Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Put promjene: Moja priča

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gorana
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2011. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Draga Nella, vidim da si i tužna i ljuta zato što je tata umro. Vidim da si ga jako voljela i žao mi je što ga više nemaš.
Metoda prehrane i stil života je usko povezana s osjećajem ljubavi prema samome sebi. Ako sami sebe volimo, nećemo jesti hranu koja je puna aditiva, bojila i šteti našem tijelu. Nećemo stavljati posao ili druge ljude na prvo mjesto, a "nama kako bude". Nećemo potiskivati svoju ljutnju, nego ćemo ju izraziti.
Da li je tvoj tata volio sebe? Da li se puno ljutio na sebe ili nepravde u svijetu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
heart3
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2381
Lokacija: to se i ja pitam...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2011. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kapa dolje,Gorana. osijek031.com smile

_________________
...Da te bar mogu probuditi
Kavu ti skuhati
U krevet donijeti
Pa te poljubiti
Al' toga nema i ne postoji...

http://www.last.fm/user/enyojthesilence
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.07.2011. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gorana je napisao/la: ›
Draga Nella, vidim da si i tužna i ljuta zato što je tata umro. Vidim da si ga jako voljela i žao mi je što ga više nemaš.
Metoda prehrane i stil života je usko povezana s osjećajem ljubavi prema samome sebi. Ako sami sebe volimo, nećemo jesti hranu koja je puna aditiva, bojila i šteti našem tijelu. Nećemo stavljati posao ili druge ljude na prvo mjesto, a "nama kako bude". Nećemo potiskivati svoju ljutnju, nego ćemo ju izraziti.
Da li je tvoj tata volio sebe? Da li se puno ljutio na sebe ili nepravde u svijetu?


Joj de... Po čemu vidiš da sam ga jako voljela? To me baš jako zanima... (Niti je to ovdje važno, to sam samo navela kao primjer osobe koju sam poznavala. Mogla sam navesti i susjeda koji je čitav život živio zdravo i volio sam sebe, a onda odjednom naraslo mu sto tumora na mozgu. Ne, nije preživio.) Niti sam tužna, niti sam ljuta, samo sam realna. I preboljela sam anoreksiju u vrlo ranoj dobi, ali uz pomoć liječnika.

Toliko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lela-os
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: na sigurnom
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2011. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neke priče ne razumijemo dok se ne nađemo u njima,volimo osuđivati ono što ne shvaćamo...
Znam kakva je borba sa bulimijom i kakav je osjećaj osloboditi se,a znam i kakva je bol pokopati drage ljude koji ti umiru pred očima od raka. I da,znam osobu koja je bila jača od opakog raka. Živim s njom. I zahvalna sam na svemu, jer me svaka suza i svaki osmijeh naučio nečemu.
Bravo Gorana!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lela-os
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: na sigurnom
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2011. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nella,svaka čast! Daje barem više takvih koji mogu priznati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LazoOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2011. 5:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la (Pogledaj post): ›
LazoOs je napisao/la: ›
-nella- je napisao/la: ›
Ova priča je nadasve dirljiva, kako u smislu pobjeđivanje bolesti i osnaživanja indivdue, tako i u smislu postignuća u životu navedena gore, a odnose se na autoricu.

Usprkos tome, ne mogu se oteti dojmu da je ovo što je napisala u idućem postu hrpa utopističkih baljezgarija. "Rak nije neizlječiv" Rolling Eyes


http://www.youtube.com/watch?v=-ba62Y-PFe4


Kako je ovo usporedivo? Liječenje nekom metodom određene prehrane ili što već je ovdje navedeno; i metodom "snaga volje".

Btw, otac mi je umro od raka. Koliko god je želio živjeti, ta želja mu nije nimalo pomogla. A gle čuda - ni svijest o samome sebi također mu nije pomogla.


Žao mi je zbog tvoga oca, i svih ostalih koji su žrtve bilo koje bolesti. Nekoliko prijatelja mi je oboljelo od raka, to me i potkanulo da upoznam tu bolest i pomognem i poznatim i nepoznatim ljudima kako god mogu, od liječenjea, do izbjegavanja oboljenja. Vjerovatno si primjetila da je tih slučajeva sve više i više... vjerovala ili ne, evo odakle potječu današnje najopakije bolesti. http://www.youtube.com/watch?v=HQpeG9YIk9g

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: