Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



40 uboda komaraca u minuti, počinju tretmani!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 12:50 
Naslov:  40 uboda komaraca u minuti, počinju tretmani!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako su zbog niskog vodostaja Drave i Dunava Osječani proteklih mjeseci bili pošteđeni rojeva komaraca koji im svake godine kvare ljeto - uživanju na otvorenom bez krvopija došao je kraj. U rubnim dijelovima grada sve ih je više, posebice na Jugu 2, gdje je Zavod za javno-zdravstvo Osječko-baranjske županije zabilježio 40 uboda u minuti. Sukladno tomu, iz Zavoda najavljuju kako građani mogu uskoro očekivati prve tretmane zamagljivanjem.

- Zavod ima na 24 lokacije postavljene klopke pomoću kojih obavljamo monitoring pojavnosti komaraca, a trenutno se u nekima od njih, prije svega onima na rubnim dijelovima grada, nalazi između 40 i 50 komaraca, što je znak da treba početi tretiranje. No potrebno je još malo pričekati kako bi potreba za tretmanima bila ravnomjerno raspoređena u cijelom gradu da se ne bi razbacivali zalihama sredstava za tretiranje komaraca. Iako su svibanj, lipanj i srpanj prošli bez najezde, nitko nam ne jamči da ih ove godine možda neće biti u rujnu i listopadu. Tako valja zalihe štedjeti s obzirom na to da su manje nego lani, kaže Stjepan Rudan, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije, te dodaje kako su tretmani zamagljivanja u pojedinim dijelovima grada nužni kako bi se uništili i drugi kukci.

- S obzirom na to da nije bilo potrebe za tretmanima zamagljivanja protiv komaraca, posljednjih mjeseci na području Grada značajno je porastao broj ostalih kukaca kojih se inače rješavamo u sklopu zamagljivanja, objašnjava Rudan. Uz Jug 2, po pojavnosti komaraca trenutno je najkritičniji Donji grad i područje na lijevoj obali Drave uz ZOO vrt.

Za tretmane 9,4 milijuna kuna

ZZJZ je u prosincu obavio zimsko tretiranje komaraca u 48 tisuća podruma i šupa, dok su proljetos obavljeni tretmani na otvorenim površinama. "Prošle smo godine za larvicidne tretmane potrošili 60 tona ledenih granula na gotovo 7.000 hektara u Osijeku i okolici, te 2.000 hektara na području PP Kopački rit", kaže Rudan, te dodaje kako je za ovu sezonu iz gradskog proračuna osigurano 9,4 milijuna kuna.

Tekst: I.Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komarci?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2011. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakvi komarci? i to 40 uboda u minuti, nema ni jednoga, a onda kad smo bili pokriveni komarcima bilo je 70 uboda u minuti)umjesto 500), sve u svemu slaba su vam mjerenja...

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2011. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U zadnja 2 tjedna sam vidio 1 komarca i taj je bio napola mrtav od vrucine. Jel' neko vidio vise?

_________________
lunobus.com - gadgeti iz Kine
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.07.2011. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakove su to gluposti, ja u Retfali nisam vidio a pogtovo me nije ugrizao niti jedan komarac ove godine. Zar opet netko treba ukirasti novce iz gradskog proračuna ili su u tu priću ukljućeni i gradski čelnicu. Vjerujte mi znam o komarcima jako punu i do nekih jakih kiša ili izljeva Drave neće ih niti biti ove godine u to sam 100% siguran. Opet neke mućke, normalno da će nešto komaraca i biti uz bajer na Jugu II, pa ako baš i treba tamo se mogu i zamagliti-dimiti i ništa više, a ne spominjati taakove cifre od kojih se vrti glava. Zar ja kao oboćan-neobičan građanin trebam stalno upozoravati "nazovi stručnjake" kojima je na pameti samo pokupiti novce koji stoje u proračunu za te namjene, pa kada su već tu hajde mo ih strpati u svoj đep.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.07.2011. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al netko bezobrazno bere lovu na tom prašenju komaraca Rolling Eyes

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka kradu, ako se za Portanovu može dati 9 milijuna kuna za 'S cestu' i 50 milijuna kuna za most preko Drave od Baranje do Portanove, nek se tretiraju i komarci. Ipak će nešto otići i u dim, neće sve u džepovima završiti.
Mora da je to Đapić još dogovorio dok je bio na vlasti, a Bubiju je izgleda neko stavio mrtvog zeca na prag kuće ili možda kod njega ima komaraca ili su možda plaćene neke agencije koje su napravile studije u kojima dokazuju najezdu smrtonosnih brazilskih komaraca uskoro.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2011. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne živite u Bilju Very Happy Doslovno me pojedu kad navečer izađem prošetati Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2011. 8:19 
Naslov:  Re: 40 uboda komaraca u minuti, počinju tretmani!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
U rubnim dijelovima grada sve ih je više, posebice na Jugu 2, gdje je Zavod za javno-zdravstvo Osječko-baranjske županije zabilježio[b] 40 uboda u minuti

Kakve su ovo budalaštine? Živim na Jugu 2 i odgovorno tvrdim da ovo ljeto nisam vidio NITI JEDNOG komarca, kakvih 40 uboda u minuti, pa koga ovi prave budalama?!! Laž
Vjerojatno će ovi imbecili ipak tretirati komarce pa će šiljiti foru po medijima da komaraca nema zbog njihovih uspješnih tretmana. A hvala bogu, treba uzeti i nekakvu proviziju od dobavljača insekticida.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2011. 11:31 
Naslov:  Re: 40 uboda komaraca u minuti, počinju tretmani!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
U rubnim dijelovima grada sve ih je više, posebice na Jugu 2, gdje je Zavod za javno-zdravstvo Osječko-baranjske županije zabilježio[b] 40 uboda u minuti

Kakve su ovo budalaštine? Živim na Jugu 2 i odgovorno tvrdim da ovo ljeto nisam vidio NITI JEDNOG komarca, kakvih 40 uboda u minuti, pa koga ovi prave budalama?!! Laž
Vjerojatno će ovi imbecili ipak tretirati komarce pa će šiljiti foru po medijima da komaraca nema zbog njihovih uspješnih tretmana. A hvala bogu, treba uzeti i nekakvu proviziju od dobavljača insekticida.

Ja dupe brišem kad sjednem na WC školjku srao nesrao iz navike, i nikad ne provjeravam trebam li dupe obrisati. Isto tako nikad ne znaš može li neki komarac iskočiti iz grmlja i piknuti neku 100-godišnjakinu pa da umre zbog toga.
Mislim da su prašitelji komaraca vrlo baboljubna bića!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2011. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la: ›
Ne živite u Bilju Very Happy Doslovno me pojedu kad navečer izađem prošetati Very Happy


Kod mene ih nema, a praktički sam ti preko polja Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2011. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A onda to ja imam slatku krv pa zato svi mene papaju Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2011. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la: ›
A onda to ja imam slatku krv pa zato svi mene papaju Very Happy


il to ili lupaš po pivu, kažu da obožavaju pivopije, ti mi mirišeš na dvostruku opasnost Smile

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2011. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la: ›
A onda to ja imam slatku krv pa zato svi mene papaju Very Happy


Mene jedan ubode i odma crkne osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2011. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ahahaah... super Very Happy Ma nemam pojma, čak u zadnje vrijeme ni ne pijem Very Happy, ali znam da su me neki dan u 20-ak minuta uboli na 10 mjesta... 6 na jednoj ruci i 4 na drugoj Very Happy
Ali ipak je bolje nego prijašnjih godina Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: