Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Avenue Mall - zastavice ??

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2011. 1:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: › Predpostavljam da zastavice nije netko okačio samoinicijativno, jer da je tome tako, do sada bi to već netko primijetio s obzirom na njihov broj.
Isto i ja pretpostavljam i volio bih da je tako, jer bi to onda bila naznaka i da se placa nekakav porez Gradu [iako, u ovom slucaju zarada GPP-a umanjuje subvencije pa dodje na isto, ali nema samo GPP oglasne povrsine], od kojeg bi i mi gradjani imali nekakve koristi.

Vjerujem da GPP i Medic vjerojatno sve rade po zakonu, ali ove zastavice su otvorile temu oglasavanja na javnim povrsinama gdje, cini mi se, vlada potpuno bezakonje. Druga je prica sto ih na nekim mjestima mozda nije trebalo okaciti, ali ako imaju dozvolu za postavljanje na sve kabele - onda je to propust onoga tko nije ogranicio i propisao gdje se takve zastavice smiju postavljati.

I sam Bubalo je priznao da je u Osijeku mnogo oglasnih povrsina postavljeno samoinicijativno, najavljivao nekakvo katalogiziranje i sl. Nisam vidio nikakve rezultate, kataloge, jasno definiran popis sa svim mogucim oglasnim povrsinama u gradu. Ima li netko informaciju o tome?

Hoce li se pri izradi tog kataloga savjetovati i urbanisti, ili tko bi vec trebao biti zaduzen za to da npr. Europska avenija ne izgleda kao ulaz u cirkuski sator?

Jednako tako, najavljivao je i rigoroznu naplatu od svih najmodavaca oglasnog prostora, ali ni o tome kasnije nije bilo rijeci. Hoce li stanari u "Konzum" zgradi [sorry sto vas uzimam za primjer, vi ste jedini javno obznanili da ne planirate placati nikakve naknade za to sto vam zgrada izgleda kao jumbo plakat] morati prebojati zgradu?! Itd, itd... ima tu puno pitanja, a malo toga se zna i na malo toga se radi, a grad iz dana u dan sve sareniji, cirkusko ludilo, stranice kataloga... Smeta li to mozda gradjanima uopce? Mozda ni ne primjecuju...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2011. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: › Predpostavljam da zastavice nije netko okačio samoinicijativno, jer da je tome tako, do sada bi to već netko primijetio s obzirom na njihov broj.
Isto i ja pretpostavljam i volio bih da je tako, jer bi to onda bila naznaka i da se placa nekakav porez Gradu [iako, u ovom slucaju zarada GPP-a umanjuje subvencije pa dodje na isto, ali nema samo GPP oglasne povrsine], od kojeg bi i mi gradjani imali nekakve koristi.

Vjerujem da GPP i Medic vjerojatno sve rade po zakonu, ali ove zastavice su otvorile temu oglasavanja na javnim povrsinama gdje, cini mi se, vlada potpuno bezakonje. Druga je prica sto ih na nekim mjestima mozda nije trebalo okaciti, ali ako imaju dozvolu za postavljanje na sve kabele - onda je to propust onoga tko nije ogranicio i propisao gdje se takve zastavice smiju postavljati.

I sam Bubalo je priznao da je u Osijeku mnogo oglasnih povrsina postavljeno samoinicijativno, najavljivao nekakvo katalogiziranje i sl. Nisam vidio nikakve rezultate, kataloge, jasno definiran popis sa svim mogucim oglasnim povrsinama u gradu. Ima li netko informaciju o tome?

Hoce li se pri izradi tog kataloga savjetovati i urbanisti, ili tko bi vec trebao biti zaduzen za to da npr. Europska avenija ne izgleda kao ulaz u cirkuski sator?

Jednako tako, najavljivao je i rigoroznu naplatu od svih najmodavaca oglasnog prostora, ali ni o tome kasnije nije bilo rijeci. Hoce li stanari u "Konzum" zgradi [sorry sto vas uzimam za primjer, vi ste jedini javno obznanili da ne planirate placati nikakve naknade za to sto vam zgrada izgleda kao jumbo plakat] morati prebojati zgradu?! Itd, itd... ima tu puno pitanja, a malo toga se zna i na malo toga se radi, a grad iz dana u dan sve sareniji, cirkusko ludilo, stranice kataloga... Smeta li to mozda gradjanima uopce? Mozda ni ne primjecuju...

Puno više od šarenih reklama, mi smetaju, zgradurine koje su nikle po cjelom gradu bez reda i redoslijeda. Narušavaju estetsku vizuru grada, privatnost vlasnika kuća u okolici, i štošta još.Čini mi se da je to pitanje o kojem bi štošta trebali reći urbanisti. No nije tema ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2011. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Mungos - čudno za tako pametnog lika da ne zna googlat:

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=3&ID_VIJESTI=143252

U dva mjeseca zastavice GPP-u zaradile 80.000 kn
Objavljeno: 5.7.2011
Gradonačelnik Krešimir Bubalo najavio je kažnjavanje pojedinaca i tvrtki koje nelegalno postavljaju i lijepe reklame na tramvajske stupove te pohvalio GPP-ov prihod od postavljenih reklamnih zastavica iznad tramvajskog koridora. Od travnja do lipnja zastavice su GPP-u zaradile 80.000 kuna! “Nikome nećemo dozvoliti postavljanje kartonskih 'sendviča' na obojene tramvajske stupove”, naglašava Milan Kamenko, v. d. pročelnika Upravnog odjela za komunalno-stambeno gospodarstvo, promet i zaštitu okoliša, dok mr. Igor Medić, GPP-ov direktor pojašnjava kako posao gradske prijevozničke tvrtke nije izdavanje dozvola za oglašavanje već o tome brine komunalni ured Grada. “Trenutni zakupnik je Avenue Mall, a postoji interes i ostalih oglašivača. Ova narudžba ima popust jer su zakupljene sve površine, dok je pojedinačna cijena za jednu poziciju 500 kuna, a više od 10 komada plaća 250 kuna. Mjesečni je prihod 40.000 kuna, realizacija ugovora počela je u travnju, a ugovor se produžuje svaka dva mjeseca. Svi stupovi će se obojiti u sljedećih nekoliko mjeseci. Djelatnici Gradskog prijevoza putnika Osijeka stupove boje kada im ostane dovoljno vremena i u tom poslu im značajno pomažu i učenici na praksi u GPP-u. Posao sami financiramo zbog činjenice da smo ostvarili dodatni prihod od iznajmljivanja reklamnog prostora na stupovima”, pojašnjava Medić. (N.Š.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: