Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne umirete, pričekajte da se vaš liječnik vrati s godišnjeg

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66012
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.07.2011. 15:00 
Naslov:  Ne umirete, pričekajte da se vaš liječnik vrati s godišnjeg
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanki je prošlog tjedna iz zuba ispala plomba, zbog čega je pošla potražiti pomoć svog stomatologa. No, kako je on bio na godišnjem odmoru, upućena je na njegovu zamjenu, koja ju je odbila primiti pod obrazloženjem da zamjene služe samo za hitne slučajeve! Slično je prošla i umirovljenica koja je svom liječniku obiteljske medicine došla zbog bolova u leđima.

- “Nazvala sam zamjensku liječnicu da ju pitam kako radi, na što mi je njezina medicinska sestra rekla da ne dolazim, osim ako bolovi nisu neizdrživi! Kakav je to način?!” ogorčena je.

Na žalost, dvije žene iz naše priče nisu jedini slučajevi. Već godinama se Osječani u ljetnim mjesecima žale na zamjenske liječnike koji odbijaju primiti tuđe pacijente, osim ako "ne krvare". I to ni najmanje ne skrivaju. U pisanim obavijestima zatvorenih ordinacija s podacima zamjenskih liječnika gotovo je pravilo naznaka "samo u hitnim slučajevima". Kako bi se prošla sestra zamjenskog liječnika i došlo do njezinog šefa, pred punom čekaonicom potrebno je referirati svoje zdravstveno stanje i simptome bolesti!

Iz ravnateljstva Dom zdravlja Osijek doznajemo da je takvo ponašanje liječnika nedopustivo.

- "Bilo da je odsutan jedan dan ili tri tjedna, liječnik obiteljske medicine, stomatolog, ginekolog i pedijatar ima svoju zamjenu, koja je dužna brinuti se o svim njegovim pacijentima u potpunosti. Bilo da je riječ o rutinskim pregledima, izdavanju recepta ili nečem ozbiljnijem. Odbijanje brige o pacijentima za svaku je osudu. Građani koji se osjećaju zakinuti zbog ignoriranja liječnika na taj način, neka se jave u ravnateljstvo Doma zdravlja ili u podružnicu HZZO-a i mogu biti uvjereni da zamjenski liječnici neće proći nekažnjeno" - kaže dr. Rudika Gmajnić, ravnatelj Doma zdravlja Osijek.

Računala olakšala brigu za privremene pacijente
- "Prije se još možda mogla shvatiti zadrška zamjenskih liječnika kod primanja tuđih bolesnika zbog nemogućnosti uvida u njihovu medicinsku povijest, ali sada više nema ni te zapreke. Novi računalni operativni sustav omogućuje zamjenskim liječnicima pregled svih podataka o pacijentima koji su mu privremeno dodijeljeni", objašnjava dr. Rudika Gmajnić.

Autor: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.07.2011. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde baba šta ga sereš, ak ti ne valja odi živit negdje dalje

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frouu
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2011. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemojte pisati o nečemu što ne razumijete. Moja mama je liječnica i jako sam dobro upućena o čemu se zapravo radi i kakvo je stanje. Ne možete si zamisliti kako je raditi DVIJE AMBULANTE kada mijenjate kolegu/kolegicu dok je on/ona na godišnjem odmoru. Uz to što imate svojih 1 000 pacijenata, preuzimate odgovornost za njih još 1 000 koji pripadaju drugoj ambulanti. Moja se mama svaki dan vraća mrtva umorna i plačeći s posla, kaže da ne stigne ni jesti niti otići u toalet. LJUDI DOLAZE BEZVEZE I ISKORIŠTAVAJU SVOJE LIJEČNIKE. Npr. u jednom danu dođe joj barem 10 pacijenata koji se žale da ih boli glava. Kad ih ona pita otkad ih boli, oni joj odgovore: 'Od prije oko pola sata.' Ljudi moji pa tko je tu lud. Kako vam liječnik može pomoći u takvim glupostima. A nije im palo na pamet da se zamrače u sobi i odspavaju kojih sat vremena, nego su odmah potrčali u ordinaciju znajući da je liječniku i medicinskoj sestri LUDNICA I GUŽVA. Možda i nakon ovoga ne razumijete, ali uvjeravam vas da je ovaj novinski članak potpuno subjektivan i nerealan. Ako ste tako pametni, zašto niste kontaktirali i drugu stranu, tj. nekog liječnika pa da vam on kaže svoju viziju i stav o dotičnoj situaciji. Ne, ali ste zato pitali neku babu koja nema pametnijeg posla nego da hoda od liječnika do liječnika i zapričava ih. Totalno NEPROFESIONALNO S VAŠE STRANE.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.07.2011. 0:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frouu je napisao/la: ›
Nemojte pisati o nečemu što ne razumijete. Moja mama je liječnica i jako sam dobro upućena o čemu se zapravo radi i kakvo je stanje. Ne možete si zamisliti kako je raditi DVIJE AMBULANTE kada mijenjate kolegu/kolegicu dok je on/ona na godišnjem odmoru. Uz to što imate svojih 1 000 pacijenata, preuzimate odgovornost za njih još 1 000 koji pripadaju drugoj ambulanti. Moja se mama svaki dan vraća mrtva umorna i plačeći s posla, kaže da ne stigne ni jesti niti otići u toalet. LJUDI DOLAZE BEZVEZE I ISKORIŠTAVAJU SVOJE LIJEČNIKE. Npr. u jednom danu dođe joj barem 10 pacijenata koji se žale da ih boli glava. Kad ih ona pita otkad ih boli, oni joj odgovore: 'Od prije oko pola sata.' Ljudi moji pa tko je tu lud. Kako vam liječnik može pomoći u takvim glupostima. A nije im palo na pamet da se zamrače u sobi i odspavaju kojih sat vremena, nego su odmah potrčali u ordinaciju znajući da je liječniku i medicinskoj sestri LUDNICA I GUŽVA. Možda i nakon ovoga ne razumijete, ali uvjeravam vas da je ovaj novinski članak potpuno subjektivan i nerealan. Ako ste tako pametni, zašto niste kontaktirali i drugu stranu, tj. nekog liječnika pa da vam on kaže svoju viziju i stav o dotičnoj situaciji. Ne, ali ste zato pitali neku babu koja nema pametnijeg posla nego da hoda od liječnika do liječnika i zapričava ih. Totalno NEPROFESIONALNO S VAŠE STRANE.

aj ne seri.....šta si se ti sad logiro/la da bi nam to objasnio/la ..... booooožeee peeetraaa.........

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2011. 1:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frouu je napisao/la (Pogledaj post): › Nemojte pisati o nečemu što ne razumijete. Moja mama je liječnica i jako sam dobro upućena o čemu se zapravo radi i kakvo je stanje. Ne možete si zamisliti kako je raditi DVIJE AMBULANTE kada mijenjate kolegu/kolegicu dok je on/ona na godišnjem odmoru. Uz to što imate svojih 1 000 pacijenata, preuzimate odgovornost za njih još 1 000 koji pripadaju drugoj ambulanti. Moja se mama svaki dan vraća mrtva umorna i plačeći s posla, kaže da ne stigne ni jesti niti otići u toalet. LJUDI DOLAZE BEZVEZE I ISKORIŠTAVAJU SVOJE LIJEČNIKE. Npr. u jednom danu dođe joj barem 10 pacijenata koji se žale da ih boli glava. Kad ih ona pita otkad ih boli, oni joj odgovore: 'Od prije oko pola sata.' Ljudi moji pa tko je tu lud. Kako vam liječnik može pomoći u takvim glupostima. A nije im palo na pamet da se zamrače u sobi i odspavaju kojih sat vremena, nego su odmah potrčali u ordinaciju znajući da je liječniku i medicinskoj sestri LUDNICA I GUŽVA. Možda i nakon ovoga ne razumijete, ali uvjeravam vas da je ovaj novinski članak potpuno subjektivan i nerealan. Ako ste tako pametni, zašto niste kontaktirali i drugu stranu, tj. nekog liječnika pa da vam on kaže svoju viziju i stav o dotičnoj situaciji. Ne, ali ste zato pitali neku babu koja nema pametnijeg posla nego da hoda od liječnika do liječnika i zapričava ih. Totalno NEPROFESIONALNO S VAŠE STRANE.


moguce, ali eto mene je prosle godine moja zamjenska doktorica optuzila da sam narkoman jer sam trazio recept za lijek koji mi je prepisao specijalist iz kbc, na sto je ona komentirala da on nema pojma, da je to njena ordinacija, na sto sam ja reagirao da ce njoj bit na savjesti ako umrem, nakon cega je reakcija bila da necu umrijet ali i ako umrem, da ja nisam njena briga

e sad s cije je strane to neprofesionalno zakljucite Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2011. 5:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi su bahata neodgojena stoka...koja za svaki penis odmah trce kod doktora....više od 80 % su simulanti koji dolaze samo radi bolovanja....
najbolji dokaz tome je što su ponedjeljkom svi bolesni....a što je vikend bliže ili neki praznik...odjednom nitko nije bolestan.....
plus što više od pola njih doslovce dolazi kod doktora u stilu da su si vec sami odredili od cega su bolesni...koji je lijek za njih najbolji
i onda kad doktor ima nedajbože svoje mišljenje...pocinje pljuvanje po doktoru....da nemaju pojma o svom poslu....
kao što sam vec napisao...a ponovit cu ...ljudi su bahata neodgojena stoka....
i ovo je još samo jedan klasicni primjer kako netko od faking ispadnute plombe želi napraviti spektakularnu vijest.....
dok pravi bolesnici moraju zbog takvih stimulanata cekati u redu....i nevjerovali ili da....pravi bolesnik nece nikad imati pritužbu na doktora.....

uostalom...to što netko misli da je njegova plomba najveci problem na svijetu....pored svih onih koji imaju rak, tumor....dovoljno govori o toj osobi.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2011. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kužim šta ljudi uopće idu kod doktora kad imaju Google

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.07.2011. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›

moguce, ali eto mene je prosle godine moja zamjenska doktorica optuzila da sam narkoman jer sam trazio recept za lijek koji mi je prepisao specijalist iz kbc, na sto je ona komentirala da on nema pojma, da je to njena ordinacija, na sto sam ja reagirao da ce njoj bit na savjesti ako umrem, nakon cega je reakcija bila da necu umrijet ali i ako umrem, da ja nisam njena briga

e sad s cije je strane to neprofesionalno zakljucite Wink


zato sad pacijenti biraju doktore ... i ako ti se jedna ne svidja ... odes kod druge.

prije ljeta pitas svoju doktoricu kada ce na godisnji, i za to vrijeme trazis svoju redovnu terapiju i lijekove.

ako je nesto HITNO ... onda postoji hitna pomoc ... tako da nema bas puno razloga za ici kod lijecnika opce prakse.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.07.2011. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eee kad bi vi culu zbog cega sve ljudi dolaze kod lijecnika opce prakse, ne znas jel bi se smijao ko kreten osobi u lice ili plakao zbog ljudske gluposto...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2011. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što je već netko spomenuo, ljudi su stoka. Baš kao što su pacijenti stoka i za svakakve gluposti idu doktoru,isto tako ima i stoke doktora a i medicinskih sestara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruz031
Offline
Ukupno postova: 244
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2011. 10:51 
Naslov:  Re: Ne umirete, pričekajte da se vaš liječnik vrati s godišnjeg
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
ne kužim šta ljudi uopće idu kod doktora kad imaju Google


Hehe, istina PEGY. Evo jedan primjer: Google i bolest

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2011. 13:33 
Naslov:  Re: Ne umirete, pričekajte da se vaš liječnik vrati s godišnjeg
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jos gore je kad ti pacijent dodje na MR koljena, pa kaze kad sam vec tu, ajd mi napravite i drugo?!

Ili kad ti pacijent dodje na traumu u 2 ujutro jer ga boli koljeno da ne moze hodati. Pa kad ga pitas, sto ste radili, kaze, pa prije jedno 2tj sam ga ozljedio bla bla bla...

Pacijenti misle da su bogovi. Cast iznimkama. Pitam se sto bi bilo da je zdravstveni sistem kao u USA....Plati, pa budi Bog. Da vidis kako bi svi bili zdravi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2011. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›

zato sad pacijenti biraju doktore ... i ako ti se jedna ne svidja ... odes kod druge.

prije ljeta pitas svoju doktoricu kada ce na godisnji, i za to vrijeme trazis svoju redovnu terapiju i lijekove.

ako je nesto HITNO ... onda postoji hitna pomoc ... tako da nema bas puno razloga za ici kod lijecnika opce prakse.


i ja sam dobivao redovnu terapiju kod svoje doktorice, i eto pozlilo i doktor dao novu terapiju

a jbg recept za lijek po hrvatskim pravilima mora dat doktor opce prakse, osim ako nisi hospitaliziran Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.07.2011. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›

zato sad pacijenti biraju doktore ... i ako ti se jedna ne svidja ... odes kod druge.

prije ljeta pitas svoju doktoricu kada ce na godisnji, i za to vrijeme trazis svoju redovnu terapiju i lijekove.

ako je nesto HITNO ... onda postoji hitna pomoc ... tako da nema bas puno razloga za ici kod lijecnika opce prakse.


i ja sam dobivao redovnu terapiju kod svoje doktorice, i eto pozlilo i doktor dao novu terapiju

a jbg recept za lijek po hrvatskim pravilima mora dat doktor opce prakse, osim ako nisi hospitaliziran Wink


pa onda si u pravu.

trebala ti je po specijalistickom nalazu dati novi lijek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2011. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›

zato sad pacijenti biraju doktore ... i ako ti se jedna ne svidja ... odes kod druge.

prije ljeta pitas svoju doktoricu kada ce na godisnji, i za to vrijeme trazis svoju redovnu terapiju i lijekove.

ako je nesto HITNO ... onda postoji hitna pomoc ... tako da nema bas puno razloga za ici kod lijecnika opce prakse.


i ja sam dobivao redovnu terapiju kod svoje doktorice, i eto pozlilo i doktor dao novu terapiju

a jbg recept za lijek po hrvatskim pravilima mora dat doktor opce prakse, osim ako nisi hospitaliziran Wink


pa onda si u pravu.

trebala ti je po specijalistickom nalazu dati novi lijek.


upravo to Smile eto lijepo da se slazemo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: