Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Belje otvara novu vinariju i zapošljava sezonce u berbi grožđa 2011.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2011. 10:01 
Naslov:  Belje otvara novu vinariju i zapošljava sezonce u berbi grožđa 2011.
12.09.2011. 10:01
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Belje, danas u vlasništvu Agrokora, 12. rujna 2011. otvara novu Vinariju Belje, jednu od najvećih i najsuvremenijih u Hrvatskoj i regiji.

Belje je 2006. godine za 25 milijuna kuna preuzelo Vinske podrume iz Kneževih Vinograda u Baranji u kojima je otvoren stečaj nakon što bivši vlasnik Rudolf Siegfrid Einhellig nije osigurao novac za plaće i proizvodnju, pa su radnici štrajkali, a račun je bio blokiran.

Nakon preuzimanja iz Agrokora su najavili da će u obnovu starih i podizanje novih nasada Vinskih podruma uložiti 60 milijuna kuna.

Stara je vinarija koja je bila tehnološki zastarjela, izmještena s nepovoljne lokacije u središtu Kneževih Vinograda i u samim beljskim vinogradima izgrađena potpuno nova u koju će prijeći i svi zaposlenici. Izgradnja nove vinarije planirano je dovršena uoči ovogodišnje berbe grožđa.

Svi zainteresirani za sezonski posao u berbi grožđa 2011. u beljskim vinogradima mogu se prijaviti na broj telefona 031/730-902 ili 031/730-922 gdje će dobiti i sve potrebne informacije. Prijave se primaju do 01. rujna 2011. [Banka magazin/Belje]

Foto: Projektgradnja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2011. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Svi zainteresirani za sezonski posao u berbi grožđa 2011. u beljskim vinogradima mogu se prijaviti na broj telefona 031/730-902 ili 031/730-922 gdje će dobiti i sve potrebne informacije. Prijave se primaju do 01. rujna 2011.


Valjda su zainteresirani svi nezaposleni na ovom području. U normalnoj bi državi, uz ovakav broj nezaposlenih, pristiglo jako puno poziva.

U nekoj malo odlučnijoj normalnoj državi brisali bi sa popisa nezaposlenih sve koji se nisu javili, a stručna sprema odgovara poslu.

No, u Hrvatskoj, bojim se da Belje neće imati veliku muku izbora radnika između ogromnog broja prijava. Hrvat da bere grožđe, a može biti u povlaštenoj mirovini, šetkati gradom, piti kavice, i na izborima podržati kreatore takvog stanja, majku Jadranku i njezine bandite, okupljene u nekoliko kvazi-desnih stranaka Hdz-u, Hsp-u i Hdssb-u.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2011. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Svi zainteresirani za sezonski posao u berbi grožđa 2011. u beljskim vinogradima mogu se prijaviti na broj telefona 031/730-902 ili 031/730-922 gdje će dobiti i sve potrebne informacije. Prijave se primaju do 01. rujna 2011.


Valjda su zainteresirani svi nezaposleni na ovom području. U normalnoj bi državi, uz ovakav broj nezaposlenih, pristiglo jako puno poziva.

U nekoj malo odlučnijoj normalnoj državi brisali bi sa popisa nezaposlenih sve koji se nisu javili, a stručna sprema odgovara poslu.

No, u Hrvatskoj, bojim se da Belje neće imati veliku muku izbora radnika između ogromnog broja prijava. Hrvat da bere grožđe, a može biti u povlaštenoj mirovini, šetkati gradom, piti kavice, i na izborima podržati kreatore takvog stanja, majku Jadranku i njezine bandite, okupljene u nekoliko kvazi-desnih stranaka Hdz-u, Hsp-u i Hdssb-u.




koja je to strucna sprema potrebna za branje grožđa ??

no u jednom se slažem....Rvati iako na rubu siromaštva su preponosan narod da bi išli brati grožđe....
jer zamisli ti situaciju...da netko sa završenim ekonomskim fakultetom za koji je znao da nece imati šanse za zaposlenje...sad mora ici brati grožđe...
bolje je užicati novce od mame za kavu...

zaboravio si napisati da ce najvjerovatnije prvo Glavaš u Zenici pregledati popis prijava...pa odluciti tko ce ici brati a tko ne Very Happy

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.08.2011. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Svi zainteresirani za sezonski posao u berbi grožđa 2011. u beljskim vinogradima mogu se prijaviti na broj telefona 031/730-902 ili 031/730-922 gdje će dobiti i sve potrebne informacije. Prijave se primaju do 01. rujna 2011.


Valjda su zainteresirani svi nezaposleni na ovom području. U normalnoj bi državi, uz ovakav broj nezaposlenih, pristiglo jako puno poziva.

U nekoj malo odlučnijoj normalnoj državi brisali bi sa popisa nezaposlenih sve koji se nisu javili, a stručna sprema odgovara poslu.

No, u Hrvatskoj, bojim se da Belje neće imati veliku muku izbora radnika između ogromnog broja prijava. Hrvat da bere grožđe, a može biti u povlaštenoj mirovini, šetkati gradom, piti kavice, i na izborima podržati kreatore takvog stanja, majku Jadranku i njezine bandite, okupljene u nekoliko kvazi-desnih stranaka Hdz-u, Hsp-u i Hdssb-u.




koja je to strucna sprema potrebna za branje grožđa ??

no u jednom se slažem....Rvati iako na rubu siromaštva su preponosan narod da bi išli brati grožđe....
jer zamisli ti situaciju...da netko sa završenim ekonomskim fakultetom za koji je znao da nece imati šanse za zaposlenje...sad mora ici brati grožđe...
bolje je užicati novce od mame za kavu...

zaboravio si napisati da ce najvjerovatnije prvo Glavaš u Zenici pregledati popis prijava...pa odluciti tko ce ici brati a tko ne Very Happy


kolika je placa neces imati ni za kavu dok ce tvoj poslodavac u svoju garazu ove godine uterati neku novu mecavu ili bmw..

Sretno beracima ! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2011. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Coca Cola...u tome i je problem kod nas....što svi kad krenu brati grožđe odmah samo vide kako zarađuje gazda...i misle da bi svi oni ponaosob trebali prvi dan odmah toliko zaraditi....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.08.2011. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ma nije ti u tome problem neka kupi ove godine jedan cijeli grad i nek se kurci cime hoces poslodavac al neka isplati radnika da moze platiti racune,hranu i odjecu a da ne mora ostati duzan banci kuzis? Da je tako nebi nitko ni gledao sto ima poslodavac sta vozi i gdje zivi ako je radniku ok i da nije u minusu..

ljudima je ocito dosta vec da rade a nemaju za osnovno potrebu u zivotu a njihov poslodavac ima 100x vise sto govori da moze dati ali nece a tko mu to dopusti znas vec.. btw. to i sam znas nisam ti ni morao pisati Smile stara prica u hrvata!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2011. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slučajno znam ponešto o berbama i ljudima koji se bave vinogradima, voćnjacima...i jako dobro znam koliko je to težak posao...i koliko se stvari oni odriču, niti vide mora niti voze makine...
već imaju hrpe dugova...ovdje naravno je riječ o tzv malim ljudima....neću isključiti mogućnost da ima i onih koji žive i rade drugačije...
tako da ti isti berači ponekad naprave više štete nego koristi...nekolicina da ne ispadne da generaliziram...i usto misle da trebaju dobiti neznam ni ja koliko novaca...
a za ostale ako mislite da njima teče med i mlijeko zasadite si koji hektar vinograda ili voćnjaka pa ćete vidjet kako je to....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.08.2011. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da nemam obveza na faksu sigurno bi se javio,na moru sam radio i puno teže i prljavije poslove od tog. Jedino što može biti problem na ovom poslu je ova paklena vrućina,ostalo ništa nije problem ako HOĆEŠ raditi. Btw. šta odma raspravu bacate u te dosadne političke vode,zar vam nije dosta tog pametovanja?

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leptirko
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2011. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada počinje berba ? Kojeg datuma ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2011. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam zainteresirana Very Happy I baš ću nazvati da vidim detalje - ako je gotovo do faksa, I'm in Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.08.2011. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › kolika je placa neces imati ni za kavu dok ce tvoj poslodavac u svoju garazu ove godine uterati neku novu mecavu ili bmw..

Sretno beracima ! Smile


a znaš kolika je plaća? pa podijeli s nama tu informaciju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pikachu
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2011. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam zvala i raspitala se. Ako ste iz Osijeka nemojte ni računat da će vas trebat. Odavde ne ide ni prijevoz nego je prijašnjih godina prijevoz bio organiziran iz Bilja. Ali sumnjaju da će trebat ljude iz Osijeka i Bilja jer se puno ljudi prijavilo koji su bliže tim vinogradima. Ja idem na faks i imam još ispita u 9.mj pa mi je bilo važno kada berbe počinju. Gospođa mi nije znala reći, ali 1.9. sigruno neće početi. Trebaju vam vaše škare, a košaru dobijete tamo. I plaća se po učinku. Ni to još ne znaju točno koliko će biti. Kolko sam ja nju shvatila valda je kg ubranog grožđa manje od kune. Eto, tko voli nek izvoli

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.08.2011. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pikachu je napisao/la: ›
Ja sam zvala i raspitala se. Ako ste iz Osijeka nemojte ni računat da će vas trebat. Odavde ne ide ni prijevoz nego je prijašnjih godina prijevoz bio organiziran iz Bilja. Ali sumnjaju da će trebat ljude iz Osijeka i Bilja jer se puno ljudi prijavilo koji su bliže tim vinogradima. Ja idem na faks i imam još ispita u 9.mj pa mi je bilo važno kada berbe počinju. Gospođa mi nije znala reći, ali 1.9. sigruno neće početi. Trebaju vam vaše škare, a košaru dobijete tamo. I plaća se po učinku. Ni to još ne znaju točno koliko će biti. Kolko sam ja nju shvatila valda je kg ubranog grožđa manje od kune. Eto, tko voli nek izvoli

Pa znam ja o cemu pricam! Bio sam prije par godina na takvim poslovima (ne u doticnoj frimi) ali svi oni imaju jednake uvjete kako god.. bilo je dobro dok sam bio teen zaradis za izlazak samo onda u vecini slucaja nemas snage za izaci i zabaviti jer ti se spava i odmara..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.08.2011. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije dvije godine sam se prijavila za berbu grožđa u Kutjevačkim vinogradima. Rekoše mi: dnevnica 140 kn, pauza pola sata, žene beru, muškarci nose košare i istresaju u prikolice, osiguran prijevoz. Pet dana prije berbe jave nam da je prijevoz ipak osiguran samo nekih 80% puta, tako da smo se nekolicina drugih i ja morali sami snaći za prijevoz preko 2 sela. Prvi dan posla rekoše da je dnevnica 140 kn, ali kad joj se zbroji povrat poreza koji će se dobiti, naravno, nagodinu. Pa nek' si mi računamo koliko je to ustvari novca. Žene su nosile same košare. Pauza trajala 15 minuta, a ne pola sata, i naravno jeli smo nasred vinograda po kiši jer nigdje u blizini ne postoji ništa pod što bi se ljudi sklonili ukoliko dođe do pljuska pod kojim se jednostavno ne može raditi. I tako, bio je prizor pljušti kiša, a radnici stoje u vinogradu s glavama prema zemlji. Došla doma s gadnom prehladom. Nikad više. Ne znam, možda sam ja preosjetljiva, a možda se to maksimalno iskorištavaju ljudi kao robovi... Uglavnom, više ne idem. Nije ni to za svakoga. Tko ide, sretno mu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: