Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Remi u Gradskom vrtu: Ovakav Osijek želimo gledati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65433
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 23:13 
Naslov:  Remi u Gradskom vrtu: Ovakav Osijek želimo gledati!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NK Osijek - HNK Rijeka 1 : 1 (0:1)
Ljubojević 48.; Dedić 42.

Sjećanje me vraća na neke prošlosezonske utakmice kada su Bijelo – plavi znali na domaćem terenu lomiti protivnike s minimalnim rezultatom, uz lošu igru i pregršt sreće. Iako danas do pobjede nisu došli, pošteno bi bilo reći da su već na otvaranju sezone odigrali utakmicu kakva se u Gradskom vrtu dugo čekala. Ne znam hoćete li se složiti sa mnom, jer možda sam se jednostavno previše zaželio nogometa, ali danas je u igri Osijeka nedostajao jedino završni udar. Prva činjenica koja plijeni pozornost je da Osijek fizički izgleda daleko bolje na otvaranju no prethodnih sezona, što znači da su pripreme očito dobro odrađene. Treba svakako spomenuti i izrazito kvalitetnu pas igru, kakva, ruku na srce, dugo nije viđena. U igri Osijeka danas nije nedostajalo ništa osim konkretne završnice...

Od početka je krenulo žustro, Osječani su nametnuli jak tempo u kojem se mladi i neiskusni Riječani nisu izgubili, čak naprotiv. Iako je Osijek većinu prvog dijela imao terensku inicijativu, gosti su opasno prijetili iz kontri. Na smiraju prvog poluvremenu, kada se već više od pola ekipa s istoka pripremilo za posjet Palace-u, jedna je riječka kontra stajala domaćina glave. Antonini Čulina, mladić koji je Osijeku zapaprio i na Kantridi pretprošle sezone, fantastično se otarasio Smoje i Šorše te uposlio na drugoj stativi nečuvanog Dedića za šokantno vodstvo gostiju.



Iako Bijelo – plavi realno nisu zaslužili da drugo poluvrijeme otvaraju s rezultatskim minusom, to se ipak dogodilo. Srećom, neugoda u Gradskom vrtu nije dugo trajala. Još se više od pola one spomenute ekipe nije vratilo na stadion, a Osijek je stvari vratio na početak. Točnije Goran Ljubojević, koji je iskoristio jedan od brojnih ubačaja Tomislava Šorše s desne strane. Osijek je tada ubacio u još jednu brzinu više, želeći u potpunosti preokrenuti rezultat protiv grogiranog suparnika, ali Rijeka je reagirala odlično, postavljajući čvrsti blok ispred Lisjaka, kroz koji Osječani jednostavno nisu mogli. Ipak, ne može se reći da izglednih prilika do kraja nije bilo. Ali bilo je nažalost i Lisjaka, koji je pružio sjajnu partiju na vratima Rijeke. Kad već nije branio pokušaje domaćina, kao primjerice Šoršin s ruba 16-erca, tada su Osječane centimetri dijelili od vodstva. Ljubojević je u 88. minuti sjajno pucao glavom, gađajući suprotni kut, ali lopta je prošla nekih 20-ak centimetara pored lijeve stative. Što tek reći za priliku Marka Babića, koji je u 93. minuti neometan s pet metara poslao loptu glavom preko gola?!

No dobro, danas nije išlo, vratiti će se već negdje! Kako je Osijek danas igrao dovoljno govori detalj s kraja utakmice, kada je, inače vrlo kritična domaća publika, Bijelo – plavima udijelila jedino i isključivo pljesak. Dekor je u Gradskom vrtu bio kakav i priliči derbiju na otvaranju sezone. Oko 3.000 ljudi skupilo su po lijepom vremenu u nadi da će vidjeti dobru utakmicu. Iskreno mislim da nitko od prisutnih nije požalio! Jugoistok ponovo na očekivano visokom nivou, a na sjeveru 40-ak pripadnika Armade.



Bijelo – plavi 30. 07. idu u Puli na noge Istri, što ne sumnjam da će biti lijepa prigoda za sve navijače koji će ljetovati na Sjevernom Jadranu. Osječani su danas svojom igrom pozivnicu poslali, a na Vama je da se odazovete!

Tekst: Mladen Kovačević
Foto: Davor Šterijev

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bod kući protiv jedne od najslabijih momčadi lige.
Navijači i komentator zadovoljni.
To je NK Osijek danas.
Čestitam !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2011. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ed Wood je napisao/la (Pogledaj post): › Bod kući protiv jedne od najslabijih momčadi lige.
Navijači i komentator zadovoljni.
To je NK Osijek danas.
Čestitam !


sve si rekao..
uz mali dodatak..nisam baš vidio da je Kohorta bila zadovoljna... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deebo
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2011. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ed Wood je napisao/la (Pogledaj post): › Bod kući protiv jedne od najslabijih momčadi lige.
Navijači i komentator zadovoljni.
To je NK Osijek danas.
Čestitam !

ajde sad još jednom pročitaj tekst i probaj shvatiti o ćemu je gospodin ustvari govorio, o rezultatu ili igri. možda osijek i je loš trečerazredni klub i treba biti kritičan, ali na utakmici danas po mom mišljenju je falilo samo malo sreće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2011. 6:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Deebo je napisao/la: ›
Ed Wood je napisao/la (Pogledaj post): › Bod kući protiv jedne od najslabijih momčadi lige.
Navijači i komentator zadovoljni.
To je NK Osijek danas.
Čestitam !

ajde sad još jednom pročitaj tekst i probaj shvatiti o ćemu je gospodin ustvari govorio, o rezultatu ili igri. možda osijek i je loš trečerazredni klub i treba biti kritičan, ali na utakmici danas po mom mišljenju je falilo samo malo sreće.


ponekad je u nogometu potrebno malo više od sreće... inače se to zove znanje... Wink

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.07.2011. 6:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super nam je realizacija, imamo baš ubojite napadače Rolling Eyes

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2011. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ne mogu se baš u cijelosti složiti s Mlađinim tekstom. Ja u igri Osijeka nisam vidio nikakav napredak u odnosu na prošlu sezonu, a trebali smo biti jači (bar za spremnijeg Babića i Ljubojevića). Ova Rijeka je užasna ekipa. Od poraza ih je, osim naše nepreciznosti i nespretnosti, spasila i njihova borbenost kao i bolja fizička sprema od igrača Osijeka.

Bilić vodi ekipu diletantski, to je svakome jasno. U jeku Osijekove opsade Rijekina gola (kod 1:1), on vadi van Vidakovića i Miličevića (na ogromno negodovanje publike) i istog časa se naša igra umrtvila i nismo se vratili sve do kraja. Vidaković je bio naš najrastrčaniji vezni igrač, a Miličević je unatoč bezbrojnim lošim dodavanjima i izgubljenim loptama bio također jako rastrčan i konstantno je otvarao prostor i razvlačio obranu Rijeke što je otvaralo prostor drugim igračima.
Ovo forsiranje malog Špehara već postaje pomalo degutantno. Ja tom dečku ne mogu (i ne smijem)zamjeriti pogreške, koje se događaju svakome, ali mi je neshvatljiva njegova nezainteresiranost, neborbenost i statična igra.
Na kraju onaj debil Bilić vadi van (na trenutke agilnog) Lukačevića i uvodi Aleksića koji kao da je pao s marsa. Izgleda da nitko tko se preziva Bilić ne može biti dobar nogometni trener. Jedino mu priznajem da je našao dobro mjesto malom Šorši (desni bek) koji je trenutno naš uvjerljivo najbolji igrač. Babić je nekako trom, nezainteresiran, siguran sam da kod njega ima još puno rezervi.
Ako se po jutru dan poznaje, ne piše nam se dobro ni ove godine...

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.07.2011. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj.. a tko je to zadovoljan?

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2011. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za izgubljena dva boda jedini krivac je Bilić.
Dvije izmjene u trenutku kada gol visi u zraku pa na to još vadi Vidakovića, a ne malog Špehara, čista katastrofa....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2011. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Deebo je napisao/la: ›
ali na utakmici danas po mom mišljenju je falilo samo malo sreće.


Svim luzerima svijeta uvijek fali "malo sreće". To im je zajednička karakteristika. NK Osijeku u prošloj sezoni "malo sreće" nedostajalo je u barem 20 utakmica. Ova je dobro počela, za sada smo na 1/1 što se nedostatka sreće tiče.

Zanimljivo, ali Michealu Jordanu, FC Barceloni ili Man.Utd, Usainu Boltu, MIchealu Phelpsu.. nikad ne fali sreće. Koji su to sretnici...
Za neke, poput tebe, jedna od najvećih misterija svijeta je kako jedni imaju sreće a drugi ne.
Neki pak, poput šampiona koje sam nabrojao, shvatili su da uspjeh ipak nema veze sa srećom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2011. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Totalno je promašio izmjene što nas je koštalo i tekme... Umjesto Lukačevića trebao je dati Aleksiću da igra jer se odlično pokazao na onoj prijateljskoj tekmi. Lukačević je igrao OK ali je pokazao da nema nikake šanse da on ikada uđe s tog boka i zapuca jer je lijevak... Drago mi je da je Ljubojević zabio te da je bilo dosta ljudi na stadionu.

I ne znam zašto su te klupe utrpali na sam rub terena jer to izgleda nakaradno sada.

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2011. 13:34 
Naslov:  Re: Remi u Gradskom vrtu: Ovakav Osijek želimo gledati!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otvaram 031 i mislim si kako su 031 hejteri napokon dobili pravu temu za pljuvačinu, kad ono: POHVALA.
Baš ste naopaki haha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2011. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaaajj... značiii... mi smo igrali... i oni su igrali... ali lopta je , kako da kažem, okrugla... i podjela bodova je zaslužena... htjeo bi čestitati suparniku... i navijačima... trener nam je na poluvremenu rekao ovaaajjj... da raširimo igru i to smo učinili, ovaaajjj, znači... gosti su se povukli i, ovajjjaaa... kako da kažem... znači... oni su igrali, a mi smo stiskali i ovaaajjj... rezultat je realan i mislim da smo... ovaajjj.. pokazali onooooo... da smo u ovu sezonu ušli pripremljeni i ovaaajjj... dobro smo se, ovaaajjj, pripremili... i svi mo smo, ovaaajjj... dali 110 posto na terenu , ali, kažem, nogomet je sportska igra i da smo imali, ovaaajjj... više sportske sreće pobjedili bi... znači, kažem, ovaaajjj... rezultat je realan i nadam se da će kohorta... ovaajjjj.. biti u što većem broju na sljedećoj utakmici, a mićemose ovaaajjj, znači truditi da damo 120 posto i da pobjedimo sljedećeg suparnika...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2011. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prva tekma je...
nekih bitnijh poboljšanja i nemože biti... niko ni nije došao a i trener je takav kakav je.... nikakav
treba biti strpljiv, ambicija je iluzija kao i uvijek a vidim da ni plaće ne dobijaju tako da je 1-1 super
samo me zanima šta taj balavac špehar radi u igri, jer definitivno ne spada u prvu postavu, mogao bi on malo na klupu da se zamisli
uglavnom 1-1 je još i super Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2011. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baj d vej, jesu rudika vida i pal fišer živi još... treba ih cimnut da dođe neko gol dat...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: