Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



EXIT 2011. - izvještaj [dan #1]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2011. 20:31 
Naslov:  EXIT 2011. - izvještaj [dan #1]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Exit festival 2011, upravo se održava u Novom Sadu, a to nije nikakva novost za vas, jer ste o tome mogli pročitati i na portalu Osijek031.com.

Po prvi puta prisustvujem ovako velikom i posjećenom festivalu, a dojmovi se ne mogu opisati riječima, a još manje iste prenijet u pisanom obliku.

Moja Exit avantura započela je jučer (četvrtak) ujutro u 5 sati kada sam vršio zadnje pripreme prije puta (spremanje putovnice, punjače za laptop, fotoaparat, mobitel te još neke sitnice koje će mi zatrebati u Novom Sadu). Također sam se opskrbio jabukama koje sam kasnije u kampu nudio 'susjedima' te na taj način stekao nova poznanstva.

Nakon svih posljednjih provjera, uzeo sam torbu s foto opremom, torbu s odjećom, šator i vreću za spavanje te sve to ugurao u automobil i odvezao se do Bastiona gdje je čekao autobus koji je vozio do samog kampa. Nas dvadesetak (koliko se Osječana prijavilo za besplatni prijevoz) sjeli smo u autobus i točno u 7 sati se zaputili prema Novom Sadu. Na ulaz u kamp stigli smo oko pola deset, i dok su svi iz autobusa užurbano išli u kamp kako bi se što prije smjestili i započeli druženje s Jelenom i Lavom, ja sam morao otići na Trag, objekt Lovotursa (where is that?) preuzeti akreditaciju.

Nakon kruženja u krug napokon sam našao taj Trag gdje sam preuzeo svoju pressicu s fotografijom na kojoj izgledam poput Wolverina. U međuvremenu sam se obrijao i ošišao zbog čega fotografija na akreditaciji ne izgleda ni slično sa sadašnjim mojim izgledom. No dosta o meni i mome izgledu. Nakon preuzete akreditacije, uputio sam se u kamp koji je udaljen svega 15 minuta od Petrovaradina, gdje se festival održava.

Jeste li znali da je postavljanje šatora zapravo jako jednostavno? Ja nisam, pa sam se mučio oko 15 minuta pokušavajući podići šator, što je na kraju rezultiralo uspjehom.

Akreditacija je preuzeta, šator podignut, sada je na red dolazilo upoznavanje. Na početku teksta spomenuo sam jabuke za upoznavanje, upravo su one zaslužne što sam sada dobar sa četiri zgodne Britanke. Samo upoznavanje je još bolje teklo dok smo ispijali poveće količine piva, nakon čega sam neplanirano zaspao i probudio se oko 21 sat te propustio početak Exit festivala.

No nema veze. Brzo sam ustao, zgrabio opremu i litru piva koja je ostala nepopijena te sam se uputio prema Petrovaradinu, a usput sam od mladih dama koje prodaju rakiju u epruvetama, kupio jednu 'dozu' čisto da me održi budnim. I u trenutku dok sam se pripremao istu rakiju popiti na iskap, zaskočila me prijateljica Ivana i prijatelj Dario iz Osijeka te sam s njima razmijenio koju pametnu riječ i popio još malo rakije.

Napokon ulazimo na jedan od najvećih festivala na ovim prostorima: Šok za mene. Do sada nisam bio ni na jednom festivalu takve razine. Festivalu s toliko stageova, s takvim širokim programom da svatko može pronaći nešto za sebe.

Nažalost, kako se ne snalazim u Tvrđavi, cijelo večer sam se vrtio u krug i posjetio samo dva stage: Main stage i Dance arenu. Koliko god sam se trudio pronaći neki put koji će me odvesti do nekog drugog stagea, nije uspjelo i uvijek sam se vratio na početno mjesto te sam odustao od potrage i prvu večer festivala proveo sam na te dvije spomenute pozornice.

Upravo zbog toga ne mogu mnogo pisati o doživljajima jer sam se cijelu večer pokušavao orijentirati.

Ista situacija je bila pred jutro kada sam htio ići u kamp na spavanje, no nisam mogao pronaći izlaz, pa sam opet negdje zalutao i slučajno pronašao te ostale, meni skrivene pozornice. Naravno, koncerti su na njima završili. I tako sam opet lutao po Tvrđavi, ovog puta pokušavajući pronaći izlaz. Nakon 40-tak minuta uspijevam u tome. Već umoran od cjelonoćnog traženja, prvo ostalih pozornica, a kasnije i izlaza, dolazim u kamp gdje moj prvi dan Exita i završava.

Na Main stageu nastupili su Atheist Rap, Bad Religion, Darkwood Dub, Arcade Fire, Pulp, MagneticMan i Digital Mystik & MC Sg Pokes, a na Dance areni nastupili su razni DJ-evi. Zanimljivo je spomenuti kako se nakon jednog završenog koncerta, stvara 'rijeka' ljudi koja se prebacuje na drugi stage. Tri puta sam ulazio u tu 'rijeku' nadajući se nekom novom stageu, ali uzalud.

Iskustvo na Exitu se mora doživjeti. Bandovi, organizacija, ljudi, sve je na svome mjestu. Svi posjetitelji festivala su došli samo s jednim ciljem – dobro se zabaviti uz dobru glazbu.

















Tekst & foto: Daniel Antunović

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2011. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jadan Zeki... Toliko se napio da nije znao gdje je ni šta je...Razz

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2011. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@zeros

"Također sam se opskrbio jabukama koje sam kasnije u kampu nudio 'susjedima' te na taj način stekao nova poznanstva."


Zabilješka 118.

Jabuka spaja ljude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unleashed
Offline
Ukupno postova: 33
Lokacija: out of space
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2011. 12:52 
Naslov:  Re: EXIT 2011. - izvještaj [dan #1]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd što text izgleda kao "kako ste proveli ljetne praznike" sastav iz 4.b, ali kako se nisi usrao od kombinacije jabuka i piva?! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahahaha Very Happy izgubljeni čovječe Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

mislim da si mogao pokupiti negdje kartu stejdževa pa bi ti bolo puuuno lakše Very Happy

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2011. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

andjusticeforall je napisao/la: ›
@zeros

"Također sam se opskrbio jabukama koje sam kasnije u kampu nudio 'susjedima' te na taj način stekao nova poznanstva."


Zabilješka 118.

Jabuka spaja ljude.


Danas vidim ovu reklamu i sjetim se tvog posta. Wink

_________________
lunobus.com - gadgeti iz Kine
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: