji još uz to i vizualno dobro izgledaju.
A ako ti film služi, kao što si rekao, "da se zabaviš i pustiš mozak na pašu", za ovaj film ti mozak definitivno može samo smetati. Najbolje ti ga je ostaviti doma u nekoj hladnoj sobi na hibernaciji...


Ipak ću riskirati i pogledati film.... Smile
Za mene je recimo LOTR 1,2,3 vrh....i nakon toga nijedan film me nije oborio s nogu...ali to ne znači da su filmovi loši...
Uostalom ovo je Conan barbarin....što će mi zaboga kompleksni likovi i dijalozi...
ne sjećam se baš da je Švarcika vodio veleumne dijaloge u Conanu ili bilo kojem akcijskom filmu....a ti isti filmovi su ispunili svoju svrhu....
isto tako recimo Hellboy-nije mi ostao u sjećanju i neću ga zasigurno gledati 2x ali isto tako neću ni reći da je sranje..

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2011. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I rest my case. Uživaj u filmu! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2011. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaboga...odmah se naljutila.... Smile
živjele različitosti.....
u svakom slučaju ne očekujem ništa...pa se možda i ne razočaram....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2011. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Zaboga...odmah se naljutila.... Smile
živjele različitosti.....
u svakom slučaju ne očekujem ništa...pa se možda i ne razočaram....


Nisam se naljutila, šta ti je. Znao bi već da jesam Smile Samo sam došla do zaključka da se o ukusima ne raspravlja. I da, nisam ni ja očekivala puno, i svejedno sam se uspjela razočarati. Rolling Eyes
Ajd baš nam javi kako te se dojmio i jesam li bila u pravu u vezi bilo čega što sam napisala u prethodnim postovima. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: